Skocz do zawartości
killerek

Wymiana lampki w podsufitce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam parę pytań dotyczące wymiany tej lampki.

Posiadam taka lampkę pojedynczą ,a kupiłem sobie tą podwójna z wtyczką i kawałkami kabli.

Ta stara ma wtyczkę na 3 piny, ta nowa ma 4 piny, i teraz pytania czy mogę tak zrobić ze tą starą wtyczkę utnę i dolutuje tą nową i pociągnę jeden kabelek tylko nie wiem gdzie pewnie do stacyjki??

 

Czy wszystkie funkcje tej lampki będą wtedy działać poprawnie?

 

Za wszelkie sugestie będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja lampka gaśnie od razu po zamknięciu drzwi? Ta podwójna świeci się jeszcze chwilę po zamknięciu drzwi kierowcy, a jeśli jest włączony zapłon to gaśnie od razu - podejrzewam że ten brakujący kabelek to zacisk 15 czyli stacyjka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaśnie od razu po zamknięciu drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, podłącz go do + po stacyjce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ale ja nie znam sie na tym jak to zrobić ?Trzeba ściągać osłonę stacyjki i wpiąć sie do kostki stacyjki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie podepniesz tego kabla, to też bedzie gasła z opóźnieniem, oczywiście jak kupiłeś lampke z tym opóźniaczem. Podłączenie sie tym 4 kablem do stacyjki daje ci tylko to, że po przekręceniu kluczyka lampka odrazu gaśnie.

Do kostki stacyjki nie musisz sie podpinać, wystarczy poprostu do kabla pod kolumną kierownicy, ale którego to nie wiem.

Ja zamieniłem tylko ze sobą te 2 brązowe masy i lampka działa jak należy, ale oczywiście nie gaśnie po stacyjce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy mogę tak zrobić ze tą starą wtyczkę utnę i dolutuje tą nową

Osobiście radziłbym nie ucinać, a spróbować wyjąć styki ze starej kostki i przełożyć do "nowej" (jeśli jest to możliwe). Im mniej połączeń tym mniej możliwości aby się coś posypało.

Taka moja drobna rada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za puszką z bezpiecznikami po lewej stronie powinieneś mieć kostkę z numerem 7. U mnie jest ona 4 pinowa i kable z niej ida do oświetlenia wnętrza - stała masa(brązowy), stały plus(czerwony), masa z krańcówek drzwi(brązowo biały) i plus po stacyjce(czarno żółty chyba). Sprawdź czy tez masz 4 pinową i ewentualnie pociągnij do niej kabel od lampki jak w oryginale. No chyba że masz na trzy jak przy lampce, wtedy szukaj + po stacyjce gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podpiąłem ten kabelek do świateł postojowych - światełko gaśnie szybciej gdy są włączone światła - mi o to chodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie w lampce jest ten ściemniacz? Może ktoś ma foto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka z elektroniką z tyłu to ściemniacz. Masz ele. szyberdach, więc najprościej będzie jak podłączysz się pod kabelek podświetlający przycisk (świeci się ciągle po zapłonie) dla ułatwienia dodam, że to czarno-żółty kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Płytka z elektroniką z tyłu to ściemniacz. Masz ele. szyberdach, więc najprościej będzie jak podłączysz się pod kabelek podświetlający przycisk (świeci się ciągle po zapłonie) dla ułatwienia dodam, że to czarno-żółty kabel.

 

Masz łeb :!: Muszę kawałek kabelka znaleźć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj to tu masz wypowiedzi specjalistów wysokiej klasy.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=71021&page=16

Ja powiem tylko tyle że wystarczy znaleść brązową kostkę z lewej strony przy słupku koło bezpieczników która jest na 4 piny.Od wtyczki idą tylko 3 kabelki jeśli masz pojedynczą lampkę.Wystarczy pociągnąć 4 kabelek który jest doprowadzony to wtyczki ale nie pociągnięty dalej i masz już zrobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten 4 kabelek ma jeszcze jedną zaletę - jak wysiada pasażer to przy zamykaniu drzwi i uruchomionym silniku lampka od razu gaśnie-bez podtrzymania ,co jest ważne zwłaszcza w zimie-dziwnie się jedzie z zapaloną jeszcze przez 20 s lampką

Lepiej podłączyć ten 4 kabelek

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności