Skocz do zawartości
zaba-30

Aktywacja radaru dystansu (ACC) w tempomacie passat b6

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem doposażyć swojego Passata b6 z 2006roku 1.9 tdi 105km w radar dystansu z tempomatem. Posiadam już aktywny i działający tempomat lecz muszę aktywować ACC. Radar i instalacja została już zamontowana. Wiem ze muszę zmienić kodowanie w sterowniku kolumny kierowniczej z "CC" na "ACC" lecz po przekodowaniu wywala mi błąd tempomatu. Gdzie i który jeszcze muszę przekodować sterownik, żeby było OK?

Edytowane przez jedrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

sam też już mam wszystko i mam taki sam silnik (chyba bo ja mam BKC...)

szukałem po forach i jedyne co znalazłem to na VWvortex w temacie dla phaetona takie cuś:

 

wchodzisz w kodowanie II na silniku i masz takie kody

11463 = Cruise Control Activation - aktywacja zwykłego tempomatu

13647 = Adaptive Cruise Control Activation - aktywacja ACC

16167 = Cruise Control Deactivation - deaktywacja jednego i drugiego

 

jeśli masz już tempomat to najpierw musisz go wyłączyć ostatnim kodem a dopiero potem włączyć ACC drugim kodem. oczywiście zakładam że na gatewayu masz już włączoną obsługę ACC...

 

daj znać jak ci poszło bo ja na razie manetkę podpiąłem i wyłączyłem zwykły tempomat. niestety przy wpisywaniu kodu na ACC dostałem błąd... nie mam jeszcze radaru w obwodzie i nie włączałem na gatewayu więc nie jestem pewien czy to nie tu leży problem...

 

daj znać proszę jaki masz silnik i czy ci poszło. z góry dziękuję bo nie wiem czy u siebie zakładać czy nie.

 

ps. nie wiem czy nie ma konieczności wymiany pompy abs bo widziałem w etce że jest podział pomp na bez i z ACC. jakbyś mi mógł po udanej operacji auto scan'a puścić na PW to byłbym wdzięczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jak narazie mam zakodowaną kolumne kierowniczą, w gatewayu, jeszcze musze dokopac sie do ABS lecz brak czasu. Moj kod silinka BKC tak ze taki sam. Jak jutro odpale ACC w ABS-ach to jeszcze kalibracja radaru i mam nadzieje ze juz koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z abs-em może być problem... nie wiem czy nie musisz pojechać do serwisu bo jak chciałem zrobić drobne kodowanie na sterowniku to od razu mnie wywaliło... b. możliwe że trzeba mieć podobny pin do aktywacji kodowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie boicie sie tak kombinowac ? ACC to powazna sprawa, odpukac cos w tych samorobkach nie zadziala przy wysokiej predkosci i nieszczescie gotowe...

Inna sprawa, ze podziwiam Was za dociekliwosc i wytrwalosc, bo zdaje sie ze fabryka montuje to urzadzenie tylko do 2.0 TDI i V6-tek, w innych silnikach nie, ciekawe dlaczego... skoro jak widac, mozna jak sie chce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą, a co do kolegi m3iaz to uważam, że powinien byc zatrudniony w serwisie VW i zarabiac z 10 tysia netto a nie w płytkach za marna piątkę (chylę czoło Michał jesteś debeściak) hihihihi. Kolega zaba-30 też pewnie już fortunę w swojego ukochanego Pasia włożył ja tam mam inny plan ... poczekam i kupie nowszego na full wypasie. Poza tym już proponowałem Michałowi coś co powinien już dawno zrobic :-) SWAP na 2.0 TDI CR 170 PS hihihihi i znając go niedługo to zrobi.... no koments :-) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie nie boicie sie tak kombinowac ? ACC to powazna sprawa, odpukac cos w tych samorobkach nie zadziala przy wysokiej predkosci i nieszczescie gotowe...

 

Jak połączenie będzie ok znaczy brak zwarć, niestykających końcówek itp, to jak już sterowniki się dogadają to będzie ok.

Nie ma znaczenia czy było to zrobione w fabryce czy w garażu pod domem.

Nie mówimy tu przecież o cięciu i spawaniu zawieszenia a znam i takie przypadki mnij lub bardziej udane.

 

Poza OT

Jaki jest wskazany symbol pompy abs o której wspominałeś?

Ma ktoś na forum ACC dziłąjące?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki zakodowane kalibracja radaru wykonana ,Auto podczas jazdy na autostradzie z ACC działa wzorowo. Widząc przeszkode hamuje,omijając inne auto przyspiesza do zadanej predkosci. Pełen sukces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sterowniki zakodowane kalibracja radaru wykonana

 

Rozwiniesz nieco temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie... napisz jaki silnik (oznaczenie np: BKC), jaka pompa ABS (najlepiej nr, 3C0 xxx xxx x). co zrobiłeś żeby go aktywować bo jeśli chodzi o kabelkomanię to raczej temat jest opanowany. wszystko leży i straszy a założyłbym chętnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie - A jakie koszty tego wszystkiego ? Bo w salonie coś około 3000 zł w pakiecie razem z asystentem parkowania "na koperte". Tyle tylko, że niedostepne z 1.4 i 1.8. I to mi sie nie podoba - jezeli 2.0 to dla kogos za duzo, a nie chce diesla to ... ehh, szkoda gadac, narzucaja wszystko z gory jak w jakiejs pieprz... Toyocie czy innej Japach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Koszt urządzenia na allegro to okolo 250 zł.Instalacje mozna wykonać samemu oraz kodowania również we własnym zakresie.Z mojej wiedzy nie ma to znaczenia jaki silnik siedzi w pasku, ponieważ radar obsługuje modół nadwozia,abs nie ma znaczenia jaki model byle z esp( każdy pasek po 2005 rok to posiada),przekaznik załączania can( cena 50zł używany ) i zamontowany dzialający tempomat. Co do kodowania tego "usrojstwa" bo inaczej nie moge tego nazwać(zalazł mi za skóre podczas montażu):wsciekly jesli znajde troszke czasu to opisze w miare łopatologicznie.W skrucie kodujemy can,silnik,abs,licznik,i kalibracja radaru(regulacja dystansu odległosci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instruckja z kilkoma fotkami jakbys znalazl troche czasu i na warsztat z tym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm z tego co ja sie orientuje to nei ejst taka prosta sprawa, bo ten radar trzeba skalibrowac a KT ma tylko jedna maszyen w Polsce do tego, ktora krazy miedzy ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w manualu to jak... ?

 

No bo załóżmy, że podróżując np. z prędkością 100 km/h na piątym czy tam szóstym biegu, zbliżamy się do auta jadącego przed nami. Aktywny tempomat utrzymuje bezpieczny odstęp, ale pojazd poprzedzający w pewnym momencie zaczyna zmniejszać prędkość. 90, 80, 70 km/h... Spadają także obroty silnika... Przydałaby się redukcja przełożenia, ale gdy tylko wciśniemy pedał sprzęgła (lub hamulca), tempomat wyłączy się - a nie o to przecież chodzi. Mijają sekundy, auto cały czas zwalnia... 60 km/h... 50 km/h... 40 km/h.... 30 km/h.... No a potem gość przed nami daje w palnik i znika za horyzontem i co teraz, przyspieszanie z 30 km/h z powrotem do zadanych wcześniej 100 km/h na piątce albo szóstce nawet ? Bo tak przecież będzie, skoro wcześniej było ustawione 100 km/h. Automat by ładnie zmieniał w tym czasie biegi, a w manualu to jak ? Bez sensu chyba... dotknij tylko sprzęgła albo hamulca i wszystko się wyłącza.

Edytowane przez Gutierrez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mijają sekundy, auto cały czas zwalnia... 60 km/h... 50 km/h...

 

kierunek w lewo i ognień, nie dopuszczasz by zejść poniżej 120km/h :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kierunek w lewo i ognień, nie dopuszczasz by zejść poniżej 120km/h :D
a auto rozłącza ACC czyli działa jak tempomat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zamontowałem sobie w B6 radar (Tempomat ACC). Potrzebuję pomocy w kodowaniu sterowników (silnik wywala błąd). Potrzebne kodowanie DSG i ABS. Mój PASSAT 2006 variant 2.0 TDi 170KM DSG.

 

Dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w fazie montazu tzn zamowilem radar, przegladam w elsie schematy, ale prosilbym rowniez oprocz kodowania (ale z tym, to sobie chyba poradze) o pomoc w teorii instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności