Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

czy da się przełożyć silnik AFN z passata B4 do B5?????czy da się to jakoś przerobić???ja mam poprzecznie montowany,a tam jest wzdłużnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AFN z b5 do b3 się daje więc pewnie z B4 do B5 też się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie tylko skrzynia inna musi być i pewnie mocowania ma w innych miejscach. hmm chyba latwiej znalezc motor od b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie dużo przeróbek się z tym wiąże to samo będzie z elektryką .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli silnik jest taki sam (AFN), to zadnych kłopotów nie będzie. Przecież nie przekłada osprzetu, więc zadnej elektryki, ani elektroniki też nie = nie powinno być żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz najpierw co z pompą wody i całą podstawą pod alternator bo b4 a b5 mają zupełnie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy da sie przełożyć 1.9TDI 90Konny AHU na 1.9TDI 110koni bez żadnych przeróbek? bo obecny 90konny jest już chyba na wykończeniu olej ucieka mu wszędzie turbo nie działa itd. Z góry dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przeróbek?Co masz na myśli?

Najlepiej żeby silnik (110) był też od paska b5 lub audi a4 no i wiadomo w tym przypadku musi być ze sterownikiem i trochę przeróby z podciśnieniem(sterowanie turbo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście silnik od b5. chodzi o to by pasował na wszystkie uchwyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem takie przekładki w dzisiejszych czasach nie mają sensu z punktu widzenia ekonomicznego (co najwyzej wymiana silnika na identyczny). Ja to kiedyś przerabiałem, niby teoretycznie (prawie) wszystko pasuje, ale jest mnóstwo kłopotów z osprzętem.

Oczywiście jeśli ktoś ma odpowiednie warunki garażowe, umiejętności i chęci - to absolutnie nie zniechęcam, ale żeby to zlecać to raczej nie warto, później efekt gorszy niż w trochę już zapomnianych (na szczęście) składakach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, a ja mam pytanko podobne co muszę przerobić i w jakie części się zaopatrzyć przy przekładce silnika z passata 1.9 TDi (AFN, 110km) do passata b3 który miał silnik 1.9 TD (AAZ, 75km)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie jak jest z AfN-em ale robiłem przekładkę w b3 z AAz na 1z , też TDi i tam poza silnikiem musisz mieć najlepiej całą wiązkę elektryczną , , oczywiście sterownik silnika , pedały , kml. osprzęt , intercooler i skrzynię biegów . Myślę ,że chcąc myśleć o takiej robocie koniecznie poszukaj kompletnego rozbitka . Mocno Ci to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności