Skocz do zawartości
kaduceusz

Po wymianie przegubu wypada półoś...

Rekomendowane odpowiedzi

po wymianie przegubu z prawej strony napotkałem na problem a mianowicie półoś mi wypada z przegubu i niewiem co jest nie tak czy podczas wymiany moglem przeoczyć jakąś czynność i dlatego tak się dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po wymianie przegubu z prawej strony napotkałem na problem a mianowicie półoś mi wypada z przegubu i niewiem co jest nie tak czy podczas wymiany moglem przeoczyć jakąś czynność i dlatego tak się dzieje

tak... zawleczkę mogłeś uszkodzić (albo założyć starą) i teraz jak nabijesz przegub na półoś, to będzie wypadać na zakrętach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zamiast tej zawleczki moge uzyć obejmy dokręcanej chodzi mi oto czy nie bedzie kolidować podczas obracania się?? nie mam mozliwości kupna nowej zawleczki ponieważ jestem zagranicą a oni tutaj wiedzą tylko co to jest komplet czyli musiałbym kupic drugi raz przegub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w serwisie vw kupisz zawleczke. Zakładasz nową, dokładnie nabijasz przegub ( GŁĘBOKO) i nie ma praw wypadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz,bo to jest pierścień który znajduje się w rowku na półosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam kotleta i pytam czy gdzieś można kupić ten pierścień zabezpieczający półoś przed wysunięciem z przegubu ? kurde pękła mi jak zdejmowałem przegub żeby wymienić osłone a w zestawie z osłoną nie było tego i miałem problem bo w ASO sam pierścień nie występuje jedynie w zestawie z osłoną za jedyne 100 zł :( na allegro szukałem ani jednej sztuki na szczęście znajomy mechanik poratował mnie za piwko ale chce kupić na zapas bo jeszcze raz bede zdejmował ten jeb... przegub :[

Edytowane przez Ziewal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Piotr ale to nie takie proste bo trzeba to dobrze zmierzyć a ja nie mam jak np obwodu zmierzyć a chodzi mi dokładnie o takie coś

zawleczka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miałem problem bo w ASO sam pierścień nie występuje jedynie w zestawie z osłoną za jedyne 100 zł
Dziwne(nie mówię ,że nie prawdziwe) ale Etka podaje nr i cenę,a gwiazdka(*)przed nr-em mówi,że jest to część oferowana RÓWNIEŻ w zestawie naprawczym... Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale zestaw naprawczy kosztuje w ASO około 100 zł więc lekka przesada a w zestawach tańszych z allegro tej zawleczki brak :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak ale zestaw naprawczy kosztuje w ASO około 100 zł więc lekka przesada a w zestawach tańszych z allegro tej zawleczki brak
Chyba mnie nie zrozumiałeś...z Etki wynika,że ta część jest dostępna, osobno i w zestawie naprawczym.

Zestaw Lobro kupiony w sklepie-35zł(oczywiście komplet, z tym zabezpieczeniem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba mnie nie zrozumiałeś...z Etki wynika,że ta część jest dostępna, osobno i w zestawie naprawczym.

Zestaw Lobro kupiony w sklepie-35zł(oczywiście komplet, z tym zabezpieczeniem).

 

35 to nie 100 więc juz lepiej a co do zawleczki to w ASO gość powiedział mi że tylko z zestawem naprawczym więc chyba w poniedziałek zadzwonie do innego

ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniałem kompletny przegub, wydaje mi się, że był również ten pierścień którego nie wymieniałem. Jutro sprawdzę w garażu jak mam to odsprzedam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Darek ale ja juz mam i chciałem na zapas kupić ale Tomek napisał że samą dostane w AS0 więc spoko znajde gadzine gdzieś w końcu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki Darek ale ja juz mam i chciałem na zapas kupić ale Tomek napisał że samą dostane w AS0 więc spoko znajde gadzine gdzieś w końcu

 

Jedziesz do ASO i bez problemu zamawiasz koszt tego to 1.70 ja tyle płaciłem w ASO w WAWIE.

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce to została mi gdzieś ta spinka albo i 2 bo wymieniałem oslony przegubów i były gratis. tylko muszę poszukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra w innym ASO w Sopocie u Gajosa okazało się że faktycznie można kupić same zabezpieczenie koszt 4,80 zamówiłem dwie na zapas numer części to 441 407 297, dzięki za pomoc chłopaki a Plichte będę omijał szerokim łukiem :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie miałem podobny problem. Okazało się że mechanik (jakaś niemota) który wymieniał przegub odwrotnie założył profilowaną podkładkę (lekko stożkowata nasuwana na półoś i dociśnięta przegubem) i to właśnie ona była przyczyną wypadania półosi z przegubu podczas mocniejszego skrętu kół np. na parkingu a zawleczka była ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i du.pa bo pierścień nie jest okrągły tylko jakiś dziwny a po dokładnym sprawdzeniu w etce ma być ten N90818201

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pierścień nie powinien być okrągły, bardziej w kształcie litery " C " .

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności