Skocz do zawartości
shadowpicture

BŁĄD 17579 - Angle Sensor 2 for Throttle Actuator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zrobiłem przez weekend ponad 700km i już po przejechaniu pierwszych 100km zapaliło się EPC z jednym piśnięciem i komunikatem na FIS: "motorstorg. werkstatt"

 

Obroty spadły i nie ma mowy o jeździ. Ale zgasiłem, odpaliłem - wszystko OK - pojechałem dalej. EPC zapalało się średnio co 40km...:\

 

 

 

Oto co dzisiaj udało mi się wyciągnąć z błędów:

 

VAG-COM Version: Release 311.2-N

 

Control Module Part Number: 4B0 906 018 AT

Component and/or Version: 1.8L R4/5VT G 0004

Software Coding: 04051

Work Shop Code: WSC 00650

2 Faults Found:

 

17521 - Oxygen (Lambda) Sensor: B1 S1: Internal Resistance too High

P1113 - 35-10 - - - Intermittent

 

17579 - Angle Sensor 2 for Throttle Actuator (G188) Implausible Signal

P1171 - 35-10 - - - Intermittent

Skasowałem błąd - zaadaptowałem przepustnicę pojeździłem troszkę i wygląda OK.. ale pewnie wróci.

Dlatego prośba o pomoc w diagnozie:)

[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 11 letnim autku z turbo ta przepustnica może być już trochę brudna... może czas wykręcić te 4 śruby i zrobić tam jakieś lekkie czyszczenie? przy okazji przeczyścić styki wtyczki... ogólnie to nierozbieralne i nienaprawialne ustrojstwo. Ale można oddalić widmo wydatków takimi pseudo-naprawami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marecek,

dokładnie w sobotę wezmę się za czyszczenie przepustnicy.

Dzisiaj, po skasowaniu błędów zamiast metra wybrałem samochód żeby dotrzeć do pracy:)

Przez 11 km nic nie wyskoczyło a próbowałem mocnych przyspieszeń, gwałtownych hamowań i spokojniej jazdy:)

 

Opis błędu 17579 znalazłem tylko na stronach en. Aż dziwne, że nikt z forum nie miał podobnego przypadku :/

 

 

" w 11 letnim autku..." kurcze wydaje mi się że kupowałem go kilka miesięcy temu.. jak miał 8 lat:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shadowpicture, widać błąd ten jest charakterystyczny tylko dla Twojej przepustnicy... :dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj Pan z Audi też się z tym borykał..

 

http://www.audizine.com/forum/showthread.php?289710-17579-Angle-Sensor-2-for-Throttle-Actuator-%28G188%29-Implausible-Signal

 

może nie skończyło się u niego całkowitym happy endem, ale mam nadzieję, że po przeczyszczeniu przepustnicy i ponownej adaptacji nie będę miał już przymusowych "restartów" na drodze;)

Edytowane przez shadowpicture

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Podepne sie pod temat i zapytam o ten blad : 17521 - Oxygen (Lambda) Sensor: B1 S1: Internal Resistance too High

P1113 - 35-10 - - - Intermittent poradziles sobie z tym bledem?. Mam taki sam blad autko nie chcialo jechac (obroty skakaly) ale wymienilem sonde i nadal wywala ten blad chodz autko chodzi dobrze a na wagu jak sprawdzam to w rubryce "lambda before cat. powinno byc od -10% do +10 a jest -25% co to oznacza? dzieki za odp.

Dodam ze dzieje sie to w autku passat 1999r 1.8 turbo

 

Pozdrawiam !

Edytowane przez rm23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

rm23 u mnie ten błąd jest od chwili założenia LPG. Kasuje go regularnie, ale pojawia się dość szybko , niemniej jednak nie ma on wpływu na mojego pasiaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

rozkręciłem przepustnice, nie była jakoś specjalnie mocno brudna.. podczyściłem, zakręciłem raz jeszcze i przez ostatnie 400km wyskoczyło mi 2 razy EPC.. jest sens rozkręcać raz jeszcze i czyścić czy szukać już nowej??

 

Pozdrawiam, T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

dołączam siew do wątku ponieważ sie boryka z podobnym problemem...od ohhhoohohoo....mianowicie wyskakują mi poniższe błedy...

 

17458 Nie znany kod błędu

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

17967 Nie znany kod błędu

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

17972 Nie znany kod błędu

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

16891 Nie znany kod błędu

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

17579 Nie znany kod błędu

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

17551 Nie znany kod błędu

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

17950 Nie znany kod błędu

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

16487 Nie znany kod błędu

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

 

 

 

i nie pomogła adaptacja przepustnicy czyszczenie jej wymiana przepustnicy na inna i wymiana przepływomierza....

 

---------- Post added at 21:40 ---------- Previous post was at 21:36 ----------

 

a problemy sa identyczne ...zapala sie epc i auto traci na obrotach i mocy i po zgaszeniu na początku było oki...ale po jakims czasie gaszenie nie wystarczyło i trzeba bylo podpnac kompa...TYLKO ZE U MNIE JAK WIDAC WYZEJ WYSKAKUJE WIECEJ BŁEDÓW I RAZEM Z EPC ZAŚCIECA SIE TEZ ESP

 

 

czy mogą byc jakies inne elementy odpowiedzialne za te błedy??? i tą całą sytuacje.???

 

Proszę o jakiekolwiek logiczne sugestie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17967/P1559/005465 - Throttle Body (J338): Fault in Basic Settings

 

o... ten bład powinien zniknąć po adaptacji. Dopóki jest, to przepustnica "nie wie" gdzie znajdują się skrajne jej położenia.

 

17972/P1564/005476 - Throttle Actuator (J338): Under-Voltage during Basic Setting

 

wtyczka zaśniedziała? bo niskie napięcie na przepustnicy podczas wykonywania adaptacji (która się nie udała) to problem raczej połączeniowy (gdzieś jest spadek napięcia) albo masz po prostu akumulator baaaaaaaardzo słaby...

 

16891/P0507/001287 - Idle Control System RPM: Higher than Expected.

 

Przepustnica brudna, podłączenie zabrudzone, dziura w dolocie?

 

... o masz

17579/P1171/004465 - Angle Sensor 2 for Throttle Actuator (G188) Implausible Signal

17950/P1542/005442 - Angle Sensor 1 for Throttle Actuator (G187): Implausible Signal

no comment...

 

17551/P1143/004419 - Load Calculation Cross Check: Upper Limit Exceeded

a to już może oznaczać czujnik położenia pedału gazu i/lub błędne wskazania przepływomierza...

 

16487/P0103/000259 - Mass Air Flow (MAF) (G70): Signal too High

to na deser - przepływomierz uwalony (tzn. martwy kompletnie)

 

 

 

reasumując - sprawdź połączenie przepustnicy, rozbierz, poczyść co się da. Jak nic nie da, to kup nową. Wywal polskiego VAGa i zmień przepływomierz...

 

---------- Post added at 10:00 ---------- Previous post was at 09:59 ----------

 

opis błędów i potencjalnych winowajców wziąłem z http://wiki.ross-tech.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko ze akumulator ma ledwie 2 miechy i ładowanie jest git wiec m,oze styki (sprawdze-słuszna uwaga , przeoczyłem ja)

ale martwy przepływomierz ma zaledwie 2 tygodnie i martwy??? cos nie tak..... a te wszystkie błedy wyświetlają mi sie moze po jakis 100 moze 300 km wiec chyba gdyby był przepływomierz był walniety to by mi wyświetliło chyba od razy... JAK MOGE SPRAWDZIĆ PRZEPŁYWKE???

 

i te dwa???

 

17579/P1171/004465 - Angle Sensor 2 for Throttle Actuator (G188) Implausible Signal

17950/P1542/005442 - Angle Sensor 1 for Throttle Actuator (G187): Implausible Signal

 

ale to juz jakas wskazówka dla mnie..... dzieki wielki i prosze o dalsze sugestie a ja działammm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie wyczściłem przepustnice ...sprawdziłem cały dolot....wyczyściłem styki na przepływomierzu, przepustnicy....wyczyściłem całą odme... i właśnie bede sie udawał na jazdę próbną... MAM PYTANIE ILE ZAJMUJE ADAPTACJA PRZEPUSTNICY "POLSKIM VAGIE" ??? OB POSZEDŁEM DO "SILNIK" , "BLOKI DANYCH" , I KANAŁ 60 I KLIKNĄŁEM USTAWIENIA PIERWOTNE A NA DOLE ZACZĘŁO PISAĆ ADP W TOKU A PO JAKICHŚ 10 SEKUNDACH ADP W PORZĄDKU.... i Drugie pytanie jakie opory powienienem uzyskac i pomiędzy którymi stykami na przepływomierzu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

po kilkukrotnym czyszczeniu przepustnicy i powracającym trybie awaryjnym zdecydowałem się na zakup "nowej'.

Kilka telefonów i ceny "brand new Drosselklappe" między 1100 a 1300zł zachęciły mnie do zwrócenia się do przepustnic regenerowanych.

Nie chciałem kupować wyciągniętej prosto z anglika.

 

Znalazłem coś takiego:

http://eter-mot.info/?kontakt,2

 

Pojechałem, Pan bardzo miły pogadaliśmy sobie z godzinkę, pozwolił mi zamontować nową część u siebie na podwórku i jak na razie chodzi super.

Przez weekend zrobie przeszło 700km. Jak wrócę powiem czy EPC powrócił:)

 

PS koszt regenerowanej przepustnicy to 350zł.

 

Pozdrawiam, Tomek

 

 

____________________________________

 

 

Tak jak pisałem machnąłem ponad 500km przez weekend.

Mam wrażenie, że silnik chodzi ciut ciszej:) wiem, pewnie mi się wydaje..

 

______________________________________

 

Dorzucone kolejne 2500km przepustnica sprawuje się rewelacyjnie:)

 

Przepustnica chodzi super!!

Edytowane przez shadowpicture

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się dołącze do tematu, wyskakuje mi błąd 16487(tyle zdążyłem zapamiętać zanim komp mi padł) wyskakuje skasuje go po czym od razu z powrotem wyskakuje. Samochód słabawo pali, nie ma mocy turbo jest czerwone sonda wogóle nie pracuje( mam gaz i w programie ac synchro można podejrzeć czy sonda "faluje" - faluje tylko jak jest samochód zimny bądz na wyższych obrotach 2500-3000obr/min) Pojawiło się to po moim czyszczeniu przepustnicy jej adaptacji, przeczyszczeniu dv, czysczeniu przepływomierza - tu go mogłem popsuć bo pękł mi róg tej płytki w środku:)

Ciężko powiedzieć co to za błąd bo raz czytam o jakimś atuatorze przepustnicy raz o przepływomierzu.

Proszę o pomoc Naszych forumowych Specjalistów.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

po czyszczeniu, adaptacji przepustnicy caly czas wywala mi epc i takie bledy

17579/P1171/004465 - Angle Sensor 2 for Throttle Actuator (G188) Implausible Signal

17950/P1542/005442 - Angle Sensor 1 for Throttle Actuator (G187): Implausible Signal

konieczna wymiana moze ktos pomoze?

Edytowane przez michalzoraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Sprawdź kostkę do przepustnicy i przewody, przeczyść styki w kostce. Podłącz vaga i w bloku 062 będą wskazania z czujników G187 i G188. zobacz jak one pracują. Jak to sprawdzisz to będziesz wiedział co robić.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności