Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do wymiany pompę wody w swoim pasku i mam pytanie żeby do niej dojść trzeba odchylać pompę wspomagania tak jak w przypadku wymiany termostatu? I czy trudno sie do niej dobrać? Silnik jak w podpisie 1Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam do wymiany pompę wody w swoim pasku i mam pytanie żeby do niej dojść trzeba odchylać pompę wspomagania tak jak w przypadku wymiany termostatu? I czy trudno sie do niej dobrać? Silnik jak w podpisie 1Z

Witaj - odchyl pompę wspomagania bo będziesz miał lepszy dostęp do pompy wody.

Na pewno jeszcze będziesz musiał zdjąć osłonę paska rozrządu.Nie jestem już pewny ale jeszcze chyba trzeba zdjąc pasek rozrządu i odkręcić koło wałka pośredniego.

Samą pompę wody nie jest trudno wyjąć ale często urywają się śruby jak je się wykręca.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym się podpiąć pod temat. Mam silnik 1.8ABS i muszę wymienić termostat, jak się do tego zabrać:) nie dysponuję kanałem, podnośnik wystarczy? Czy ten termostat jest gdzieś w okolicach pompy wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jeśli masz wspomaganie to musisz odkręcić pompę wspomagania.

Jeśli jej nie masz to masz obudowę termostatu swobodnie dostępną.

Popatrz gdzie idzie dolny gruby wąż od chłodnicy - on właśnie idzie do obudowy termostatu.

 

Jeśli masz wspomaganie tu masz piękny opis:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=49969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.Nie jestem już pewny ale jeszcze chyba trzeba zdjąc pasek rozrządu i odkręcić koło wałka pośredniego.

Nie trzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda wymiana w B3 1.8 107KM (PF) 1989 r. ?

 

Może ktoś ma jakieś zdjecia ?

 

Czy trzeba pasek rozrzadu zdejmwoać ?

 

Jak wyjąć urwaną śrubkę, czytałem że tak może się stać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja właśnie wymieniłem u siebie pompę wody i termostat. oczywiście urwała mi się śruba od mocowania pompy. W końcu wyszło że zdjąłem pasek rozrządu, kółko wałka pośredniego i odkręciłem pompę. Zdemontować też musiałem korpus pompy i rozwierciłem urwaną śrubę, gwintownikiem poprawiłem gwint. Miałem trochę roboty ale jakoś złożylem i zobaczy się czy nie będzie wycieków:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pasek założyłeś nowy?

 

Jak to do mnie to nie, sprzedali mi zły za mały ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie ktoś oświeci bo czegoś nie kumam: po co zdejmować pasek rozrządu? Pompa wraz z jej korpusem jest przykręcona do bloku na 4 śruby M8. Nie łatwiej wyjąć całość? Dochodzi tylko zluzowanie 3 opasek, zdjęcie węży i demontaż łapy od pompy wspomagania (o ile takowa jest - u mnie nie było :P). A jak jest na wierzchu to i można po ludzku to obejrzeć, założyć dobrze termostat itp itd.

Śruby M6 którymi przymocowana jest pompa do korpusu przed odkręceniem trzeba stuknąć "z czoła" niedużym młotkiem. Jeśli któraś i tak się ukręci pozostaje zrobić to co pisał piotrek.sz7

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak to wygląda wymiana w B3 1.8 107KM (PF) 1989 r. ?

Tak samo jak w rp, abs, adz, 2e,agg itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to do mnie to nie, sprzedali mi zły za mały ;/

Nie, pytałem Piotra.

 

Też nie wiem po co rozrząd ściągać, jest łatwy dostęp http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=669549&postcount=20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niech mnie ktoś oświeci bo czegoś nie kumam: po co zdejmować pasek rozrządu? Pompa wraz z jej korpusem jest przykręcona do bloku na 4 śruby M8. Nie łatwiej wyjąć całość? Dochodzi tylko zluzowanie 3 opasek, zdjęcie węży i demontaż łapy od pompy wspomagania (o ile takowa jest - u mnie nie było :P). A jak jest na wierzchu to i można po ludzku to obejrzeć, założyć dobrze termostat itp itd.

Śruby M6 którymi przymocowana jest pompa do korpusu przed odkręceniem trzeba stuknąć "z czoła" niedużym młotkiem. Jeśli któraś i tak się ukręci pozostaje zrobić to co pisał piotrek.sz7

pszemek_K, zdejmowałem rozrząd bo pasek miałem słabo napięty i nie wiedziałem, że jest prostszy sposób na pompę - taki o którym piszesz, zdjąć pompę wspomagania, alternator, obudowę napinacza paska wieloklinowego i potem samą pompę. jest już wtedy lepszy dostęp do śrub M6 i można spokojnie rozwiercić zerwane śruby:)

 

---------- Post added at 23:22 ---------- Previous post was at 23:18 ----------

 

The_Saint paska nie wymieniałem bo zrobiłem od ost wymiany jakieś 14tys km wiec jest jeszcze ok i nie jest popękany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest numer pompy wody do Passata 1,9 Tdi rok prod. 1993? Czy przy wymianie pompy trzeba zmieniać pasek na nowy, skoro poprzedni był zmieniany niespełna rok temu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki jest numer pompy wody do Passata 1,9 Tdi rok prod. 1993? Czy przy wymianie pompy trzeba zmieniać pasek na nowy, skoro poprzedni był zmieniany niespełna rok temu?
numeru nie znam ale pasek musisz zmienic na nowy ! pasek po powtornym zalozeniiu moze peknac nie jest drogi w porownaniu z remontem silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
numeru nie znam ale pasek musisz zmienic na nowy ! pasek po powtornym zalozeniiu moze peknac nie jest drogi w porownaniu z remontem silnika

Jakim remontem? Przecież chodzi o pasek klinowy. Można zakładać śmiało ten co był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam za odnowienie tematu. Mam pytanie związane z tym tematem: kiedyś sprawdzałem koła pasowe po zdjęciu paska wieloklinowego i okazało się, że przy obracaniu ręką pompy wody słychać lekkie piszczenie/skrzypienie. Ale obraca się bez większych oporów i luzu raczej też nie ma. Po odpaleniu zimnego silnika czasem słychać piszczenie, ale nie za duże. Przy kole pasowym pompy raczej sucho. Płynu mam w zbiorniczku trochę poniżej min, ale nie ubywa. Czy w takim przypadku wymiana pompy wody ma sens, czy jeszcze sporo pojeżdżę?

Być może będę zmieniał termostat, ponieważ silnik na trasie jest niedogrzany.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w takim przypadku wymiana pompy wody ma sens, czy jeszcze sporo pojeżdżę?

Skoro skrzypi, to może się posypać... Niestety ciężko przewidzieć kiedy. Ja bym wymieniał, żeby gdzieś na trasie mnie nie złapało. Skoro masz zamiar wymienić termostat to warto było by to zrobić za jednym zamachem.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak Pszemek pisze, wymienić na nową, skoro piszczy. Ja u siebie wymieniłem na ruville koszt 80,- choć nie było wycieków ani pisku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności