Skocz do zawartości
makeć

czujnik ciśnienia doładowania ???

Rekomendowane odpowiedzi

zrobiłem już chyba wszystko co ma wspólnego z doładowaniem i jego sterowaniem :( [przekroczony górny limit doładowania](N75-nowy,N18-nowy,turbina ok,"EGR" ok,70% wężyków-nowe),pozostał mi jeszcze chyba czujnik ciśnienia doładowania.

mój ma nr. 0 281 002 4001

038 906 051 C

 

moje pytanka:czy można go jakoś sprawdzić??

czy mogę zamienić na jakiś inny ??

 

 

 

z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojot

jakie masz objawy w silniku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem podobny problem pomoglo wymiana czujnika i przekrecenie takiej srubki przy turbinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko zimą (wiosna,lato,jesień-spokój)za każdym razem kiedy wyjadę z garażu (zimny silnik) na trzecim biegu przy obrotach około 3100 auto wskakuje w tryb awaryjny cały czas ten sam błąd "przekroczona górna granica doładowania",po wyłączeniu auta i ponownym odpaleniu jest ok,jednak autko nie ma tej mocy jaką miało przed pojawieniem się tego błędu pierwszy raz,w poprzednim poście jest napisane co już zostało zrobione.Kolega w seacie alhambra 115 KM miał coś podobnego i właśnie wymienił ten czujnik-pomogło.

ktoś mówił mi ,że może gdzieś się dostawać wilgoć +mróz=kino :dobani: -tylko gdzie?

dest, napisz coś o tej śrubce przy turbinie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojot

ja mam ten sam problem co Ty. Jutro jadę do mechanika i zdiagnozujemy co się dzieje. jak coś to dam znać. Pozdrawiam

p.s. Ile kosztował ten czujnik? Gdzie mogę znaleźć odpowiedni do mojego silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest taka śrubka przy turbinie ktora przekrecajac regulujesz (teraz musze sobie przypomniec jak to sie nazywalo hmm nie wiem glowyca turbiny czy tam cos takiego co trzyma lopatki itp) i to mozesz przesowac i albo turbina bedzie dostawala mniej powietrza albo wiecej :) mi to musieli skrecic zeby dostawala mniej powietrza i samochodz przestawal przechodzic w tryb awaryjny, a przechodzil mi jak np za mocno chcialem przyspieszac czasem odcinal przy 3 tys czasem przy 4 :( ale juz jest ok. a co do wystepowania tego bledu to jak kupowalem samochod na jesieni to bylo cieplo i bylo wszystko wporzadku az do zimy jak przyszly mrozy to zaczelo mi sie to dziac.

 

co do ceny czujnika to widzialem ze byly 2 rodzaje jeden za 310 zl drugi za 120 :) u mnie akurat jest ten tanszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojot

ta sama historia jest u mnie. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojot

moze ktos wie jaki jest numer tego czujnika przy turbinie i gdzie moge go dostac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze ktos wie jaki jest numer tego czujnika przy turbinie i gdzie moge go dostac ?
sa 2 czujniki jesten do cisnienia drugi do ruszania przepustnica chyba bedziesz musial zobaczyc na czujniku jakie sa nazwy :) bo wiem ze do tego od cisnienia sa 2 rodzaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maser67

Czy możesz podać jakieś parametry tych wężyków bi u siebie muszę wymienić.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dest,kojot, który z nich macie na myśli ??

czujnikiin5.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maser67, cienkie to 3,2mm-grubsze to 6mm -(średnica wewnętrzna)możesz kupić z metra w każdym motoryzacyjnym patrz na ich twardość i zbrojenie.ja płaciłem 10 pln/mb są też po 4pln/mb

Możesz też kupić w serwisie, przykładowo taki (048 133 784 H) 3,2 kątowy o dł. 220mm kosztować Cię będzie 30pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maser67

Ile mniej więcej ma być tego cienkiego a ile grubszego. No i dziekuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grubszego 0,7 m wystarczy,cienki około 1,6m-tak mniej więcej mi zeszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.forum.vw-passat.pl/files/163417997_154.jpg mowie o tym tylko ze z tego tez sa 2 rodzaje :) czy tam maja rozne kodowe nazwy i jak bylem swoim paskiem w serwisie to oni mieli na stanie ten za 300 zl wygladal bardzo podobnie ale nie pasowal wiec spisali nr z mojego i zamowili i byl nastepnego dnia i byl tanszy bo 120 zl :) z wygladu te czujniki sa bardzo podobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maser67, skąd wiesz,że by pasował do AVF ??

w pierwszym poście podałem trzy linki do takich czujników (między innymi ten co ty przedstawiłeś) ,z zapytaniem który z nich będzie pasował podałem też numery swojego czujnika (też mam AVF)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maser67

JJacekkx,

Przepraszam ten nie będzie pasował. Sprawdzałem w ETCE do naszego typu silnika czyli AVF powinien być 038906051C. Sprawdź sobie ofertę firmy Martens strona internetowa http://www.martens.pl. Jest tam cennik z takim właśnie numerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maser67

Jeszcze raz dla pewności sprawdziłem. Czujnik ten o nr 038906051C - silnik 1.9 TDI AVF i AWX. Tak więc jeśli masz silnik AVF to będzie pasował. Ten z aukcji ma taki sam numer ale na końcu indeks "G". Nie wiem jakiego jest on silnika.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności