Skocz do zawartości
swart77

Mały prześwit po wymianie amortyzatorów

Rekomendowane odpowiedzi

proszę o pomoc ponieważ zepsuł mi się amortyzator z tylu w Passacie b6 kombi high line zadzwoniłem do serwisu podałem vin a tam poinformowali mnie ze 1 amortyzator kosztuje 2600 zl ponieważ jest to amorek z regulacja wysokości .czy jeśli jest takowy u mnie zamontowany jak to sprawdzić może się mylą proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz regulację to na gwincie więc zajrzyj czy amorek ma gwint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgodzę się ale czy może chodzić o to ze jak samochód jest obciążony to nie "siada" moze to jest ta regulacja wysokości jak czytałem inne fora były wzmianki o takim zawieszeniu ze można było przełączać na komfort lub sport ale wtedy chyba powinno to być możliwe za pomocą komputera pokładowego naprawdę nie wiem jak to działa jeśli ktoś wie proszę o info

 

---------- Post added at 15:07 ---------- Previous post was at 14:42 ----------

 

:fajny

Edytowane przez swart77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proszę o pomoc ponieważ zepsuł mi się amortyzator z tylu w Passacie b6 kombi high line zadzwoniłem do serwisu podałem vin a tam poinformowali mnie ze 1 amortyzator kosztuje 2600 zl ponieważ jest to amorek z regulacja wysokości .czy jeśli jest takowy u mnie zamontowany jak to sprawdzić może się mylą proszę o pomoc

nie oszukiwał - amor z reg wysokości kosztuje 2,6k brutto :szok:

"zwykły" - ok 500PLN

Chcesz więcej info o swoim aucie - sprawdź VIN w TYM wątku (w kodach wyposażenia znajdziesz jakie masz amortyzatory) lub poproś o nr części TUTAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tony_W to znaczy ze będę musiał położyć te pieniądze a może jakiś zamiennik albo regeneracja wchodzą w grę możesz pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko do fachowca zmieniłem amortyzatory z tylu mojego Passata high line b6 a teraz samochód po zmianie osiadł i prześwit miedzy opona a karoseria jest dożo mniejszy z przodu niż z tylu jaki jest tego powód ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanko do fachowca zmieniłem amortyzatory z tylu mojego Passata high line b6 a teraz samochód po zmianie osiadł i prześwit miedzy opona a karoseria jest dożo mniejszy z przodu niż z tylu jaki jest tego powód ???
może za słabe amorki dałeś lub masz sterowanie/regulacje amorka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z vinu tak wynikalo ze amorek ma elektroniczna regulacje wysokosci zawieszenia lecz przy amorku nie bylo jakiegos dodatkowego podlaczenia kaba ani niczego innego a nie mam pojecia jak sie to odbywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a poproś o wydzielenie wątku bo tu ci nie pomogę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz w aucie jakis przełącznik typu spotr/comfort lub coś takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[/quoten nie nie mam zadnego przelacznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
swart77 to znaczy ze ktoś to zedmontował i wsadził zwykłe amorki tylko że mocniejsze zeby tył stał w jednej lini z przodem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i tak ale jak mi wiadomo to wysokosc zawieszenia chyba kontroluje sprezyna ja caly czas sie obawiam ze jednak sa to te drogie amory tylko nie wiem jak by mialy dzialac bez jakiegos podlaczenia do kabli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze i tak ale jak mi wiadomo to wysokosc zawieszenia chyba kontroluje sprezyna ja caly czas sie obawiam ze jednak sa to te drogie amory tylko nie wiem jak by mialy dzialac bez jakiegos podlaczenia do kabli

podaj oznaczenie starego amorka i dowiemy sie jaki to byl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze ale jutro bo teraz to nie mam dojścia do starych amorków mam nadzieje ze mi pomożesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a poproś o wydzielenie wątku bo tu ci nie pomogę

Mówisz - masz ;)

Tylko niech autor wątku sformułuje odpowiedni tytuł ;)

Ale stąd raczej szybko poleci do kosza.

Kolega nie może sie pogodzić, że ma ekstra wyposażenie w postaci zawieszenia DCC co niestety kosztuje w przypadku problemów :zalamany:

podaj oznaczenie starego amorka i dowiemy sie jaki to byl

Ale wiemy już, że

zadzwoniłem do serwisu podałem vin a tam poinformowali mnie ze 1 amortyzator kosztuje 2600 zl ponieważ jest to amorek z regulacja wysokości .
Edytowane przez tony_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale wiemy już, że

Cytat:

Napisał swart77 Zobacz post

zadzwoniłem do serwisu podałem vin a tam poinformowali mnie ze 1 amortyzator kosztuje 2600 zl ponieważ jest to amorek z regulacja wysokości .

masz racje w tym natloku pytan nowych uzytkownikow nie zauwazylem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam ten sam problem, czy mogę się dowiedzieć jak się ta historia skończyła?

Czy można to zamienić innymi amortyzatorami ? a jak tak to jakimi?

Za wszelka pomoc z góry dziękuję

 

---------- Post added at 09:51 ---------- Previous post was at 09:50 ----------

 

dodam jeszcze ze numer moich oryginalnych to 3CO 513 049 BT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i udało się zregenerować były wielkie opory ze strony firmy regenerującej bo oni nigdy jeszcze jak już to na pana ryzyko go rozbierzemy itd.ale w końcu naprawili koszt regeneracji 400 zł a ten amorek działa w ten sposób iż gdy odczuje obciążenie samochodu zwiększa ciśnienie oleju w sobie co daje ze auto trzyma poziom i nie osiada co mnie zaskoczyło bo myślałem ze będą jakieś podłączenia elektr lub pneumat a on wygląda jak zwykły za 200 zł heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki swart77

już chciałem kupować nowy, a tu taka dobra wiadomość. Mam nadzieje że się uda, jeszcze raz dziękuję i napisze jak już będzie samochodzik sprawny.

PS. faktycznie ten amorek wygląda jak zwykły jestem ciekaw dlaczego w cenie jest taka kolosalna różnica....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności