Skocz do zawartości
Gość lanicz

czujnik położenia przepustnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lanicz

witam wszystkich. mam problem z obrotami w moim b3. nie wdając się w szczegóły napisze tylko, że pewien meches poradził mi bym sprawdził czujnik położenia przepustnicy. czy ktoś wie jak się do tego zabrać. dzięki za pomoc.

 

.jeszcze jedna rzecz: przewód podciśnieniowy biegnący od filtra powietrza do przepustnicy po drodze rozgałęzia się i schodzi w dół pod przepustnicę, gdzieś w okolicę kolektora wtrysków. ja to rozgałęzienie mam zaślepione ale widzę pod przepustnicą miejsce gdzie być może był wcześniej wpięty. co o tym sądzicie?

 

:595: :595: :595:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

na poczatek warto rozebrac TPS i popsikac kontaktem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lanicz

gdzieś czytałem , ze jeśli ten czujnik padnie to psikanie niewiele da. koszt nowego czujnika jest nie mały więc chce się upewnić przed ew wymianą czy faktycznie padł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz przewody elektryczne, bo u mnie poprostu popekaly i nie kontaktowalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może podepnij najpierw przewód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Mam ten sam silnik. Też przerabiałem kiedyś problem podłączania węży podciśnienia. Jak wrócę z pracy do domu to sprawdzę i Ci napiszę gdzie który wąż powinien iść, ale na pewno z tego trójnika wszystkie wyjścia powinny być gdzieś podłączone.

Ja swoje połączenia odtworzyłem po obejrzeniu na giełdzie samochodowej u człowieka z takim samym silnikiem. Mam nadzieję, że nie miał nic namotane, ale w sumie auto jeździ prawie pół roku i żadnych problemów nie sprawia więc chyba miał :ok: .

A jaki masz problem z obrotami?? Może to nie czujnik położenia przepustnicy jest winien...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lanicz

zrobiłem fotki tego trójnika i miejsca gdzie mógł być podpięty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

To co widac na ostatniej focie to regulator cisnienia paliwa!!!100% ma byc podpiety!!!Wlasnie z trojnika!

Ps:zaraz sprawdze u siebie!!!

 

Polaczenie idzie od puszki filtra pow. gorna czesc przepustnicy reg.cisnienia.Calosc laczy trojnik!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lanicz

czy teoria mówi coś, w przypadku braku podpiętego przewodu podciśnienia w regulatorze, o niekorzystnym tego wpływie na pracę silnika czy ewentualne uszkodzenia? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Dopiero wróciłem do chaty :kwasny: Jutro z rana sprawdzę to połaczenie...

brak wężyka na regulatorze powoduje, że daje on stałe ciśnienie. Zmiana podciśnienia na tym wystającym króćcu pozwala zwiększyć ciśnienie paliwa w listwie wtryskiwaczy przy wdepnięciu gazu. Powinien być podłączony, żeby zapewnić w 100% prawidłowe działanie układ wtryskowego, ale nie podłączony nie wywoła żadnego negatywnego skutku. Za to ten nie podłączony do niego wężyk może zasysać lewe powietrze, ale ma tak małą średnicę, że przepływ tego lewego powietrza nie powinien zakłócać pracy silnika (jest zbyt mały w porównaniu z przepływem przez dużą rurę powietrzną)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności