Skocz do zawartości
Jaro.Slav.

Wartosć auta a ubezpieczenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

z racji tego, że wkrótce kończy mi się ubezpieczenie OC i AC byłem zapytać się w jednej z placówek Hestii ile będzie mnie wynosiło ubezpieczenie na kolejny rok. Agent ubezpieczeniowy podliczył i wycenił moje auto na 15 500zl. Trochę mnie to zdziwioło bo dokładnie rok temu moje auto warte było 19 800zl, czy to możliwe żeby tak spadła wartość? mam w związku z tym pytanie do forumowiczy którzy ostatnio ubezpieczali swoje auta, jaka jest ich wartość, chodzi mi oczywiście o podobne Passki do mojego.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Agent ubezpieczeniowy podliczył i wycenił moje auto na 15 500zl. Trochę mnie to zdziwioło bo dokładnie rok temu moje auto warte było 19 800zl, czy to możliwe żeby tak spadła wartość?

Oczywiście, że to możliwe... Czytałeś ten temat: http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=73012&highlight=wartosc+ubezpieczenie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiam. Miałbym prośbę o zajęcie Waszego stanowiska w takim przypadku: otóż przed miesiącem uszkodziłem oponę w swoim passacie na skutek rozsypanych na jezdni blaszek w okolicach W-wy przez firmę złomiarską. Otrzymałem od niej kopie polisy OC i zgłosiłem do f-my ubezpieczeniowej jakim była ErgoHestia. Przedstawiłem wymagane dokumenty oraz faktury zakupu 1 opony i kosztów wymiany w zakładzie wulkanizacyjnym. Po miesiącu oczekiwania otrzymałem dzisiaj decyzję o przyznaniu i wypłacie odszkodowania ale.......pomniejszoną o kwotę 40 zł ponieważ jak jest napisane w uzasadnieniu (co stwierdził rzeczoznawca): wzrosła wartość pojazdu po szkodzie o kwotę 40zł z tytułu zamontowania nowej opony. Nie wiem czy się śmiać czy płakać? Czy się z tą decyzją zgodzić czy nie? Czy się od tej decyzji odwoływać? Jeśli TAK to jak to umotywować? Co prawda trochę już po fakcie ale wulkanizator zasugerował mi, że w takiej sytuacji powinienem kupić dwie opony i żądać odszkodowania za kupno obu ponieważ nie zmienia się opony tylko po jednej stronie a powinno zmienić dwie (chociażby ze względu na wielkość bieżnika). I co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I co Wy na to?
Ubezpieczyciel wypłaci tylko za element uszkodzony. Natomiast potrącenie 40 zł jest bezprawne, bo zgodnie z wytycznymi KNF, oraz orzeczeniami sądów "likwidacja szkody powinna się odbywać w oparciu o ceny części nowych i oryginalnych". Ponadto opony, oleje, filtry, klocki i inne części podlegające naturalnemu zużyciu w trakcie eksploatacji nie mają wpływu na wartość pojazdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności