Skocz do zawartości
dzidek1988xx

Wczorajsza wymiana zawieszenia (27.03.10r)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w ten piękny jednak nie koniecznie dla mnie weekend. Wczoraj odebrałem autko z warsztatu i tak jak w tytule po wymianie zawieszenia. Pytanie teraz co powinno wchodzić w cenę kompletnego zawieszenia? Ja za zawieszenie FEBI zapłaciłem 1280zł jednak mechanior tłumaczył się, że musiał domówić drążki kierownicze - końcówki drążków niby były w zestawie :/ robociznę wycenił mi na 350zł no spoko, zgadzam się ale podczas robót zadzwonił do mnie twierdząc, że dwa wężyki hamulcowe są popękane i do wyje...ania :/ koszt jednego to 48pln no co zgodziłem się. całość prac czyli wymiana zawieszenia+wymiana opon na letnie+zbieżność trwała od 8:00 do blisko 17:00 :/ czy to nie za długo ? I tak na koniec zamiast ok 1700zł to wyszło 1920zł :/ okazało się, że wężyki sztuk dwie po 48 skończyły się w hurtowni więc założyli mi Ferodo 2x120zł :/ gdzie wieczorem sprawdzałem w intercars i taki sam wężyk kosztuje właśnie 48zł :/ . Kolejna sprawa to wibracje wyszuwalne przy prędkości ok 130-150 na kierownicy i co dziwne (silniejsze niż na kierownicy) również na pedale gazu :/ Pomocy, bo czuję się skrojony :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno kupiłes nowe zawieszenie FEBI więc nie wiem jakim cudem mogło być cos popękane...a z tym ze nie bylo w hurtowni tych wezyków to tez dziwne bo wsumie nie ma tylko jednej hurtowni a sam mówisz ze widziałes za 48 to trzeba zadzwonić do gościa i powiedziec ze sa za 48zl i niech te Ci zalatwi a z tamtych kase odda bo to jego błąd ze nie chcialo mu sie poszukać...a z tym biciem to moze masz felge krzywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felgi sprawdzane na wulkanizacji są ok. Więc nie wiem skąd te bicia :/ poza tym jakby coś było z felgami to pedał gazu by mi nie drżał. Michcic popękane były wężyki hamulcowe a nie coś z zawieszenia - troszkę źle przeczytałeś post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz 100% pewnosc ze zbieznosc jest dobrze zrobiona? jedz na warsztat powiedz ze tego nie bylo wczesniej i tyle

 

mi po wymianie wahaczy tez buda masakrycznie drży przy predkosci 120km/h - nie bylo tego wczesniej. i stawiam na zbieznosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem... Ale mechanik sam stwierdził, że przez 2 dni muszę rozjezdzić auto i w poniedziałek drugi raz na zbieżność :/ myślicie, że drugi raz płatne?:/ no i to możliwe, że w zestawie zawieszenie są końcówki drążków a samych drążków nie ma ? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
wężyki sztuk dwie po 48 skończyły się w hurtowni więc założyli mi Ferodo 2x120zł :/
ale informował cię o tym, a ty sie zgodziłeś więc:
bo czuję się skrojony
widziały gały co brały. Pretensje nie uzasadnione. Trzeba się było nie zgodzić na wymianę.

Ale co tam, nie tylko ciebie tak naciagają.Zdarza się.

Kolejna sprawa to wibracje wyszuwalne przy prędkości ok 130-150 na kierownicy i co dziwne (silniejsze niż na kierownicy)
zbierzność to jedno. Ale ja stawiam nie wyważone koła. Po zimie na pewno sa wybite.
Ale mechanik sam stwierdził, że przez 2 dni muszę rozjezdzić auto
Rozjeżdzić to można polną drogę, a twoje auto ma jeżdzić normalnie.Zawieszenie się układa przez pierwsze parę kilometrów, a nie dwa dni. Twój mechanik coś ściemnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoją ostatnią wypowiedzią mi nieco namieszałeś no dobrze ale wtedy chyba nie kazałby mi przyjechać na drugie ustawienie zbierzności? A wracając do tego, że czuję się oszukany i o te wężyki to wyraźnie napisałem - podczas robót mechanik stwierdził, że dwa wężyki hamulcowe są uszkodzone i zaproponował mi ich wymianę - cena 48zł x sztuk 2 :P właśnie na to się zgodziłem ale jak przy odbiorze auta przyszło do płacenia to okazało się, że mam do zapłacenia 2x120zł :/ o czym dowiedziałem się dopiero przy odbiorze auta :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
właśnie na to się zgodziłem ale jak przy odbiorze auta przyszło do płacenia to okazało się, że mam do zapłacenia 2x120zł :/ o czym dowiedziałem się dopiero przy odbiorze auta :/
No to fakt, trochę nie w porządku tym bardziej ze taki weżyk kosztuje 15zł.

A co z kołami? Były wyważane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzidek, druga zbieżność za darmo. to jest jego obowiązek!!!

drążki powinny być w zestawie (wahacze 4x górne i 4x dolne, 2x łączniki stabilizatora, 2x końcówki drążka, komplet śrub montażowych):wsciekly!!!

a z wężykami to bym go opier...ił i dał kasę jak ustalaliście wczesniej:wsciekly.

zreszta teraz to już nie ma co dyskutować. sprawdź zbieżność oraz wyważ koła a później się będziesz martwił jak coś będzie nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były wyważane ale to przed sezonem zimowym :P chyba będę musiał jeszcze raz się udać do wulkanizacji na wyważenie :P tym bardziej, że tej zimy udało mi się dość dobrze zakopać w śniegu :/ więc może i ciężarki wyważające odpadły :P dzięki wam za rady :P a z tym wężykami to powiem, że płacę tyle ile się umawialiśmy przez tel. tzn. 2x48 zł albo niech wykręca te swoje wężyki, wsadzi mi moje stare i zamówię sobie sam nowe :/ bo nie ma sensu za głupi wężyk płacić 120zł skoro jest wart 1/3 tej ceny :/

 

Ps. Ile ma trwać wymiana zawieszenia z tym czynnościami które wam opisałem tzn. wymiana opon na letnie+wymiana zawieszenia+ustawienie zbieżności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Były wyważane ale to przed sezonem zimowym :P chyba będę musiał jeszcze raz się udać do wulkanizacji na wyważenie :P tym bardziej, że tej zimy udało mi się dość dobrze zakopać w śniegu :/ więc może i ciężarki wyważające odpadły :P dzięki wam za rady :P a z tym wężykami to powiem, że płacę tyle ile się umawialiśmy przez tel. tzn. 2x48 zł albo niech wykręca te swoje wężyki, wsadzi mi moje stare i zamówię sobie sam nowe :/ bo nie ma sensu za głupi wężyk płacić 120zł skoro jest wart 1/3 tej ceny :/

 

Ps. Ile ma trwać wymiana zawieszenia z tym czynnościami które wam opisałem tzn. wymiana opon na letnie+wymiana zawieszenia+ustawienie zbieżności

wezyki to juz olej bo zgodziles sie ale z pierwszego postu widac ze zawieszenie ty kupiles ?? wiec mu go dales i kazales to wymienic ? wiec kpl czesci mu dales wiec po h.... dokladal cos co bylo w komplecie ? zazadaj starych czesci i potwierdzenia dokupienia czesci ze je kupil i walcz bo koles ewidentnie chce cie naciagnac powiedz mu z kultura ze mu dupe obrobisz za to ze naciaga cene i wciska kity a jak bedzie z ceny spuszczal to bedziesz mial odp czy cie naciaga i auto jezdzi gorzej po naprawie wiec niech robi bo tego przed nie bylo a jak kolega napisal rozjezdzic to se moze albo ty jego zone

Edytowane przez wojta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
dupe obrobisz za to ze naciaga cene i wciska kity a jak bedzie z ceny spuszczal to bedziesz mial odp czy cie naciaga
Nie nakręcaj kolegi bo może my nie wiemy wszystkiego patrząc na pierwszy post.
że musiał domówić drążki kierownicze - końcówki drążków niby były w zestawie
Końcówki drazków, a same drążki to dwie rózne rzeczy. I drążków nie ma w zestawie.
Ps. Ile ma trwać wymiana zawieszenia z tym czynnościami które wam opisałem tzn. wymiana opon na letnie+wymiana zawieszenia+ustawienie zbieżności
Czas pracy też budzi twoje zastrzeżenia? :) to róznie z tym bywa ale tak ze 4 godziny to minimum,a jak długo? Lepiej wolniej a mieć pewność że nie pominął żadnej śrubki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też trafił się palant-mechanik za pierwszym razem. chciał mnie oskubać z kaski na pare 100. Wojta ma recję, potwiedzenie zakupienia częsci oraz pokazanie tego co było nie tak. jak coś to policją go postrasz hehe. od razu zmieknie.

ps: :fajny a ta żona jego to jakaś fajana czy już stara ropa? :)

ps2: mieszkasz nie daleko Szczecina. Poszukaj na forum ludzi z tej okolicy i niech polecą Ci paru dobrych i zaufanych mechaników badź może do Artmin napisz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo? dokładnie to w piątek o 15 postawiłem auto, rozebrali je, wymontowali stare części i auto czekało na nowe które przyszły w sobotę między 9 a 10:00 a auto robili do godziny 17:00 :/ to trochę nie za długo? Mechanik sam zamawiał zawieszenie. Wojta - zgodziłem się na te wężyki przez telefon czyli po 48zł a przy odbiorze auta wyszło za nie po 120zł :/ powiedziałem, że ok bo nie znałem ceny ale jak sprawdziłem cenę i to w dodatku tej samej firmy co on mi niby wsadził po 120zł a ja widzę na intercars (gdzie jak wiadomo też jest dość drogo) po 48zł to coś nie halo z tą jego ceną :/ ahcyram :P z jakim dziale mogę zadać to pytanie o dobrych mechaników z okolic szczecina?

 

Ps. Żonę ma fajną :) ale ja nie z tych :) jak ma to niech ma dla siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Napisał wojta Zobacz post

dupe obrobisz za to ze naciaga cene i wciska kity a jak bedzie z ceny spuszczal to bedziesz mial odp czy cie naciaga

Nie nakręcaj kolegi bo może my nie wiemy wszystkiego patrząc na pierwszy post.

Cytat:

Napisał dzidek1988xx Zobacz post

że musiał domówić drążki kierownicze - końcówki drążków niby były w zestawie

Końcówki drazków, a same drążki to dwie rózne rzeczy. I drążków nie ma w zestawie.

 

 

nie nakrecam kolegi tylko widac ewidentnie ze go naciaga nie mozna przy odbiorze mowic co sie dokupilo najpierw sie dzwoni i pyta to nie 10 zl tylko prawie 2 tys !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt - pojadę go w poniedziałek - znaczy najpierw na spokojnie wygarnę, że zgodziłem się na wymianę wężyków hamulcowych bo cena jaką rzucił przez telefon była w miarę ale te 240zł więcej do zapłaty mnie przeraziło przy odbiorzę i jeszcze się chwilił "za płyn hamulcowy Tobie nie policzyłem" :/ nadal mnie martwi ten długi czas ich pracy przy montażu tego zawieszenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za płyn hamulcowy Tobie nie policzyłem"

Niech nie ściemnia ! Tak powiedział bo za wężyki nie zapłacił może tyle ile Ci powiedział, a zedarł z Ciebie i niby, ze Ci wymienił płyn za free w co nie wierze bo niby jaki by miał w tym cel wymieniając Ci płyn za darmo i płacąc za niego z własnej kieszeni, takie głupie gadanie by skołować klienta ! Widzę, ze nie jesteś z tego warsztatu zadowolony, gdybym ja był nie zadowolony to ostatni raz by mnie tam widzieli i mój samochód jaki kolwiek również w tym warsztacie. Mechanik powinien być zaufany i brać pieniądze za to co robi, a nie robić w balona jeszcze ! Parę osób tak jeszcze podliczy i załatwi i więcej nie będą robić aut u niego.

 

I było mu zapłacić tyle ile Ci mówił, ze będą kosztować, a jeśli nie to niech sobie je wymontowuje bo Ty np. nie masz tyle kasy by zapłacić za głupie wężyki, które można kupić za 48zł.. i, ze na taką cene za nie sie umawialiście.

Edytowane przez Potek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale dlaczego tak sie czepiasz tego czasu montażu tych części ja bym to bral na 3-ci plan ..... co do zawieszenie "febi" to wg mnie nie warte swojej ceny ich produkty jakiś czas temu "spadły na psy" sąsaiad po wymianie kompletnego zawieszenia w A6 właśnie tej firmy po 0,5 roku połowę miał do wymiany i powiedział nigdy więcej Febi ! Warto moim zdaniem dołożyć do Lemfordera bez 2-óch zdań !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kot-Ik nie miałem teraz zbytnio kapusty na coś droższego z tej racji, że za 2 tygodnie czeka mnie wymiana kompletnego rozrządu wraz z zestawem wszystkich filtrów w aucie to też ze 2 tyśki mnie wyniesie a wydać 3500zł w miesiąc to nie kolorowo.

 

Potekk - masz rację zrobią mi tylko drugi raz tę zbieżność i więcej mnie nie zobaczą :/ kantować swoich :/ to przesada.

 

Dlaczego czas naprawy mam przesunąć na 3plan ? Skoro mnie kantują na kasie to skąd mam mieć pewność, że nie wymontowali mi czegoś sprawnego a nie wsadzili czego ze szrota skoro tak długo to trwało?

 

Tematu nie zamykam - w poniedziałek jeszcze napiszę jak się sprawa potoczyła ale to wieczorem po pracy dopiero...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakt - pojadę go w poniedziałek - znaczy najpierw na spokojnie wygarnę, że zgodziłem się na wymianę wężyków hamulcowych bo cena jaką rzucił przez telefon była w miarę ale te 240zł więcej do zapłaty mnie przeraziło przy odbiorzę i jeszcze się chwilił "za płyn hamulcowy Tobie nie policzyłem" :/ nadal mnie martwi ten długi czas ich pracy przy montażu tego zawieszenia...
dobrze ze w poniedzialek dop nerwy opadna fakt jest taki ze nie mozna zmieniac cenny gdyby to byla jakas kwota typu 40 tys to 300 zl nie gra roli ale umawiales sie na 1700 z wezykam ? i tam ma zostac bo cos tu nie gra 1280 czesci plus 350 robocizna plus 120 za wezyk to razem 1870 cos ten kur.... nie mechanik z maty ma blado gdzie te drazki tansze niz wezyki za 50 zl dwa ? koles poprostu dobil sobie do ceny i pogubil sie w tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności