Skocz do zawartości
casoni

zbiorniczek wyrównawczy hamulcowy

Rekomendowane odpowiedzi

Po wymianie płynu hamulcowego mam mokry zbiorniczek wyrównawczy od płynu jak i pod nim. Nie wiem czy tak ma być ale mam chyba za luźno zamocowany ten zbiorniczek - mogę go bez oporu poruszać - tak ma być? Jeśli nie to jak go się mocuje/dokręca?

Przed wymianą płynu jeździłem 2 lata i nie zauważyłem żeby uciekał płyn, a zaglądam przynajmniej raz na miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z rysunku wynika, że jest tylko nasadzony (nie widzę żadnych mocowań). Może ktoś podpowie?

Wydaje mi się też, że jak poruszam lekko na boki zbiorniczek to wilgotne są uszczelki pod nim.

Trochę to dziwne, że po wymianie nagle zaczęło cieknąć.

 

---------- Post added at 21:25 ---------- Previous post was at 20:11 ----------

 

 

Byłem w garażu i dokładnie obejrzałem ten zbiorniczek i doszukałem się pęknięcia w okolicach górnej strzałki (na połowie obwodu zbiorniczka). Może to tylko to, a podejrzewałem już servo, pompę i wiele innych rzeczy.

Mam pytanie: czy w zbiorniczku jest duże ciśnienie? Jutro muszę rano przejechać ok. 100km i po powrocie od razu wymienię ten zbiorniczek - może coś się stać (podejrzewam, że przez dłuższy czas nic nie wiedząc tak jeździłem)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z rysunku wynika, że jest tylko nasadzony (nie widzę żadnych mocowań). Może ktoś podpowie?

Wydaje mi się też, że jak poruszam lekko na boki zbiorniczek to wilgotne są uszczelki pod nim.

zbiorniczek jest tylko wciskany na gumowe uszczelniacze które często tez zaczynają przeciekać.Przed wymiana zbiorniczka sprawdź je i w razie co wymień je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego a sam wymieniałęś sobie ten płyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności