Skocz do zawartości
skateboard

Uszczelka pod pokrywa glowicy V6

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wzielem sie za usuwanie a raczej znajdywanie wyciekow. Jedna rzecz ktora mnie przestraszyla to bialy dymek ktory unosil sie przez pare sekund z lewej strony silnika.

01overallengine.jpg

Czy moze byc to przyczyna uszczelki pod pokrywa glowicy? Czy jakas kolejna smieszna rurka.. Dodam ze zaczelo smierdziec sezamem wtedy :taksobie Czy warto cos przy okazji wymienic podczas wymiany uszczelek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dymka to nie będę się wypowiadał bo nie mam pojęcia a jeśli chodzi o to co możesz wymienić to proponuje świece o ile nie wymieniałes ich przed ta zimą. Lubią się zapiec i później trudno jest je wykręcić od góry. Przy zdjęciu głowicy znacznie łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniales te rurke(od systemu odpowietrzajacego komore silnika) to prawdopodobnie spadla kropla lub 2 oleju na kolektor wydechowy...po odpaleniu -dymek , lub cieknie olej z jakiegos miejsca i skapuje na kolektor.

Uszczelki pod pokrywami zaworow lubia cieknac ale jeszcze czestsze sa wycieki spod napinaczy/regulatorow lancuchow(Camshaft Adjusters) - mala uszczelka i gumowy polksiezyc-czesto sie mechanicy myla skad cieknie. Na glowicy od strony kierowcy widac te uszczelki -z przodu glowicy, od pasazera juz nie jest tak latwo zobaczyc bo ten napinacz jest z tylu glowicy.Nie jest je latwo wymienic ale jest to mozliwe bez wyciagania walkow rozrzadu.Nie pamietam juz jak ale chyba trzeba bylo zdjac pokrywy zaworow i na tyle poluzowac walek rozrzadu (ten nie napedzany przez pasek rozrzadu) aby dalo sie wyciagnac ten napinacz.Dosyc dawno to robilem i nie pamietam dokladnie procedury.Najpierw wymyj wszystko dokladnie dookola uszczelek od pokryw i wlasnie tych napinaczy , pozniej pojezdzij troche i wycieki powinny sie pokazac.

Edytowane przez T-Rex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar wymienic caly system tych rurek bo przerazilem sie wygladem tej pierwszej (cala posklejana tasma) zamowilem jedna mala w ksztalcie S (znajduje sie z tylu silnika i jedna taka dluga co chyba dolem idzie) do tego tez nowe swiece. Trzeba bedzie chyba wymienic te uszczelki pod glowica podczas robienia rozrzadu.

Chodzi o te niebieskie polksiezyce? :D

completevalvecoverkit.jpg

Dzieki za pomoc. Pytam o wszystko co mozliwe bo troche nie kumaty jestem w tych sprawacg i wole sie 100 razy upewnic przed zrobieniem czegos. :P Czy warto cos jeszcze wymienic przy okazji wymiany tych uszczelek pod glowica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam zamiar wymienic caly system tych rurek bo przerazilem sie wygladem tej pierwszej (cala posklejana tasma) zamowilem jedna mala w ksztalcie S (znajduje sie z tylu silnika i jedna taka dluga co chyba dolem idzie) do tego tez nowe swiece. Trzeba bedzie chyba wymienic te uszczelki pod glowica podczas robienia rozrzadu.

Chodzi o te niebieskie polksiezyce? :D

completevalvecoverkit.jpg

Dzieki za pomoc. Pytam o wszystko co mozliwe bo troche nie kumaty jestem w tych sprawacg i wole sie 100 razy upewnic przed zrobieniem czegos. :P Czy warto cos jeszcze wymienic przy okazji wymiany tych uszczelek pod glowica?

jesli swiece masz stare to i je wymien bedziesz mial z glowy pamietaj jak bedziesz wymienial uszczelki pod pokrywa zaworow ( po tym jak sprawdzisz czy jest wyciek ) to przykrecaj je najlepiej kluczem dynamometrycznym bo jak przykrecisz mozesz miec dalej wyciek kluczem dynamometrycznym bedziesz mial pewnosc ze kazda jest przykrecona z jednakowa sila w kazdym miejscu i uszczelka bedzie rowno docisnieta

Edytowane przez wojta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności