Skocz do zawartości
Gość kssawery

Wyświetlacz climatronic

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeci ale jeśli zegary świecą i podświetlanie włączników pod radiem to winne będą kable poniżej wspomnianych włączników.

 

ale tam nic nie było ruszane tak same z siebie by się zdupcyły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale tam nic nie było ruszane tak same z siebie by się zdupcyły?

Niestety ale tak.

Sprawdź wszystkie bezpieczniki, w końcu to minuta roboty a potem zdemontuj panel i obejrzyj kabelki.

Nie pamiętam dokładnie czy wiązka podświetlenia idzie od zegarów czy od skrzynki bezpieczników, tam też mogło się coś wypiąć.

Zapalniczka działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki sprawdzałem są ok wszystkie, zapalniczka działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Włodek, albo przewody same w sobie albo się wypięły z nad skrzynki bezpieczników..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pamiętacie który kabelek w kostce od panelu odpowiada za światło? sprawdze miernikiem czy tam w ogóle dochodzi coś do niego czy wczesniej jest ****...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, podświetlanie panelu, zapalniczki, radia i popielniczki wychodzi ze skrzynki z wtyczki Q pin 6.

Wg schematu jest to szaro niebieski kabelek gdzieś sie to wszystko łączy i na rdio idzie już tylko szary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale odczepiałem sam panel od climatronica i on jest podpięty do wnętrza czyli tej całej płytki starującej taśmą a nie kabelkami, czyli musze wydrzeć cały sterownik climatronica? zeby się dostać głębiej do tych kabelków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakas podpowiedz zeby czegos nie polamac?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zacznij jednak od wtyczki Q w skrzynce przekaźników.

Odkręcisz półkę pod kierownicą i odszukasz kabelek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowa o półce w nad albo obok jak kto woli usytuowane są przekaźniki + bezpieczniki? czy jest jeszcze inne miejsce z przekaźnikami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mowa o półce w nad albo obok

Nie ma innej skrzynki, osłona bezpieczników jest częścią tej półki, czyli od słupka do konsoli środkowej to calośc trzymająca sie na kilku wkrętach.

Jednak skoro masz problem z odkręceniem samej półki to boję się pomyśleć co zrobisz już po jej zdjęciu bo trzeba tak wywinąc całka skrzynkę przekaźników aby dostać sie do jej tylnej części gdzie jest wtyczka Q, łatwiej będzie jak po odkręceniu półki odszukasz wiązki z tym szaro-niebieskim kabelkiem która idzie gdzieś na równi z górną krawędzią półki do konsoli środkowej, wbijesz w kabelek igłę i zobaczysz czy po włączeniu postojówek pojawi sie plus, jak plusa nie ma to jednak wtyczka jak jest to coś za panelem klimatronika.

Nie wiem czy w tej samej wiązce nie idzie kabelek do podświetlania schowka po zapłonie=działa do podświetlanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam problemu tylko wolę wiedzieć wszystko od a do z zanim się za to zabiore:) także jak znajde chwilę to to rozbiorę i przejże wszystko, bo na razie nie mam czasu;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha, co najlepsze zjarały sie wszystkie żarówki na raz, a w ogóle nie zczarniały ani nie poodrywał sie przewód w srodku, dopiero jak wziąłem jedną pod lupe było widać mikropęknięcie. Wymieniłem wszystkie i działa, ale gość miał tylko zielone. Jakie to są żaróweczki dokładnie? żebym mogł sobie je na allegro zamowic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkleje się tutaj odświeżając kotleta nieco

 

po instalacji climatronica zostało mi tylko nie działające podświetlenie , na pinach żarówek brak napięcia , na pinie 9 czerwonej wtyczki z tyłu panela jest napięcie 5-6V więc mam rozumieć że coś jest nie tak ?? załączę pinout wtyków dla jasności . Ktoś jest w stanie coś doradzić ??

 

KHsGnAL.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3/9 czarno - żółty przewód ma być podpięty pod d/12 z tyłu skrzynki bezpieczników. Tak na szybko sprawdzałem więc mogłem się pomylić ale to chyba to. Spróbuj podać na niego plusa na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby dostaje prad ale 5-6 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mało przez pół... Podepnij stały plus na próbę, z miejsca gdzie masz pewność że na pewno jest 12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok w sobotę bo ja teraz w DE ale powiedz mi skoro tam pojawia się 5-6V to czemu na pinach żarówek już jest 0 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak na elektronice się nie znam ale wydaje mi się że 5 - 6 to za mało by wzbudzić układ i dlatego na pinach nie ma nic.

Ma wchodzić na ten pin co Ci podałem 12 V i na pinach żarówek też ma być 12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności