Skocz do zawartości
Gość arq

B5 97 rok Xenony i halogeny ???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość arq

Mam halogeny w przednich lampach , zastanawiam się czy jak teraz zmienie na xenony to będą te w xenonach działąć czy xenony nie mają juz takich halogenów ?

 

A jak wygląda sprawa instaalcji elektrycznej ? Pasuje od normalnych oryginalnych lamp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec w lampach helli xenon nie ma miejsca na halogeny ale za to instalacja pasuje lacznie z silnikami wysokosci. Jedno co odatkowo trzeba kupic to napewno wylacznik swiatel poniewaz ten z halogenami szybko sie spali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arq

czyli te weresje z xenonami wogole halogenow nie mialy ? :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie jedna swieci dlugie h7 chyba a palnik xenon mijania i wiecej miejsca w lampie brak wiec chyba mozna powiedziec ze xenon to bez halogenow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Mój kolega posiada Passata b5 z 1999 roku i posiada halogeny w oryginalnych lampach xenonowych Helli. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arq
Mój kolega posiada Passata b5 z 1999 roku i posiada halogeny w oryginalnych lampach xenonowych Helli. Pozdrawiam.

 

no dziwne , ja juz nie wiem wtedy czy byly z halogenami czy tez nie , wyzej ktos napisal , ze na zarowke halogenową przy zarowce dlugich nie m juz miejsca :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Wiem dokładnie bo mnie to interesowało i sprawdzałem, tak samo jak przy zwykłych lampach, halogeny są zabudowane w reflektorze. Może były różne wersje nie wiem, bo innego wyjścia nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiadome jest że światło mijania jest osobno na żarówkę H7 albo na xenon a długie i halogen na jednej żarówce H4 czyli z dwoma żarnikami.Eh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś odpowie jak to jest. Jest taki reflektor w Passacie przed liftem i siedzi w nim żarówka H7 i H4. Światła mijania realizowane są przez żarówkę H7- to wiem. Światła długie (drogowe) świecą przy pomocy jednego z włókien żarówki H4. Jak w takim razie działa to światło przeciwmgielne? Drugie włókno żarówki H4 się zaświeca? Kiedy się ma zapalać? Razem z tylnym światłem przeciwmgielnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącznik świateł jest 2-stopniowy. Wyciągasz pierwszy raz - włączają się światła przeciwmgielne przednie. Wyciągasz drugi raz - włączają się światła przeciwmgielne tylne.

A jak z tymi włóknami to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pierwszy raz - włączają się światła przeciwmgielne przednie
drugi raz - włączają się światła przeciwmgielne tylne

No właśnie te przednie się nie włączają. Tył owszem- działa jak należy. Mam 2 Passaty i różne przełączniki przekładałem i nie działa ten przód w żadnym z nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie te przednie się nie włączają. Tył owszem- działa jak należy. Mam 2 Passaty i różne przełączniki przekładałem i nie działa ten przód w żadnym z nich.

 

Światła p.mgielne z przodu są realizowane za pomocą drugiego włókna żarówki H4, przekaźnik reflektorów p.mgielnych (podstawa #7) jest zamontowany i działa poprawnie po włączeniu przełącznikiem?. Bezpiecznik S36 sprawny? Czy przełącznik faktycznie włącza funkcję lamp p.mgłowych przód - sprawdź napięcie wychodzące z pina 8 [kolor przewodu biały/żółty]włącznika do cewki przekaźnika.Powodzenia.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Posiadam pasata b5 z 97r i w moich lampach są żarówki h7 mijania i h1 drogowe i tak się zastanawiam jak to zrobić żeby zamontować przeciw mgielne. Czy ktoś już przerabiał coś takiego?? Czy może jest możliwe zamontować takie do zderzaka z b5FL. Tylko jak oglądałem te kratki w zderzaku u mnie to tam są jakieś wloty powietrza.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i tak się zastanawiam jak to zrobić żeby zamontować przeciw mgielne. Czy ktoś już przerabiał coś takiego?? Czy może jest możliwe zamontować takie do zderzaka z b5FL.

poczytaj np http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=9526

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy nic się niestanie z instalacją jak wymienie zwykłe żarówki na xenony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
Witam mam pytanie czy nic się niestanie z instalacją jak wymienie zwykłe żarówki na xenony
poczytaj troche Synu...
Toś mu pojechał..Synu. Nie mogłeś napisać TAK lub NIE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie czy nic się niestanie z instalacją jak wymienie zwykłe żarówki na xenony

A co niby by się miało stać?Przecież to jest cały komplet...Nie obciąża instalacji,a nawet jest mniejszy pobór prądu.Tylko nie do zwykłych reflektorów :D nie chciał bym Cie wtedy spotkać ;)

 

---------- Post added at 23:11 ---------- Previous post was at 23:10 ----------

 

Toś mu pojechał..Synu. Nie mogłeś napisać TAK lub NIE?

Dobre :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie te przednie się nie włączają. Tył owszem- działa jak należy. Mam 2 Passaty i różne przełączniki przekładałem i nie działa ten przód w żadnym z nich.

Jak raz wyciągniesz to ikona halogenu we włączniku powinna zmienić kolor z zielonego na żółty (dobrze to widać wieczorem), jeżeli tak nie jest to padł włącznik i nie puszcza prądu dalej na przekaźnik. Można to naprawić samemu ale jest z tym sporo dłubaniny i nerwów przy składaniu włącznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowieć, ide szukać nowych lamp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności