Skocz do zawartości
Gość mariusz_ASS

Prosze o rade w sprawie katalizatora i strumienicy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariusz_ASS

Witam

mam pytanie, czy ktoś z was montował strumienice firmy AWG do passata 1.8 T ? (gaz sekwencja )

Ostatnio dochodzą jakies stuki z prawej strony pod kolem na wolnych obrotach, i w serwisie orzekli ze cos z katalizatorem. Zamiast kupowac nowego, zastanawiam sie nad strumienicą. Słyszałem jednak opinie że po zalożeniu pojawiają sie błędy w silniku i zapalają diody na desce. Czy zastosoweanie takiej strumienicy spowoduje jakies komplikacje? Może ktoś z Was miał podobny problem. Proszę o opinie i sugestie.

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do paska nie wiem....ale:

-z tego co pamiętam bo trochę się tym bawiłem to strumienicę należy dobrać do całego układu wydechowego ( ja sobie wspomnę: turborura, stożek, układ dolotowy eeehhhhh aż się łza w oku kręci hyhyhyhyhy). Montowanie "na pałę" powoduje zmulenie silnika a więc efekt odwrotny do zakładanego

-w wielu modelach samochodów czujniki (sonda lambda) montowana jest właśnie w katalizatorze

-nie spotkałem sie z montowaniem strumienic przy instalacji gazowej

- jezli chodzi Ci o montaż wyłącznie zamiast katalizatora to polecam podjechać sie do jakiegoś porządnego tłumikarza, z reguły doradzą co wybrać w rozsądnej cenie

 

pozdrawiam/brzoska

PS. mogę się mylić albo skleroza

 

Ocelot B5 1,9 TDi 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość atram6412

Mi zatkało kata przy 200 tyś. Musiałem go pilnie naprawić więc go tylko wystukałem. Problem był taki że, powstał rezonans w pustym pudle po kacie i strasznie dzwoniło. Irytowało mnie to więc żeby tylko ukierunkować strumień spalin i zlikwidować ten rezonans - wstawiłem strumienice AWG -140 zł z wspawaniem.

 

Również mam gaz - sekwencje BRC. Nie ma to żadnego znaczenia. Nie zależało mi na żadnym zwiększeniu mocy itp. - tylko i wyłącznie na cichszej pracy układu wydechowego.

 

Z początku trochę śmierdziało, nowy element, musiał się trochę nagrzać i przepalić. Teraz jest OK.

Oczywiście u mnie nie ma w kacie sondy lambda więc u mnie musiałem się martwić że, coś będzie nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiofazi

Co do strumienicy do historia jest długa. ale ujmę to tak

Projektanci stworzyli układ wydechowy specjalnie dopasowany do danego modelu silnika zajęło im to trochę czasu i kosztowało kupę kasy!

Więc integrowanie w układ wydechowy na czuja jest delikatnie mówiąc jak kupowaniem kota w worku, który zazwyczaj pogarsza sprawę.

Owszem można integrować w układ wydechowy podnosząc przy tym moc czasem brzmienie ;) ale radził bym zlecić firmie tunerskiej która ma w tej dziedzinie doświadczenie

 

Dlaczego tak pisze strumienica z reguły wprawia spaliny w ruch obrotowy sprawiając że sprawniej są odprowadzane jednak tak to wygląda ogólnie w praktyce w rzeczywistości każdy silnik wytwarza inne drgania strumienia spalin i jeżeli nie zgrają się one z budową strumienicy mogą spowodować "zakłócenie tych drgań""ciśnienie wsteczne" (nie mam teraz w głowie dobrych słów na określenie tej sytuacji)

 

Ogólnie powiem tak źle dobrana strumienica może zakłócić pracę silnika a nawet spowodować jego usterkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem strumienicę w oplu Vectra. Też miałem sekwencję. Z tego co pamiętam to dobrze to wpłynęło na charakterystykę pracy silnika. Przejeździłem tak 80tyś km i wszystko było OK. To co mi się nie podobało to dźwięk wydechu. Przy około 2-3 tyś obrotów na minutę wydech metalicznie "pierdział". Trochę jak polonez. :-) Powyżej 3000 obr/min dało się słyszeć cichy gwizd. Wszystko zależy jeszcze od rodzaju strumienicy, którą wybierzesz. Są naddźwiękowe i łuskowe (poddźwiękowe). Mają różne charakterystyki. Musisz poczytać i postanowić na czym Ci zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności