Skocz do zawartości
vw-passat

zatrzaskują się drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podobny przypadek, zdarza się że czasem nie działa oświetlenie wnętrza (nie reaguje na żadne drzwi). Przez przypadek wyczaiłem że mocne uderzenie w miejsce gdzie znajduje się moduł komfortu rozwiązuje problem. Przeglądnąłem wiązkę pod dywanikiem, organoleptycznie obejrzałem moduł i nic niepokojącego nie stwierdziłem. Sterownik żadnego błędu nie wyrzuca. Znajomy elektronik powiedział przynieś sterownik jak oświetlenie nie będzie działało - problem w tym że próba demontażu powoduje że wszystko wraca do normy - jak jest sprawny nic nie da rady stwierdzić.

Spotkał się ktoś z podobnym przypadkiem i wie co należy zrobić?

Zauważyłem jeszcze jedną zależność - problem pojawia się przy suchym powietrzu w lecie - w zimie praktycznie nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic skomplikowanego, jak będziesz miał zamek w ręku to zobaczysz. Ścinasz plastikowe kołeczki które mocują stary mikrostyk do zamka, przykładasz nowy, rozgrzanym grotem lutownicy stapiasz mocowanie i pozostaje lutowanie kabelków.

 

No i jestem po wymianie od strony pasażera. Chiński mikrostyk pasuje p&p, ale co Ja się namęczyłem, nawku***łem przy demontażu oraz składaniu drzwi..... Ja pierdziele :D

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, trochę ch@jów zawsze pójdzie no ale to nie B3 gdzie wyłącznik jest na wierzchu i kosztuje 7 zł z przesyłką ;)

Tak przy okazji zarzuć linkiem skąd brałeś, kupie na zaś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakt, trochę ch@jów zawsze pójdzie no ale to nie B3 gdzie wyłącznik jest na wierzchu i kosztuje 7 zł z przesyłką ;)

Tak przy okazji zarzuć linkiem skąd brałeś, kupie na zaś.

 

O takie brałem:

https://www.aliexpress.com/item/PAIR-LEFT-AND-RIGHT-DOOR-LOCK-Micro-Switch-FOR-VW-Volkswagen-PASSAT-B5-GOLF-4-MK4/32638425172.html?spm=2114.01010208.3.2.LRpe8T&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10152_10151_10065_10150_10068_10136_10137_10138_10060_10062_10141_10056_10055_10054_122_10059_10099_10103_10102_10096_10148_10147_10052_10053_10050_10107_10142_10051_10143_10084_10083_10080_10082_10081_10110_10111_10112_10113_10114_10078_10079_10073_10070_10123_10124-10102,searchweb201603_9,afswitch_1,ppcSwitch_4&btsid=caf43941-da4f-42bd-bc23-0c5d8d88911d&algo_expid=a56f3f5d-05d6-4075-a770-56cbeb57d775-0&algo_pvid=a56f3f5d-05d6-4075-a770-56cbeb57d775

 

Najgorzej to było założyć blachę :D

 

A to śrubka od szyby wpadła do środka drzwi i znowu wszystko odkręcać, a to linka od klamki zew. dziwnie się zagięła i nie mogłem jej chwycić i znowu rozkręcanie, a kumulacja wku*wu nastąpiła, gdy nie mogłem złapać śrubą nakrętki od szyby, bo ten pierdzielnik wyskoczył z takiego zaczepu i znowu śrub spadła do środka drzwi. Rzuciłem kluczem w ogródek ze złości, a potem go szukałem 15 minut :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie było, ale jest mi ktoś w stanie napisać ile potrzeba mikrostyków do pełnej regeneracji zamka w Passacie B5 przed liftem. Chodzi mi o zamki przednie.

 

Szukałem zdjęć zamków w necie i tam są różne płytki drukowane z różną liczbą mikrostyków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka a ja mam taki problem ze lampki przy otwieraniu drzwi działają ok ale jak chce włączyć ręcznie ledwo co świeca . Po pomiarach zauważyłem że między stała masa a druga pokazuje 7 v a powinno 0 v

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak. Przy otwartych drzwiach kierowcy brak brzęczka,swiatła wewnetrznego i światła progowego,brak również otwartych dzrzwi na "pokazywaczce" FIS. Po odłączeniu lampki progowej, plus dochodzi a biorąc "na lewo" masę i dotykając ją do minusa na

FIS-ie pokazuje otwarte drzwi? Czy to bedzie ten micro cos tam?

Edytowane przez Banan79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako zamiennik tej krańcówki pasuje to: D2HWBL 2017, w tychach w nowym elektroniku to mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest tak. Przy otwartych drzwiach kierowcy brak brzęczka,swiatła wewnetrznego i światła progowego,brak również otwartych dzrzwi na "pokazywaczce" FIS. Po odłączeniu lampki progowej, plus dochodzi a biorąc "na lewo" masę i dotykając ją do minusa na

FIS-ie pokazuje otwarte drzwi? Czy to bedzie ten micro cos tam?

Tak, prawie na pewno to mikrostyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem w trzech drzwiach.może to przypadek ale po posmarowaniu wszystkich drzwi olejem do silnika,tak profilaktycznie wszystkie świeca.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bez zbędnego zawracania głowy:

 

Przy otwartych drzwiach działało oświetlenie wnętrza.

Po zamknięciu nie zawsze gasło.

Oświetlenie wnętrza działało też przy zamkniętych drzwiach, kiedy pstrykałem je ręcznie.

Od jakiegoś czasu nie działa w ogóle.

Szlag mnie trafia, bo muszę jeździć z latarką.

 

Przy otwartych drzwiach przestało też działać oświetlenie zewnętrzne (lampki w boczkach drzwi).

 

Centralny też ześwirował. Odbija mi rygiel drzwi kierowcy i przez to nie mogę otworzyć pozostałych drzwi z pilota ani z przycisku na panelu szyb. Przestała mi działać szyba drzwi lewych tył, ale zamek w tych drzwiach działa.

 

Pomóżcie, bo już mi ręce opadają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj kilka stron wstecz albo użyj wyszukiwarki bo podane przez Ciebie problemy występują bardzo często w passacie i były już omawiane. Nakieruję Cię żeby sprawdzić moduł komfortu plus okablowanie, przewody w drzwiach oraz zimne luty w zamkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem. Wystarczyło wyczyścić styki we wtyczce do modułu. Sam moduł suchy, bez widocznych uszkodzeń. Ale zostaje mi jeszcze sprawdzenie instalacji w drzwiach, bo VAG rzucił coś takiego:

 

00928 - Locking Module for Central Locking: Front Driver Side (F220)        27-00 - Implausible Signal
00931 - Locking Module for Central Locking: Rear Right (F223)        27-00 - Implausible Signal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHlopy tam ten moduł jest czesto dosłownie w wodzie :% ... Ja dzis w pasku 3b sedan benzyna 97 otwory pod aku, pod serwem ok. Pod serwem troche brudne ale nie stlała woda doczyscilem ok .. Obudowa filtra kabinowego tam zdejmujecie górna pokrywe filtra (jedna sruba) , filtr w gore, odkręcacie dolna podstawe (3 nakretki m6) i jesli nie ma uszczelki ktora uszczelnia blache, i ten spod obudowy do blachy, to tamtędy jak scieka woda z podszybia zacieka do wnetrsza obudowy pod filtr pyłkowy. U mnie tam byla gabeczka ktora filtr kiedys uszczelniala, teraz to wywalilem, bo byla cala mokra i nic nie dawala w kwesti szczlenosci ,a puszka filtra pyłkowego na dole ok 2 cm wody nazbierała. Doszczelniłem gabkami z klejem  (pociolem sobie paski szer ok 2 cm i wokol 3x) tak aby dociskajac podstawe filtrta pyłkowego docisnęły sie krawędzie do uszczelek.

 

ZObaczymy czy bedzie ok . Normalnie jak zdjolem wykladzine spod foteli az do blachy podlogi,  kapalo wszytko wziolem reka pod spod jak bym w wode wsadzil. szmatami wyjmowalem wode z z mijsc pod fotelami która kapala z z tego filcu podlogowego. Farelka suszylem dzis z 6 godz to.

 

JAk tam pływają sobie wiazki i modul komfortu, to predzej czy później to poświruje. A wyschnąć , to nie ma szans jak namoknie,bez poderwania tego do gory (oczywiscie fotele i cala reszta w gory demontaz).

 

PS

Skoro temat o oświetleniu , to dopisze.

Jak wiemy załącza oświetlenie włącznik  krańcowy w zamku centralnym poprzez podanie masy. ( u mnie w wiazce drzwi od centralnego był to kabel brazowo-czarny, do kostki w progu, od kostki w progu juz kolor sie zmienia na brązowo biały) ./

Moje pytanie, poniewaz nie mam fabycznie podnośnikow czyb w drzwiach tylnych . Czy orfientujecie sie czy takie wyalczniki krancowe sa w tych zamkach z tyłu? Nadmienie iż zamki sa fabryczne a oświetlenie zapala sie po otwarciu przednich na tylne nie reaguje.

Tak myślę, ze ta funkcje mozna sobie zrobic pod warunkiem, ze w centralnym jest wyłącznik krancowy inaczej **** z interesu .

Edytowane przez mundy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.10.2017 o 22:01, mundy1 napisał:

Czy orfientujecie sie czy takie wyalczniki krancowe sa w tych zamkach z tyłu?

Są we wszystkich drzwiach.

 

Dnia 4.10.2017 o 22:01, mundy1 napisał:

zamki sa fabryczne a oświetlenie zapala sie po otwarciu przednich na tylne nie reaguje.

Czyli zamki do przejrzenia/naprawy.

 

Dnia 4.10.2017 o 22:01, mundy1 napisał:

Tak myślę, ze ta funkcje mozna sobie zrobic

Ona jest fabrycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki także pobadam z miernikiem, przejże kostkę przy wlocie kabli do drzwi itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co chwilę te same pytania i te same odpowiedzi + posty w tym dziale o tym samym.

Polecam przenieść moduł spod nóg nad nogi. Jest tam trochę miejsca, kwestia ustawienia. Z kostką od pilotów i drzwi tył korbka może być trudniej ale ogólnie wykonalne. W golfie tak jest i narzekają tylko na zimne luty w zamkach, komfort rzadko pozalewany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(Vw Passat b5 2003) Mój problem polega na tym, że wymieniając żarówkę od oświetlenia kabiny z tyłu zgasło oświetlenie kabiny w całym aucie. Przy włączaniu manualnym zaświeca się. Dodam, że FIS sygnalizuje otwarte drzwi, świecą się również lampki progowe w drzwiach. Ma ktoś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam passat b5 fl 1.9 tdi 130km i mam problem często zatrzaskują się same drzwi oraz z kluczyka jak zamykam drzwi to zamykają sie tylko od kierowcy, a pozostałe 3 nie zamykaja sie, zawuważyłem też , ze nie zawsze pali się światło w środku po otwarciu drzwi, co moze być przyczyną tego? dodam że komputer nic nie pokazał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.11.2017 o 17:22, lukasz1991x napisał:

witam mam passat b5 fl 1.9 tdi 130km i mam problem często zatrzaskują się same drzwi oraz z kluczyka jak zamykam drzwi to zamykają sie tylko od kierowcy, a pozostałe 3 nie zamykaja sie, zawuważyłem też , ze nie zawsze pali się światło w środku po otwarciu drzwi, co moze być przyczyną tego? dodam że komputer nic nie pokazał

Przeniosłem Twój temat tutaj. Przestudiuj odpowiedzi od pierwszego postu i to powinno Ci wyjaśnić kwestię oświetlenia.

Temat zatrzaskiwania jest zbyt mało opisany przez Ciebie.

Komputer nic nie pokazał? Jaki? Pokładowy? Czy taki do diagnostyki z VAG'iem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności