Skocz do zawartości
Sobol

Wariujacy predkościomierz-prośba o poradę.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam taki nietypowy problem z prędkościomierzem.Tak mi się wydaje,że nietypowy ponieważ szukałem na forum podobnego i lipa.No ale do rzeczy.Jakieś dwa tyg. temu wymieniałem lewy przegub.Po jego wymianie,okazało się że d..y dał też czujnik ABS-u.Po zakupie nowego,założeniu go i wykasowaniu WAS-em wszystkich błędów zdawało się być wsio oki.Jednak ostatnio w czasie jazdy przy ok.140 km/h zaczęło się TO dziwne.Otóż wskazówka prędkościomierza zaczęła falować po skali w przedziale 120 do 160 km/h.Jeśli ktoś miałby jakieś sugestie to byłbym bardzo wdzięczny.Dodam,że przegób jak ori ma 47 zebów.Z góry dzięki za poeady.

 

BTW Bardzo proszę bez porad typu "jeździj wolniej niż 140 to będzie git"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij przegub razem z półośką, dokładnie to sobie obejrzyj, zwróć uwagę czy koronka na przegubie jest cała (wygląda jak opaska z wyciętymi małymi kwadratowymi okienkami). U mnie mechanik popierniczył ją młotkiem a ta uszkodziła czujnik ABS i do tego licznik wariował przy wskazaniu prędkości(na każdym kole jest taka koronka i jak jedną uszkodzisz to komputer głupieje, bo licznik NIE jest na linkę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyciągnij przegub razem z półośką, dokładnie to sobie obejrzyj, zwróć uwagę czy koronka na przegubie jest cała (wygląda jak opaska z wyciętymi małymi kwadratowymi okienkami). U mnie mechanik popierniczył ją młotkiem a ta uszkodziła czujnik ABS i do tego licznik wariował przy wskazaniu prędkości(na każdym kole jest taka koronka i jak jedną uszkodzisz to komputer głupieje, bo licznik NIE jest na linkę).

A od kiedy czujnik ABS-u ma coś wspólnego ze wskazaniami prędkości :doh Czujnik ABS jest przy kole a czujnik prędkosci jest z drugiej strony półosi.

 

Przy lewej pólosi właśnie - masz czujnik prędkości pojazdu - G22. Zobacz, czy go czasem nie uszkodziłeś lub czy coś się z kostką i przewodami nie stało.

 

czujnikg22rysunek.jpgpooenieczujnikag22.jpg

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy czujnik ABS ma coś wspólnego z pomiarem prędkości ale jak mechanik uszkodził tą koronkę od ABS to zegary też mi szalały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo zrób tak jak Danek piszę :P

a dodatkowo możesz sprawdzić kostkę od Czujnika G22 być może coś tam jest nie halo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności