Skocz do zawartości
pablocbr

szyberdach nie otwiera sie do końca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pewien problem,

W moim passacie szyberdach nie rozsuwa sie do konca, z uchylaniem i zamykaniem nie ma problemu natomiast do pelnego rozusniecia brakuje jakiś 10 cm... w dniu wczorajszym raz rozsunął się do końca ale później już niestety nie...:dolamam

Czy ktoś z was wie co trzeba zrobic żeby otwierał się do końca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz najpierw czy masz dach oryginalny i jaki? Czy może solar? Jeśli masz oryginalny to postaram Ci się pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginalny dach z funkcją rozsuwania i domykania, nie jest to żaden solar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pokrętło w lewo i w prawo koło schowka na okulary? Jeśli tak to powinieneś mieć 2 pozycje 1 rozsuwanie a 2 uchylanie zgadza się?

Edytowane przez Borus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, przekręć pokrętło aby otworzyć szyberdach. Zauważ że pokrętło przesuniesz na ostatnią pozycję zaznaczoną kropką (ale to nie będzie 180 stopni od położenia początkowego). Szyberdach nie będzie otwarty do końca zostanie ok. 10cm. Aby otworzyć do końca musisz przekręcić pokrętło do 180 stopni. To pole jest narysowane kreską zauważ. Aby przekręcić musisz użyć więcej siły i przytrzymać aby otworzyć do końca. Mam nadzieje, że pomogłem. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za pomoc, wszystko działa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mozliwosc zrobienia szyberdachu w pasku w ktorym wczesniej go nie bylo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest mozliwosc zrobienia szyberdachu w pasku w ktorym wczesniej go nie bylo ?
możliwość jest tylko kto się tego podejmie to już inna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

troche odgrzebałem temat ale mam również problem z szyberdachem.

Mianowicie działa uchylanie góra - dół natomiast w ogóle nie rozsuwa się, dodam, że posiadam dach oryginalny solar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK, przekręć pokrętło aby otworzyć szyberdach. Zauważ że pokrętło przesuniesz na ostatnią pozycję zaznaczoną kropką (ale to nie będzie 180 stopni od położenia początkowego). Szyberdach nie będzie otwarty do końca zostanie ok. 10cm. Aby otworzyć do końca musisz przekręcić pokrętło do 180 stopni. To pole jest narysowane kreską zauważ. Aby przekręcić musisz użyć więcej siły i przytrzymać aby otworzyć do końca. Mam nadzieje, że pomogłem. pozdrawiam

 

Mam ten problem co opisales ale używając siły nie chce się to pokrętło dać obrócić o 180 stopni tylko cofa się na kropkę aż razem z nim szyberdach co może być zepsute??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinajac sie do tematu. Macie panowie podswietlane to pokretlo od szyberdachu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, pawlos22 napisał:

Macie panowie podswietlane to pokretlo od szyberdachu?

pokrętło nie jest podświetlane

Dnia 11.09.2017 o 15:00, max8810 napisał:

 

Mam ten problem co opisales ale używając siły nie chce się to pokrętło dać obrócić o 180 stopni tylko cofa się na kropkę aż razem z nim szyberdach co może być zepsute??

Pokrętło trzeba cały czas trzymać w pozycji obróconej o 180 stopni, wtedy szyberdach dojdzie do końca i dopiero potem można je puścić. Wtedy pokrętło wróci do położenia na kropce a szyberdach pozostanie w pełni otwarty. Jeśli pokrętło puścisz wcześniej niż szyberdach dojdzie do krańcowego położenia (w pełni otwarty) wszystko zadzieje się tak jak opisałeś, wiec nic nie jest u Ciebie zepsute.

P.S. Jazda z w pełni otwartym szyberdachem powyżej bodajże 50km/h (teraz już nie pamiętam, a nie chce mis się teraz sprawdzać) powoduje bardzo uciążliwe zawirowania powietrza i niemiłosierne huczenie, dlatego szyberdach normalnie otwiera się na 3/4.

Edytowane przez grabson7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności