Skocz do zawartości
druidionin

[B3] Tuleja tylnej belki - jakiej firmy?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka!

Chciałbym się podpytać o tuleję tylnej belki firmy Teknorot. Zestaw na alledrogo jest za 40zł(4 tuleje + dwie śruby z nakrętkami) i chciałem się zapytać czy ktoś już ich używał i dają rade... Szukając po internecie wypowiedzi są różne, jedni zachwalają inni odradzają ale to w przypadku elementów przedniego zawieszenia a o tulei tylnej belki nic nie znalazłem.

Wiem, że można dostać na alledrogo leomfordera czy Febi za kolejno 35 i 25 zł ale od sztuki. A mnie czeka jeszcze wymiana przewodów hamulcowych do tego bo już ledwo zipią i koszta rosną...

Jakiekolwiek podpowiedzi mile widziane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup lemfordera i masz pewność ze to jest ok bo one idą na 1 montaż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kup lemfordera i masz pewność ze to jest ok bo one idą na 1 montaż

Pisałem wyżej że w grę wchodzą koszty... Bo czeka mnie wymiana przewodów hamulcowych, pewnie klocki do tego a nie wiadomo czy nie jeszcze jakiś element układu bo hamulce słabe... A stan samej belki też nie jest oczywisty. Koszty rosną a mój portfel pusty już... Chciałem wymienić by z rok-dwa wytrzymało, bo mi zaraz się belka oderwie... 40zł a ponad 150 zł to jednak spora różnica, wymienię za to klocki lub przewody... A tu święta tuż, tuż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pierwsze dwie aukcje to tuleje przedniego wahacza, trzecie to właśnie komplet firmy Teknorot o którym jest ten temat, a czwarty swag to 22 zł za sztukę co z przesyłką i tak wyniesie mnie ponad 100zł a Teknorota mam pod ręką... Tylko chcę się upewnić czy jakość tego nie spowoduje, że jak wymontuję belkę to nagle będę na gwałt szukał czegoś innego bo te okaże się że nie pasują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ale taniej nie dostaniesz dobrych rzeczy a przewody hamulcowe to też są w granicach 25 zł za jeden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przewody hamulcowe to też są w granicach 25 zł za jeden

Owszem za giętki. A ja muszę sztywne powymieniać bo pogniły... A jako student kasą nie śmierdzę...

 

Z resztą nie wiem o co Ci chodzi z tym taniej nie znajdziesz skoro temat tego nie dotyczy...

Pytam o konkretną rzecz, konkretnej marki a to że wsadziłbyś Leomfordera to żadne mi halo bo gdybym miał tylko to do wymiany to nie byłoby tematu tylko sam zakupiłbym leomfordera.

Edytowane przez druidionin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem z tym do czynienia wiec nie powiem czy daje rade czy nie.

Firma nie jest zbyt dobrze znana. Może być tak, ze pojeździsz rok i będzie ok a możliwe ze po 3 miesiącach będzie " dupą" rzucać. Jeśli musisz wymienić bo zaraz Ci belka odpadnie a nie masz kasy na febiego czy lemofordera to zamontuj to. Tylko licz sie z tym, że wymiana też kosztuje, no chyba że robisz to sam;)

Kupuj i montuj, poźniej podzielisz sie doświadczeniami czy było warto;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem na motoneo za 16 ;) Ale dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko tyle, że chytry dwa razy traci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no... Może wytrzymają długo... Choć ja kiedyś dolnym sworzniem nacieszyłem się całe 6 tygodni :) Firma Optimal - tylko takie mieli w sklepie. Oczywiście zapewniali że są cud miód malina. Tak więc przy okazji przestrzegam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego lamforder jest git-jak juz trzy lata mam i 80tys.km i nadal sztywne!wiec polecam,a co do febiego i innych badziew to sobie daruj tym badziej ze przy wymianie jest troche roboty!!!ewentualnie mozesz jeszcze swaga zalozyc-tez chodzi ale to juz nie lamforder,lecz lepsze napewno to niz febi!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie nie ma nigdy co oszczedzac jesli juz ci belka odpada a kasy nie masz zeby robic to i tak bez sensu wymieniac na gówno bo właśnie szkoda kasy. belka ci nie odpadnie, dozbieraj i kup dobrej firmy bo wyjdzie pozniej tak ze bedziesz 2 razy robil. febi to shit mam laczniki stabilizatora, wytrzymaly 5 tysiecy km. lemforder tylko i wylacznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dozbieraj i kup dobrej firmy

 

No to chyba muszę postawić auto i nim nie jeździć... <Ironia>

Z całym szacunkiem ale widzę że czytanie ze zrozumieniem tutaj kuleje...

Pytam o konkretny element konkretnej firmy i czy się ktoś z tym spotkał i używał...

A w zamian pełno odpowiedzi typu kup leomfordera... Czemu nie kupię wytłumaczyłem, ale jednak Wy dalej swoje... Szanuję że chcecie pomóc ale błagam czytajcie tematy i wypowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytam o konkretny element konkretnej firmy i czy się ktoś z tym spotkał i używał...

 

Nie Kolego - spójrz na tytuł wątku - sam napisałeś:

[b3] Tuleja tylnej belki - jakiej firmy?

 

Więc koledzy Ci tłumaczą - LEMFORDER.

Wiem, koszty - więc poczekaj, uzbieraj i kup Lemfordera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z tematu zapytam czy tuleje tylnej belki z passata 95 syncro podejda do passka 96 tdi oba passki combi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lemforder lub febi

na tych pojezdzisz dlugo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki kolego

 

---------- Post added at 08:28 ---------- Previous post was at 08:27 ----------

 

Syncro ma inaczej rozwiązany zawias z tyłu, więc nie podejdą.

dzięki kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności