Skocz do zawartości
Gość krzysiek555

fabryczny alarm passat b5 - moduł komfortu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzysiek555

witam, posiadam fabryczny alarm w passacie 1,8 20V rok 1998 kombi, podczas zamykania samochodu z pilota (w kluczyku) auto się zamyka i jest sygnał dzwiękowy, natomiast nie mam sygnalizacji kierunkowskazami przy włączaniu i wyłączaniu fabrycznego alarmu tylko sygnał w trakcie załczania alarmu. Prubowałem to uaktywnić za pomocą vaga

( 46-modył komfortu, 10 i numer kanału 08 i 09 lecz bez rezultatu widoczne na zdjęciu.

To znaczy że nie mam tej opcji kierunkowskazów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe że ten komfort nie obsługuje sygnalizacji kierunkami lub VAG-COM nie jest zarejestrowany ??? i nie ma możliwości opcji zawansowanych.

 

A jak to się mówi tanio przyszło tanio poszło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek555 mam to samo, ale się nie przejmuję :ok: A trąbę wymieniłem na inną, żeby nie było słychac, że to fabryczny, wstawiłem parę "własnych myśli technicznych", do tego AC - i śpię spokojnie :cwaniak::hyhy: A że nie mruga? Eeeee tam. na co ci to w ogóle? W nocy pod dyskoteką żeby się pokazac? Najlepiej jak nic nie widać z zewnątrz (i nie słychać) - co się dzieje z autem w trakcie jego zamykania. nawet gdy będziesz obserwowany, to już "branżowcom" może TO utrudnić sprawę, bo nie będą wiedziec, czego się spodziewac w aucie :cwaniak::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SKROK ZBIGNIEW

Witam wszystkich . A co w sytuacji gdy u mnie kierunkowskazy mrugają a nic nie piszczy choć syrena alarmu napewno działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiek555

dzięki za zainteresowanie dam se luz z tymi kierunkowskazami.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kuzim

gdzie znajduje się syrena alarmowa w b5 1.9tdi 98r może ktoś wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie znajduje się syrena alarmowa w b5 1.9tdi 98r może ktoś wie?

 

W bagażniku (pod tapicerką) po lewej stronie nad nadkolem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bednoz70

Witam ,od niedawna posiadam passata 2001/02 i nie wiem czy ma alarm czy nie ?podczas zamykania z kluczyka mrugają światła awaryjne,nie wydaje żadnych dzwięków,gdy go otwieram przekręcając kluczyk w drzwiach też światła mrugają ale alarm sie nie załącza ,nawet jeśli zamknąłem drugą osobę w środku i go załączyłem też nic nie zaczęło wyć,a z tyłu w lampkach są czujki ruchu i miga światełko w drzwiach,może go trzeba jakoś inaczej załączyć albo go nie mam -jak to sprawdzić?Jeśli ktoś wie coś na ten temat prosze o pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz przycisk od alarmu - dolna część słupka pomiędzy drzwiami kierowcy a tylnymi pasażera!

Będąc w środku zamknij auto i odczekaj chwilę aż alarm się uzbroi, jeśli są czuje to powinno zacząć coś pipać wyć etc. np u mnie nie ma czujników, ale po odczekaniu chwili i próbie uruchomienia auta, włącza się "syrena"

Ewentualnie VAG'iem, może alarm jest wyłączony ! [46]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bednoz70

dzieki za szybka odpowiedz mam na slupku miedzy przednimi a tylnimi drzwiami mala diode swiecaca na czerwono. Siedzialem byl alarm zalaczony ale nic nie wylo. Co to znaczy VAG'iem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAG to komputer, a czujki mogą Ci nie działać, gdy któryś z zamków nie działa poprawnie (zimne luty). U mnie tak samo, zamki były niesprawne i nie działały czujki. Zamki naprawione i hula aż miło :) Albo jest taka opcja, że w module masz wyłączone czujki, ale raczej stawiałbym na zamki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bednoz70

zamki zamykaja sie i otwieraja sie wszystkie bez problemu czujki mam ale nie wiem czy dzialaja. A gdy otwieram auto kluczykiem kiedy jest alarm zalaczony nie powinien wyc? Poza tym jak mam wiedziec ze alarm jest zalaczony? Nawet trzesienie autem lub szarpanie za klamki nic nie dalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kluczykiem jak otwierasz to alarm sie nie włącza wiem ze ktoś pisał ze się włącza ale jednak nie ....jesli masz problem czy alarm działa to wejdz do środka zamknij się(czerwona dioda na drzwiach-poczekaj 30 sekund na uzbrojrnie) otwórz maske a inna osoba niech ją dzwignie i wtedy będzie na pewno alarm jeśli posiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bednoz70

okey spróbuje zrobic tak jak mowisz. Tylko dlaczego gdy byla osoba zamknieta w srodku ktora sie poruszala nie zaczol wyc alarm ?

Dzieki za wszystkie podpowiedzi jutro sprawdze co z tego bedzie

 

---------- Post added at 20:51 ---------- Previous post was at 20:48 ----------

 

wychodzi na to ze kazdy zlodziej ktory ma pasujacy kluczyk do pasata moze rozbroic alarm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to ze tak....trzeba pilnować kluczyków niestety....co do czujnika ruchu to on nie zawsze występuje to był dodatek i mając alarm nie musisz mieć tego czujnika ruchu we wnętrzu auta ....przypomniałem sobie jeszcze jeden sposób zamknij się w środku wg procedury poprzedniej i po 30 sekundach włóz kluczyk do stacyjki i przekręć -będzie alarm!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co w przypadku gdy czujki wychwytują ruch w samochodzie, auto zaczyna 'mrygać' kierunkami, a syreny brak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś w module komfortu na vagu zobaczyć czy masz to wyłączone?jesli masz 0 wyłączone jeśli 1 ok tam jest pare opcji między innymi o klaksonach i o strefach coś ze w Niemczech jest wyciszone wg ich prawa tylko nie wiem czy chodzi o alarm czy o zamykanie i biiip biipp i tam tylko kierunkami można bez głosu załączać alarm...moze się myle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, a co w przypadku gdy czujki wychwytują ruch w samochodzie, auto zaczyna 'mrygać' kierunkami, a syreny brak?

 

Podłącz VAG'a

[46] zrób sobie test... zobacz czy słychać syrenę, może jest! a może ktoś w ustawieniach wyłączył syrenę!

 

....przypomniałem sobie jeszcze jeden sposób zamknij się w środku wg procedury poprzedniej i po 30 sekundach włóz kluczyk do stacyjki i przekręć -będzie alarm!

Ja u siebie nie mając czujek i VAG'a ww., sposób udało się włączyć alarm!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczytałem na forum jeszcze informację ze jak się auto otworzy z kluczyka to przez 20 sekund alarm sie nie włącza potem bedzie głosno......musze to sprawdzić w każdym razie jeśli w tych 20 sekundach kluczyk będzie w stacyjce to się alarm nie uzbroi czyli jak ktoś zrobi kopie klucza to chyba spokojnie jednak rozbroi alarm bez pilota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kierunki tylko migają przy otwieraniu auta z pilota a przy zamykaniu nic nie mruga dlaczego tak jest ??a alarm działa syreny nie mam tylko sygnał w bagażniku jest a da sie go uruchomić zeby sie odzywał przy zamykaniu i otwieraniu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności