Skocz do zawartości
TrojkaT

Chromy wkolo szyb passat b6

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Ma moze ktos jakis schemat lub wie jak je zdjac. Chcem u siebie zmienic na chromowane ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

schematów nie posiadam ale w ubiegłym tygodniu rozbierałem drzwi i wiem co i jak idzie, sporo zamieszania, jeżeli masz kombi to by zdjąć ramkę z tylnich drzwi musisz rozebrać tapicerkę i opuścić szybę,

 

mam chromy na lewą stronę z drzwi do zbycia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, tylko jak sie montuje te chromy ? one sa na jakies zaczepy czy jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie przyłączyć się do tego tematu.

Po tej wyjątkowej zimie, chyba od soli, chrom na dolnych, ozdobnych listwach w moim pasku całkowicie zmatowiał i stał się prawie biały.

Niestety żadne mycie nie pomagało, a w ASO zaproponowano wymianę listw, twierdząc, że już nic z tym się nie da zrobić.

Na szczęście znajomy polecił mi mleczko do pielęgnacji metali - AUTOSOL Metal Polish Liquid.

Preparat okazał się rewelacyjny i niedość, że zlikwidował nalot, to jeszcze nabłyszczył chrom, który teraz wygląda jak nowy i można się przeglądać jak w lustrze.

Edytowane przez laki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

proponuję wejść na allegro, poszukać fotek tych chromów i zobaczysz jakie mają mocowania,

problem jest z górnymi chromami bo są z uszczelkami i mocowane wkrętami które są ukryte pod uszczelkami oraz z dolnymi na drzwiach, taśma dwustronna plus kołki,

listwa na dolnej części szyby to pryszcz - wciskana na rant drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ramek chrom to jestem w temacie wlasnie kompletuje do swojego b6 sportline kombi i wyglada to tak listwy zgarniajace i ramki na gore dzwi to nie problem tylko szyby tylnie w karoserie trzeba cale wymienic bo ramki chrom sa z szybami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK , dokladnie juz wszytko zrobione :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi brakuje jeszcze lewej tylniej szyby przyciemnianej na czarno

no juz rameczkis sa zamontowane troszke trzeba bylo sie troche nameczyc z tymi gurnymi ale sie udalo jak ktos chce info to pisac dam porady jak wymienic

Edytowane przez kris75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko bo znalazlem na allegro cos takiego tylko niewim czy to da sie zamontowac bez uszczelki http://allegro.pl/listwa-chrom-tylne-prawe-dzwi-passat-b6-nowa-org-i1614833704.html moglbys rzucic na to okiem z gory dzieki

 

---------- Post added at 21:48 ---------- Previous post was at 21:45 ----------

 

proponuję wejść na allegro, poszukać fotek tych chromów i zobaczysz jakie mają mocowania,

problem jest z górnymi chromami bo są z uszczelkami i mocowane wkrętami które są ukryte pod uszczelkami oraz z dolnymi na drzwiach, taśma dwustronna plus kołki,

listwa na dolnej części szyby to pryszcz - wciskana na rant drzwi

Sławek, Sławek, Sławek, witam mam pytanko bo znalazlem na allegro cos takiego tylko niewim czy to da sie zamontowac bez uszczelki http://allegro.pl/listwa-chrom-tylne...614833704.html moglbys rzucic na to okiem z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ubiegłym roku przerabiałem temat i już dokładnie nie pamiętam ale górne wokół szyb możliwe że dadzą się wypiąć z uszczelki tylko czy ponownie wpięte będą się trzymały, ja swoje sprzedawałem z uszczelkami i pamiętam że większość na allegro tak sprzedaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy trzeba rozbierac dzrzwi tylne zeby zalozyc z uszczelkami czy da sie to jakoz zrobic bez rozbierania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam ??? raczej tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn trzeba sciagac caly panel tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby wrzucić skan z etki listew w koło drzwi do b6? Bo przymierzam się do wymiany i nie wiem jak się do tego zabrać. Mam kombi i ktoś tu pisał ze te listwy zakończeniowe za tylnymi drzwiami trzeba wymieniać z szyba? Bo znalazłem tą aukcję http://moto.allegro.pl/ramka-chrom-vw-passat-b6-3c0-szyba-tyl-tylnia-nowa-i1631694021.html i widzę iz jest możliwość wymiany samej listwy chrom, tylko jak to zamontować?

Edytowane przez Endrju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej z szyba

wkleje ci swoje jak u siebie zamawialem, ceny sa juz nie aktualne:

w kolo szyb

 

PRZÓD;

3C4837643C7Z7 ABD LEISTE/143,98 zł - listwa zakr. przód góra var. alu połysk lewo

3C4837644C7Z7 ABD LEISTE/143,98 zł - j.w . prawa

3C4837475C7Z7 ABDICHTUNG <3C4837475D 7Z7>/168,64 zł -uszcz. zgarniajaca szybyz listwa ozdobną lewo zewn. przód

3C4837476B7Z7 ABDICHTUNG <3C4837476C 7Z7>/171,63 zł - prawo zewn.

te nr <> to nr. z naszego serwisu odpowiedniki tych z etki

TYŁ;

3C9839643B7Z7 ABD LEISTE/111,10 zł - listwa zakrywajaca góra lewo variant alu połysk

3C9839644B7Z7 ABD LEISTE/111,10 zł - j.w.prawo

3C9839475B7Z7 ABDICHTUNG <3C9839475D 7Z7>/196,05 zł - uszczelka zgarniająca szyby lewo zewn.alu poł. var.

3C9839476B7Z7 ABDICHTUNG/196,05 zł - j.w.prawa

3C98533457Z7 ZIERLEISTE/265,05 zł - listwa ozdobna tylna szyba boczna lewo alu.pol

 

3C98533467Z7 ZIERLEISTE/265,05 zł j.w prawo

 

 

w kolo drzwi

 

3C0 853 515 C lewo-przod

3C0 853 516 C prawo-przod

3C9 807 460 A - zderzak prawa

3C9 807 459 A - zderzak lewa

3C0 853 753 C lewo-tyl

3C0 853 754 C prawo-tyl

 

podaj emaial to ci wysle z ertki jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebałem ten temacik i proszę jeśli ktoś zmieniał listwy o wstawienie jakiegoś opisu dotyczącego wymiany zwykłych czarnych na chromowane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz uderzasz w comfortina czy highlina...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz uderzasz w comfortina czy highlina...?

 

Mam zamiar dużo zmian porobić :) z zewnątrz :)

 

W tym tygodniu będzie już pełny sportline więc trzeba coś porobić dalej :)

 

 

Jak ktoś w temacie zmian listw będzie mógł udzielić pomocy to proszę tu o info

Edytowane przez wozny83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie jestem po wymianie na chromy wokół szyb w sedanie. Z przodu nie trzeba odkręcać tapicerki drzwi, ja tylko odkręciłem lusterko przykręcone jest na 3 śrubki. Rant prowadnicy i uszczelkę posmarowałem płynem do mycia naczyń ułatwiło wsunięcie uszczelki w prowadnicę. Natomiast w tylnych drzwiach trzeba odkręcić tapicerkę. Trzeba odkręcić słupek który dzieli szybę z małą szybką. Jest przykręcony dwoma śrubkami, śrubki ukryte są pod zaślepkami. Pomiędzy uszczelką a małą szybką jest kołek w prawym górnym rogu, trzeba uważać żeby go nie połamać, przy wyciąganiu. Listwy proste przy szybach są wciskane na rant, z tym nikt nie powinien mieć problemów. Po mozolnej pracy chromy zostały założone, efekt jest znakomity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Właśnie jestem po wymianie na chromy wokół szyb w sedanie. Z przodu nie trzeba odkręcać tapicerki drzwi, ja tylko odkręciłem lusterko przykręcone jest na 3 śrubki. Rant prowadnicy i uszczelkę posmarowałem płynem do mycia naczyń ułatwiło wsunięcie uszczelki w prowadnicę. Natomiast w tylnych drzwiach trzeba odkręcić tapicerkę. Trzeba odkręcić słupek który dzieli szybę z małą szybką. Jest przykręcony dwoma śrubkami, śrubki ukryte są pod zaślepkami. Pomiędzy uszczelką a małą szybką jest kołek w prawym górnym rogu, trzeba uważać żeby go nie połamać, przy wyciąganiu. Listwy proste przy szybach są wciskane na rant, z tym nikt nie powinien mieć problemów. Po mozolnej pracy chromy zostały założone, efekt jest znakomity.

 

Kolego, a gdzie nabyłeś ramki i jaki był koszt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności