Skocz do zawartości
marecek

Wycieraczki AeroTwin w 3B/3BG | Zderzak W8|Podkł.na okulary|

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie założyć nowy temat, bo ostatnie związane z wycieraczkami aerotwin mają ceny sprzed 2. lat.

 

Dziś podjechałem do serwisu z listą zakupów. Na pierwszy ogień poszły płaskie wycieraczki. Posiłkując się numeracją ze strony www.passat3b.de poprosiłem miłego pana z obsługi o cennik. Najpierw trzeba sobie zafundować nowe ramiona, bo oryginalne - z modelu 2001 i wcześniejszych - nie są kompatybilne z wycieraczkami AeroTwin.

 

Tak więc ramiona => 3B1 955 409 B (w obecnej numeracji ostatnia literka jest podobno zamieniona na C) oraz 3B1 955 410 B to koszt - uwaga - 84zł x2 :)

 

Od kilku miesięcy czaję się na same ramiona, ale na allegro zawsze używki kosztowały c.a. 300zł !! !! Więc szok. Zamówiłem bez wahania. Dodatkowo zafundowałem sobie oryginalne wycieraczki (113zł). Ciekawe ile taki komplecik podziała? ;)

 

Jeżeli chodzi o cenę - wiem, że serwis, w którym byłem nie należy do najtańszych (AutoViva), ale mam go praktycznie pod domem, więc się nawet nie zastanawiałem.

 

Korzystając z okazji bycia w ASO, pozwoliłem sobie spytać jeszcze o kilka innych rzeczy (gadżety dla gadżeciarza) - 3B0 857 465 A Y20 - wyczesane pudełko na okulary przeciwsłoneczne, montowane w miejscu uchwytów nad drzwiami - 100zł. Dokładka zderzaka tylnego do Kombi od modelu W8 (delikatnie odchylona do tyłu, z dwoma przetoczeniami po obydwu stronach) - 250 zł ! :) Już wiem co sobie kupię za miesiąc :]

 

edit: mówiąc o tym "trzymadełku" do okularów, miałem na myśli konkretnie to: http://www.passatplus.de/umbauteile/brillenfach/brillenfach.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Witam, Marek mówisz o ramionach do płaskich wycieraczek takich jak tu na foto tak?

23348816he9.jpg

 

I o takiej dokładce na dół?

78424923nj7.jpg

 

Obydwie rzeczy interesują mnie również. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek mówisz o ramionach do płaskich wycieraczek takich jak tu na foto tak?
Tak takich-innych nie ma.

Tutaj masz artykuł z warsztatu. http://www.vw-passat.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18&Itemid=9

 

W 2002r. nie było już czasem takich właśnie wycieraczek?? strange :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tym mówię (ramiona, wycieraczki i dokładka zderzaka). Mam auto kupione w połowie 2002 roku, ale rocznikowo - grudzień 2001 :(

 

Dokładka od W8 jest dostępna zarówno w wersji z i bez dziur pod parktronik. Cena ta sama ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(gadżety dla gadżeciarza) - Ja mam ochotę na coś takiego :rotfl:

 

Dokładka zderzaka przedniego do Kombi/sedan od firmy ABT

Dokładka - Lotka górna tylnej klapy do Kombi od firmy ABT

Ewentualnie brewki na oczka :cwaniak:

 

01passat3b6tuning014xn4.th.jpg 01passat3b6tuning015dy4.th.jpg 01passat3b6tuning010vd1.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN
Marek mówisz o ramionach do płaskich wycieraczek takich jak tu na foto tak?
Tak takich-innych nie ma.

Tutaj masz artykuł z warsztatu. http://www.vw-passat.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18&Itemid=9

 

W 2002r. nie było już czasem takich właśnie wycieraczek?? strange :niepewny:

 

Pytałem się, bo widziałem auta z takimi wycieraczkami płaskimi, a ramionami nie wyglądającymi na oryginalne. Właśnie nie wiem dlaczego mam jeszcze wycieraczki starego typu jak auto jest kodowane na rocznik 2003. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się, bo widziałem auta z takimi wycieraczkami płaskimi, a ramionami nie wyglądającymi na oryginalne. Właśnie nie wiem dlaczego mam jeszcze wycieraczki starego typu jak auto jest kodowane na rocznik 2003. Pozdrawiam.

takie też się zdarzają - można kupić wycieraczki nowego typu: "struna", z mocowaniem pod starego typu ramię.

 

Jednak cały pic nowych wycieraczek polega na tym, że razem z ramieniem są kompletnie płaskie i mieszczą się poniżej linii maski, więc w trakcie jazdy ich nie widzisz. Dlatego imo -rozwiązanie: stare ramiona + wycieraczki hybrydowe, to dla mnie ... przerost formy nad treścią.

 

...btw. Valeo sprzedaje takie "udziwnienia" za... 160zł/ kpl :P Więc przy drugim komplecie wycieraczek Aero zaczyna się to opłacać...

http://www.allegro.pl/item159276683_plaskie_wycieraczki_valeo_volkswagen_passat.html.

 

=> inna sprawa, że komplet nowego typu wycieraczek kosztuje coś w okolicy 60zł (również valeo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

→ramie 3B1 955 409 B/C

 

+

 

→ramie 3B1 955 410 B/C

 

≡ 168 zł

 

Mam już ramionka, tylko jeszcze koszt 113 zł za 2 gumki (znaczy same wycieraczki) i jest.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, przy tej drugiej fotce(gadżecie) dochodzi wymiana anteny na krótszą...

marecek, mnie sam przód(2 szt) piór Valeo kosztował 83 pln...może przepłaciłem,ale są dobre,rok chodzą i jest :ok: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mozna o jakies foto tej tylnej dokladki do kombika??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mozna o jakies foto tej tylnej dokladki do kombika??!!
a co masz w 2-gim poście?? :krzeslem:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN
witam mozna o jakies foto tej tylnej dokladki do kombika??!!

 

To jest ta dolna nakładka, ale oczywiście cena bez wydechu :rotfl:

 

 

w8onthelift800x600np1.jpg

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja widzialem dzisiaj wycieraczki aero twin bosh, przystosowane do mocowania na zwyklych ramionach. nie pamietam pelnego symbolu ale bylo 530s za ok.180 pln za 2 szt. to chyba raczej nie najtaniej. czyli dobrze ze nie kupilem bo juz mi slina ciekla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na gieldzie widzialem banany przystosowane do stargo typu po 30zl,sory nie spytalem o firme,za tydzien sprawdze :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4MOTION_LBN, muszę się z Tobą nie zgodzić w sprawie dokładki, którą pokazałeś ;)

Mówiąc "dokładka", mam na myśli dolną część zderzaka w kombiaku. Zderzaki w passkach składają się z dwóch części. Górna jest taka sama niezależnie od wersji. Dolna - jest tym fajniejsza, im wersja była bogatsza...

 

Autko, które tu widzimy to jakaś customowa robota. Zobaczcie - zwykły zderzak z wyciętymi otworami pod rurki. Customowy zderzak z wydechem a'la W8.

3378passi1bvx4.th.jpg

 

i porównaj z tym zdjęciem:

189passat2bvw8.th.jpg

właśnie o takiej dokładce mówiłem od początku w tym temacie - model oryginalnie z Passata W8 kombi

 

Dokładka od W8 jest prawie taka sama jak dokładka od seryjnego parktronika - delikatnie "odwija się" na zewnątrz auta. Wg mnie wygląda o wiele fajniej od normalnego zderzaka :)

 

Dla porównania zderzak z parktronikiem:

1691img0203bjg1.th.jpg

(od wersji W8 różni go jedynie brak przetoczeń na rury wydechowe).

Przypuszczam (bo pewien nie jestem), że do dorwania zarówno w wersji z "dziurami" na parktronik, jak i bez!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na gieldzie widzialem banany przystosowane do stargo typu po 30zl,sory nie spytalem o firme,za tydzien sprawdze :vw:

Widziałeś, żeby tematem przewodnim w tym wątku były wycieraczki do starego typu ramion?? :evil::]

Wysławiaj się po ludzku, a nie jakimiś śmiesznymi nazwami...zaraz ktoś napisze- co to banan??kilka odp. i wątek straci sens :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do "bananów" do starych ramion... powtarzam jeszcze raz:

 

po co? tak jak napisałem - cały bajer tych wycieraczek polega na tym, że razem z ramionami są płaskie i nie wystają nad linię maski.

 

Półśrodkami tego nie da rady osiągnąć. Stąd moje twierdzenie, że nowe ramiona (168zł) się bardziej opłacają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisalem banan bo one tak sie nazywaja!!a po drugie to tutaj bywaja inteligentni ludzie ,prawda?! napisalem to jako ciekawostke,jak by ktos chcial,noi zeby nie zakladac nowego tematu,tyle w tej kwesti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Marecek masz rację, to nie jest oryginalna dokładka. Ja się teraz zastanawiam gdzie zakupić oryginalne puszki z końcówkami od W8 bo mam 4motion, czyli puszki z dwóch stron kupuje nakładkę i co wycięcia takie będą? Nie bardzo, trzeba też do zestawu puszeczki z końcówkami do tej dokładki załatwić.

 

Co do wycieraczek znalazłem link, ale to tylko gumy. Po ramiona trzeba do VW naginać.

http://www.autospecial.com.pl/index.php?engine=katalog_produktow&id=15

 

Widziałem w internecie, Passata z tylną również płaską wycieraczką, chyba od T5, fajnie to wyglądało, ale ciekawe jak zbiera, tzn. jakie pole oczyszcza. Może pasuje z innego auta, np. Golfa 5 ? Co o tym myślicie ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4MOTION_LBN, takie fajne chomowane końcówki możesz sobie przecież zamówić u dobrego tłumikarza ;) W mojej małej miejscowości (:P) mieści się siedziba firmy el-tek, więc się nie martwię o ewentualny brak możliwości wykończenia autka w ten sposób ;)

 

Na wycieraczkę z tyłu przyjdzie czas ;)

Tutaj panowie napisali, że o ile ramię z Golfa5/Polo pasuje, o tyle samo piórko wycieraczki jest o 3cm za krótkie, więc trzeba dosztukować od T5. Efekt powala ;) Jak zwykle dostępny jest też spis części, więc przy odbiorze przednich wycieraczek nie omieszkam spytać o cenę tylnego zestawu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności