Skocz do zawartości
the.wolf

Cykanie w silniku.

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

dzisiaj uslyszalem dziwne cykanie w silniku, okolice filtra powietrza i tylu silnika.

Wczesniej sadzilem ze to sprezyny zaworowe jednak dzisiaj jakby dzwiek byl mocniejszy tzn intesywniejszy... co moge na to poradzic?

 

 

 

 

 

aha kto mi powie jak zdjad zderzak? gdzie sa zaczepy itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

the.wolf - poczytaj ->TO <-:ok: To ten twój "cykacz" :evil::hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Cyka sobie cichutko we wszystkich Zawór N80 :ok:

 

 

2. Zdjęcia jak jak zdjąć zderzak masz TU: :ok:

 

A. Najpierw musisz zdjąć dolną osłonę silnika:

- 3 wkręty z czoła osłony

- 3 wkręty z tyłu osłony

- 2 kołeczki na dole z prawej strony i 2 z drugiej (osłona Sru)

 

B. Teraz odkręcamy zderzak od przednich błotników

- 3 śruby z jednej i 3 z drugiej strony (wkrętak torsowy)

 

C. Teraz rozpinamy języczek otwierania maski i odkręcamy 2 śruby trzymające atrapkę przednią. (atrapka na dole trzyma się na kołeczkach) - wyciągamy do góry

 

D. Teraz widać śruby które były pod atrapką - odkręcamy je - ściągamy zderzak wysuwając go do siebie.

 

E. teraz wystarczy tylko odkręcić kluczem nasadowym (z długą przedłużką) wzmocnienie (belkę) zderzaka (po 4 śruby na stronie) i opadnie nam belka i cały przedni pas na którym wszystko sie trzyma - możemy teraz wysunąć wszystko o jakieś 30 cm do przodu i mamy pozycję serwisową do całego rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Marek - nie przesadzaj, bo doniczek zabraknie :rotfl: Taki cichy to on nie jest - często go słyszę z rana na skrzyzowaniu :]

 

ps: wiem, ze temat doniczek był juz poruszany :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek75, Tak na poważnie !!!

 

Tego zaworka N80 ja nie słyszę tylko jak otworzę maskę to z bliska czasem słychać

 

Ale taki sam efekt może mieć również zawór jak klepie sobie regularnie

i to jest !!! prawdopodobnie wyrobiona szklanka na którymś zaworze

- lepiej dobrze sobie posłuchać za wczasu.

 

Piotrek lepiej kiedyś przypomnij mi to posłucham tego cykania to ci powiem co jest grane - może głupia sprawa że na SŁUCH ale Markowi na spocie sprężarkę naprawiłem na OKO :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek. Od kilku dni (w Octavii 1.6i) nie równo tyka mi ten zaworek i w środku czuć zapach benzyny. Czy to może być przyczyną jego awarii? W Pasku wymieniałem przebub i musiałem jeździć Skodą ale strasznie waliło paliwem. Dodam, że cały samochód jest suchy tzn. nie ma nigdzie wycieku.

 

Marek TAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem Marek :kwasny: - ale u mnie NA PEWNO :ok: to jest ten zaworek. Bo jak zaczynało cykac, to nawet kilka razy wychodziłem (żeby sprawdzić) i otwierałem klapę od silnika. Nie wiem , dlaczeg mi czasami głośno "cyka" (że wewnatrz auta słychać) - ale "pocyka" i cichnie :D Dlatego też wtedy założyłem temat ze zdjeciem - pamiętasz :zdegustowany: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek normalnie Cie ozłoce :)

super dzieki chlopaki, to chyba nie jest szklanka imo nie ten dzwiek, cykanie mialem od dawna ale delikatniejsze, dzisiaj mocniejsze, wydaje mi sie ze szklanka troche "cieższy" ma dzwiek.

 

Danek dziekuje.

 

zderzaczek na luzie juz sobie zdjemę, bo musze dac go do polepienia..... "Colin" na łuku mi nie wyszedł :)

 

 

to cykanie to jest mniej wiecej taki wlasnie dzwiek jak przekrecam zaplon, tylko bardziej rytmiczne...

 

 

 

dzisiaj juz cykanie bylo duzo cichsze.... rozumiem ze nie mozna sie pozbyc tego cykania?

strasznie denerwuja mnie dziwne odglosy spod maski... :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tez to mam ale myslalem ze ten typ tak ma:)Znaczy raz wysiadalem z samochodu zeby wjechac do garazu i bylo cicho a raz mi to cykalo co strasznie mi sie kojarzylo z klapaniem zaworow w duzym fiacie:) A to zle skojarzenia byly hehehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswieże temat moze ktos bedzie mogl pomoc.

Mam tez takie dziwne cykanie ktore zwieksza czestotliwosc wraz predkoscia tylko ze ja mam wrazenie ze jest to gdzies jakby przy kolach. Przy zamknietych szybach nic nie slychac. Jak otworze okno i przejezdzam kolo budynkkow od ktorych odbija sie dzwiek wtedy slychac. Jak wychyle sie przez okno wtedy tez slychac takie rytmiczne cykanie zalezne od predkosci.

Pytanie mam do osob ktore cykanie odkryly w silniku. Czy to cykanie bylo slyszalne przy zamknietych drzwiach? Czy jak wrzuce na silnik na N albo P i pojde do silnika bedzie slychac to cykanie - oczywiscie przy zalozeniu ze to od silnika?

 

dzieki za pomoc :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odlopie.

 

 

U mnie zawor N80 po odpaleniu na zimno mocno buczy, co jest wyraznie slyszalne w kabinie. Do tego dochodza tez lekkie wibracje. Efekt ten wystepuje max do 30sek, pozniej cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności