Skocz do zawartości
mierzenp

czy szyba od pasazera powinna sie automatycznie zamknac ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś po złożeniu drzwi do kupy podczas montażu nowych głośników, postanowiłem na koniec wszystko sprawdzić czy działa - działa. Lecz zastanawiam się czy siedząc po stronie kierowcy i zamykając okno od pasażera po pociągnięciu przycisku raz ku gorze, szyba powinna zamknąć się automatycznie ? Po stronie kierowcy aby szybe zamknąć wystarczy "cyknąć" raz w góre i gotowe - sama się domyka.

 

Ktoś mnie wyprowadzi z błędu cz znowu muszę rozebrać i szukać przyczyny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasażera tak samo. Raz i idzie cała. Na dwa do dowolnej wysokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego w przednich drzwiach są dwie pozycje,lekko ku górze to trzeba trzymać aby się zamykały a jak pociągniesz mocniej do końca to szyba zamyka się sama do końca.Jak aku było odłączony to trzeba zaprogramować szyby poprzez otwarcie wszystkich do końca i ich ponownym zamknięciu.Nie jestem pewny czy na raz zamyka się do końca czy na dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś po złożeniu drzwi do kupy podczas montażu nowych głośników, postanowiłem na koniec wszystko sprawdzić czy działa - działa. Lecz zastanawiam się czy siedząc po stronie kierowcy i zamykając okno od pasażera po pociągnięciu przycisku raz ku gorze, szyba powinna zamknąć się automatycznie ? Po stronie kierowcy aby szybe zamknąć wystarczy "cyknąć" raz w góre i gotowe - sama się domyka.

 

Ktoś mnie wyprowadzi z błędu cz znowu muszę rozebrać i szukać przyczyny ?

z ciekawosci poszlem i sprawdzilem na przekreconym silniku zapalonym tak jak kolega mowi raz cykasz zamyka sie drugi raz cykniesz staje jak zgasisz samochod i kluczyk w rece masz a jestes w nim szyba sie zamyka ale musisz trzymac guzik jak puscisz przestaje sie zamykac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, w takim wypadku jutro muszę znowu rozkręcić boczek i szukać przyczyny - zapewne wtyczka przy silniczku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Panowie, w takim wypadku jutro muszę znowu rozkręcić boczek i szukać przyczyny - zapewne wtyczka przy silniczku.
jak ci sie wogole teraz zamyka szyba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Panowie, w takim wypadku jutro muszę znowu rozkręcić boczek i szukać przyczyny - zapewne wtyczka przy silniczku.

Spróbuj najpierw "zaprogramować szyby" - kluczyk w zamku obracasz w pozycję "otwórz" i tak trzymaj aż wszystkie szyby zjadą na dół. Następnie kluczyk w zamku obróć w pozycję "zamknij" i tak trzymasz aż wszystkie szyby się zamkną. Następnie sprawdź jak działa otwieranie szyb z panelu kierowcy. Jeśli nie pomoże to podepnij VAG - może wyjdzie jakiś błąd z modułu komfortu powiązany z przełącznikiem szyb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I to jest właściwe rozwiązanie, tylko nie widze na forum jak mam dodać punkt tobie przemekgo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dodasz już za dużo czasu minęło od napisania przez niego posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I to jest właściwe rozwiązanie, tylko nie widze na forum jak mam dodać punkt tobie przemekgo

Hehe...to się ciesze że obyło się bez ponownego ściągania boczków. "Automatyka" szyb znika po czasowym odcięciu zasilania w aucie - np. odpięcie wtyczki silniczka, odpięcie akumulatora. Wtedy ta procedurka się przydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po krótkim czasie, to sie samo z powrotem "naprawia" bez zbędnego kręcenia kluczykiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale po krótkim czasie, to sie samo z powrotem "naprawia" bez zbędnego kręcenia kluczykiem :D

 

Potwierdzam.Niektórzy twierdzą że trzeba parę razy opuścić szybę do oporu i podnieść-nie wiem,u mnie działało zawsze po jakimś czasie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale po krótkim czasie, to sie samo z powrotem "naprawia" bez zbędnego kręcenia kluczykiem :D

Ha...tego nie wiedziałem ;) bo zawsze chciałem miec "naprawione" od razu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
,u mnie działało zawsze po jakimś czasie

A żeby nie czekać, to można z panelu sterowania szybami przytrzymać przycisk aż się otworzy na max, później przytrzymać aż się zamknie do końca, i już działa. Ja tak zawsze robię jak mi się przeprogramuje automatyczne zamykanie.

 

---------- Post added at 20:55 ---------- Previous post was at 20:54 ----------

 

bo zawsze chciałem miec "naprawione" od razu

Tez nie lubię czekać, a wspomniana metoda działa bez zarzutu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I to jest właściwe rozwiązanie, tylko nie widze na forum jak mam dodać punkt tobie przemekgo

po terminie postu powyżej chyba 7 dni już nie można dodać punktu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co Ty Adam spać nie możesz ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności