Skocz do zawartości
VWLupus

Dodatkowe głośniki B5 kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Noszę się z zamiarem montażu dodatkowych głośników z tyłu w bagażniku,średnio lub wysoko tonowe.

Myślałem o montażu w tylnych słupkach kierując je do przodu lub w podsufitce.

Czy ktoś robił coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem te tematy, nic na temat który by mnie interesował, tam,owszem, piszą o montażu głośników z tłu ale w drzwiach, ja je mam, chcę domontować głośniki do bagażnika w kombi i to modelu B5 a nie B3 B4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja montowalem głosniki u ojca w passacie b4 z tylu w bagażniku i naprawde powiem ci szczerze ze szkoda pieniedzy i czasu, nie wazne jak dobre głosniki tam wsadzisz to i tak zero efektu z tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wazne jak dobre głosniki tam wsadzisz to i tak zero efektu z tego

Jak sie głośnik wsadzi w fabryczna tapicerę to na pewno-ale wtedy to dla mnie jest profanacja-dziurawienie auta odpada.

Tylko głośnik lub tuba do bagażnika i efekt jest mega zadowalający(dla kierowcy-pasażerowie z tyłu muszą mieć stopery).

U mnie jest takie coś i gra wyśmienicie i zawsze można wyjąć .

attachment.php?attachmentid=16012&stc=1&d=1251318678

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamiarem montażu dodatkowych głośników z tyłu w bagażniku,średnio lub wysoko tonowe.

Myślałem o montażu w tylnych słupkach kierując je do przodu lub w podsufitce

 

To ma być jakaś instalacja wielokanałowa do kina dom^H^H^H objazdowego?

Nagłośnienie dla psa wożonego w bagażniku? ;-)

 

Jeśli ma to służyć użytkownikom auta do odsłuchu muzyki, to raczej kiepska koncepcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba przesadziles z tymi glosnikami. jakas tuba w bagazniku i glosniki z przodu srednio i wysokotonowe i taki zestaw napewno wystarczyi lepeij gra niz jakas zabudowa z glosnikami marnej jakosci w bagazniku.no chyba ze jezdzisz po wiosce z otwarta klapą i promujesz najnowsze disco polo:p

Edytowane przez radekkwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krytykę przyjąłem na klatę, ...a jak lubicie charczenie plastików w aucie po montażu w nich głośników i dławienie tychże głośników ciasnotą to proszę bardzo....zatem wszyscy producenci kolumn do domowego HIFI popełniają bład?.... jak lepiej głośniki w ścianach montować????. Ja jestem zadowolony z dźwięku....moc tych głośników jest niewielka zatem skrzynia dobrze rezonuje dźwięk który jest naprawdę czysty...jakiegoś tam wielkiego wiejskiego (jak na to wygląd wskazuje) dudnienia nie ma,,, po prostu ....niewierny Tomasz też musiał wsadzić paluch w rany aby uwierzyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

Noszę się z zamiarem montażu dodatkowych głośników z tyłu w bagażniku,średnio lub wysoko tonowe.

Myślałem o montażu w tylnych słupkach kierując je do przodu lub w podsufitce.

Czy ktoś robił coś takiego?

Według mnie to profanacja idei Car Audio.

Dobrze zrobiona "muza" w samochodzie, to przede wszystkim uzyskanie jak najlepszej sceny dźwiękowej poprzez odpowiednie umiejscowienie i montaż głośników przed słuchaczem.

Dodanie głośników na np. tylnych słupkach zakłóci efekt sceny dźwiękowej.

A może Ty kolego chcesz uzyskać w samochodzie efekt kina domowego 7.1?

Wtedy to inna bajka. :-) Jeżeli masz taki procesor dźwiękowy...

Krytykę przyjąłem na klatę, ...a jak lubicie charczenie plastików w aucie po montażu w nich głośników i dławienie tychże głośników ciasnotą to proszę bardzo....zatem wszyscy producenci kolumn do domowego HIFI popełniają bład?.... jak lepiej głośniki w ścianach montować????. Ja jestem zadowolony z dźwięku....moc tych głośników jest niewielka zatem skrzynia dobrze rezonuje dźwięk który jest naprawdę czysty...jakiegoś tam wielkiego wiejskiego (jak na to wygląd wskazuje) dudnienia nie ma,,, po prostu ....niewierny Tomasz też musiał wsadzić paluch w rany aby uwierzyć

Zastanawia mnie, czy może słyszałeś kolego kiedyś o podstawowej zasadzie CA. Ciekaw jestem , co masz z przodu, ale chyba całą muzę słyszysz z bagażnika, ale czy na przykład idąc na koncert posłuchać dobrego brzmienia jakiegoś zespołu, to stajesz tyłem do sceny???

Sądząc po tym , co widać na zdjęciu, chyba nie słyszałeś jeszcze na prawdę "czysto" i dobrze grającego CA.

 

---------- Post added at 21:15 ---------- Previous post was at 21:04 ----------

 

zatem wszyscy producenci kolumn do domowego HIFI popełniają bład?....

Czy producenci ci właśnie, ładują głośniki z kanałów lewego i prawego oraz niskotonowe i średniotonowe w jedną komorę akustyczną????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawia mnie, czy może słyszałeś kolego kiedyś o podstawowej zasadzie CA. Ciekaw jestem , co masz z przodu, ale chyba całą muzę słyszysz z bagażnika

Oczywiście masz rację,moim celem było zwykłe zachowanie praktyczności auta z jednoczesnym nie dziurawieniem go, wiadomo ze dziś kolumny są robione inną techniką niż 10 czy więcej lat temu, w kombi z tyłu trudno uzyskać jest rezonans nie tracąc przestrzeni stąd to co widać -miało nie charczeć i efekt osiągnięty... wnętrze głośnika wymaga małej poprawy....

Z przodu mam też cztery głośniki-fabryczne umiejscowienie- tylko te w drzwiach czekają na zmianę montażu do blachy drzwi bo ori na plastiku jest dla mnie drażniące...

 

---------- Post added at 22:01 ---------- Previous post was at 21:58 ----------

 

uzyskać w samochodzie efekt kina domowego 7.1?

Odtwarzacz okey a skąd taką muzę dorwać?

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał MauroO Zobacz post

uzyskać w samochodzie efekt kina domowego 7.1?

Odtwarzacz okey a skąd taką muzę dorwać?

Może kolega chce oglądać i słuchać koncerty, ale chyba nie ma jeszcze procków 7.1 do auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może kolega chce oglądać i słuchać koncerty, ale chyba nie ma jeszcze procków 7.1 do auta.

 

Czy to nie mozna naprowadzic kolege na dobra droge od razu?

 

VWLupus powiedz co za sprzet masz u siebie i co chcesz uzyskac to podpowiemy. Bo tak narazie to wymyslanie systemu 7.1 do auta traci abstrakcja. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę dodać głośniki bez zajmowania bagażnika tubami, skrzyniami i innymi pudłami.Wpadł mi w oko patent z bmw kumpla z głośnikami w podsufitce. Ale nie wiem czy sobie nie odpuszczę jednak i wrzucę pudło ale w lewy boczek od "bassera" http://www.basser.pl/podstrony/3produkcja/zdjecia/passat_b5kombi/passat_b5kombisub.jpg Pożyjemy, zobaczymy. Dzięki za podpowiedzi i komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może kolega chce oglądać i słuchać koncerty, ale chyba nie ma jeszcze procków 7.1 do auta.

 

 

oczywiscie ze sa:) nie jest to sala kinowa i nie wiem jaki sens...ale sa.

 

Odpuść takie pomysły pozostań przy głośnikach w drzwiach przód - tył, z tym że kasiorkę jaką chcesz przeznaczyć na te słupki tylne wrzóć w dobry zestaw przód, tył pozostaw jako taki system dopędzający.

Wież mi że będziesz z tego bardziej zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanko, czy ktoś wymieniał fabryczne głośniki wysoko-tonowe? Chcę nowe umieścić w miejsce starych tylko nie wiem czy się da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcę nowe umieścić w miejsce starych tylko nie wiem czy się da...

Da się na pewno. Pistolet z klejem na gorąco i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie tak jak kolega mówi klej na gorąco i to wszystko. Ja jednak sugeruję zmodyfikować trójkąty lusterek, ustawienie wysokich w fabrycznych trójkątach pozostawia wiele do życzenia, aby je dobrze słyszeć trzeba trzymać głowę za kierownica :doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jednak sugeruję zmodyfikować trójkąty lusterek,

 

Co rozumiesz przez modyfikację? Masz może jakieś fotki takiego czegoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to nie jest passat ale kilka lat temu robiłem w Galancie coś takiego

 

c7c5ddc075aa6c15m.jpg

 

c7c5ddc075aa6c15m.jpg

 

e6f94f3da48fe631m.jpg

 

6b3f1dd23bf15130m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trociniarz - Dobre :) Trochę zachodu jest, ale efekt niczego sobie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności