Skocz do zawartości
lukisio

Sterowniki KKL, HEX, Commader, tacho

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sebo86

Witam wszystkich,

Mam problem ze swoją Borą. Rocznik 1999, modelowy 2000, silnik AJM. Kabelek VAG-K+Can Commander Full. Podczas próby połączenia ze sterownikiem VAG-EDC15x w "Engine Control Unit" czekam około pół minuty i w miejscu, gdzie wyświetla "Connecting to device..." pojawia się komunikat "Cannot connect to device. Switch OFF and ON the ignition and try again". Dodam, że łączę się po linii K-Line. Natomiast, gdy łączę się przez Instrument/Immobilizer nie mam żadnego problemu. Kabel łączy się i ładnie czyta. Mój wujek ma Sharana z tym samym silnikiem, rocznik 2000 i u niego nie ma żadnego problemu z połączeniem się z VAG-EDC15x. Przy pierwszej próbie bez problemu zrobiłem odczyt Eepromu. Chodzi mi głownie o to żeby sprawdzić prawdziwy przebieg swojej Bory, bo jak łączę się przez "Instrument/Immobilizer" to w okienku Odometer wyświetla dokłądnie to co na liczniku. W wyżej wymienionym Sharanie w EDC15x wartość w Odometer różniła się ponad 120tys. Sterowniki mam dobre, bo bez problemu mogę robić adaptacje Vagiem. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dziś dotarł do mnie interfejs z takiej oto aukcji

http://allegro.pl/sn58-interfejs-kabel-diagnosty-vag-usb-obd-vw-audi-i3120903265.html

Posiadam system operacyjny Windows 7 HP 64 bit więc aby uruchomić VAG musiałem zainstalować program Virtual Box wraz z XP Mode. Kupiony kabel podłączyłem pod laptop, Windows 7 znalazł sterowniki do urządzenia, natomiast XP już nie. Przeszukałem internet w poszukiwaniu sterowników które są mi potrzebne, lecz na żaden system nie reaguje. Wybieram lokalizację ze sterownikami klikam OK a w odpowiedzi dostaję informację że system nie znalazł właściwych sterowników i nie mógł ich zainstalować. Czy ktoś mógłby mi poradzić co z tym zrobić, sądzę że problem może leżeć po stronie ustawień w systemie ale nie mam pojęcia gdzie ich szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakiej wirtualce masz tego windowsa xp? WMVare?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. moglby mi ktos podac link do poprawnie dzialajacego vcdsa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja natomiast mam taki problem ,mianowicie mam zainstalowany VCDS lite 1,2 i nie mogę zrobić rejestracji licencji. odczyt błędów itp mogę zrobić ale adaptacje przepustnicy już nie i wychodzi komunikat odnoście aktywacji licencji,klucz mam ale nie jest zarejestrowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam problem z dpinstall ( 10.63 od czajników) winda 7 64bity

kiedys gdxies mialem ale wcielo , pomoze ktos

z gory dziekuje

 

moj @ [email protected]

 

 

przepraszam nie ten dzial

Edytowane przez mazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem z Vag tacho 3.01 Zainstalowałem wirtualną maszynę Oracle i windowsa xp sterowniki do kabla , podłączam kabelek do obd dioda świeci ale vag tacho informuje że nie widzi interfejsu co może być nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , czy ktoś by mi podrzucił sterowniki do kabla obd2 , kabel zwykły czarny z allegro za 30zł a płytka instalacyjna gdzieś mi zaginęła niestety, mam win 7, [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupiłem na allegro taki interfejs KKL

http://allegro.pl/interfejs-kabel-diagnosty-vag-usb-obd-vw-audi-seat-i5605274093.html

vag.jpg

Niestety sprzedający nie dostarczył żadnych sterowników. Próbowałem "CDM v2.12.06 WHQL Certified" ale nie pasują. Te dostarczane z Polski Vag 2.5 i 4.9 również nie. Może ktoś wie jakie przypasują do Windows 7 32bit ?

 

Update: już znalazłem. Plik nazywa się CH341SER.ZIP lub CH341SER.EXE do wyszukania na google.

Edytowane przez Fenio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy VAG Tacho śmiga na Win 7 64bit??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chce kupic takie cudo http://allegro.pl/vag-k-can-commander-3-6-pl-full-audi-seat-skoda-vw-i5698995268.html

 

Na aukcji pisze ze mozna odczytac pin do klucza oraz ze mozna dopisac klucz bez pinu. Potrzebuje kabel i program do zakodowania klucza na forum czytalem ze vagtacho jest potrzebny wiec czy to z linka zadziala zeby nie inwestowac w vagtacho? Druga sprawa czy kupujac cudo z linka bede mogl sie bawic w ustawienia modulu typu domykanie szyb itd czy trzeba kabel kkl od viaken ktory jest tez na al i do tego jakiegos vaga??

 

Bo im wiecej czytam postow na temat vagow tym mniej wiem. Dodam ze mam win 7 profesional

Edytowane przez Tomek84
Passat b5 fl 2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiadałem VCDS i ostatnio mi padł, co teraz warto kupić w zakresie szeroko pojętej diagnostyki auta - Passat B6 diesel i ewentualnie okazjonalnego kodowania. Głównie chodzi o usuwanie błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem kabelek od chińczyka z alli 18.9.0 wersja Eng 18.2.1 PL tyle że płyta która przyszła z kablem jest czysta ma ktoś softa do tego kabelka może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, embix napisał:

tyle że płyta która przyszła z kablem jest czysta ma ktoś softa do tego kabelka może?

Pisz do sprzedawcy,to ci wrzuci do pobrania na jakąś stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to zrobiłem ale może ktoś z was ma. Mam nadzieję że sprzedawca odpisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności