Skocz do zawartości
53th

Uszczelka miski olejowej 1.9 1Y + niespodzianka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzis wkoncu wziolem sie za wymiane uszczelki pod miska olejowa.Po kilku dluzszych chwilach udalo mi sie wkoncu zrzucic miske.Okazalo sie ze mam zalozona pelna,gumowo-metalowa uszczelke.A nowa jest...mysle ze z korka:pCo wazne jest tez bardziej cienka i nie pelna.

i teraz pytania...

1.Czy ta nowa jest dobra??

2.Czy grubosc starej uszczelki mogla wplywac na chwilowe zapalanie sie kontrolki oleju??

 

 

3.CZEMU MAM NATRYSK NA DENKO TLOKA W SILNIKU 1Y??:eek:

4.Czy moze byc to przyczyna strasznego mulenia???(kompresja, silnik turbo bez turbo;))

 

Pozdrawiam

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak się dziwisz? Natrysk na denko tłoka jest po to żeby go chłodziła dodatkowa dawka oleju. Co ma wspólnego "mulenie" silnika z dodatkowym natryskiem oleju na denko tłoka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano dziwi mnie to bo w ksiazce pisze ze tylko doladowane silniki maja natrysk na denko tloka...i wiem do czego ono sluzy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to jest NAPISANE. W silniku 2E, który miałem w vento także był natrysk oleju na denko tłoka. Jeśli chodzi o tą uszczelkę to rozumiem, że zmieniałeś ją bo przepuszczała olej. Dziwi mnie pytanie dlaczego nowa uszczelka ma być zła? Chyba tylko dlatego, że jest od innego modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.Czy ta nowa jest dobra??

Powinna być dobra.

2.Czy grubosc starej uszczelki mogla wplywac na chwilowe zapalanie sie kontrolki oleju??

Nie.

3.CZEMU MAM NATRYSK NA DENKO TLOKA W SILNIKU 1Y??

Tego akurat nie wiem. Nie zawsze to co w książce jest zgodne z prawdą.

4.Czy moze byc to przyczyna strasznego mulenia???(kompresja, silnik turbo bez turbo)

Nie. 68 KM więc szału nie będzie. Ot taki traktorek - ale nie do zajeżdżenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze..wiec w ksiazce jest NAPISANE ze 2e ma natrysk na denko tloka.Wiec mnie to nie dziwi.Wazniejsza jest dla mnie kwestia uszczelki poniewaz stara byla z blacha spietrzajaca,a nowa ktora sprzedano mi w sklepie DO TEGO MODELU tej blachy nie posiada...uszczelka tylko po obwodzie.I tak powodem wymiany byl wyciek.Jakbym mogl kupic taka sama uszczelke jak stara to niezakladal bym watku.

 

Poprawniej nie moge:dolamam

Pozdrawiam

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka metalowo gumowa czy tylko gumowa to różnica tylko cenowa. Ta z blachą ma zaletę tego typu, że nie pozwala gumie rozłazić się na boki i źle dopasować do podłoża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec zakladam korkowa:lol

DZieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o wkładkę metalową w uszczelce tylko o blachę ograniczającą falę oleju. Gość w sklepie wciska ci uszczelkę od 1.6td która nie ma tej blachy. W 1.9 powinna być. Miska jest praktycznie taka sama - myślę że chodzi o odmę która w 1.9 jest umieszczona obok miski i bez tej blachy będzie tam wywalać olej.

 

---------- Post added at 20:02 ---------- Previous post was at 20:01 ----------

 

3.CZEMU MAM NATRYSK NA DENKO TLOKA W SILNIKU 1Y??
Chyba większość 1Y go ma mimo obiegowej opinii że nie ;) nawet edward mówi że był fabrycznie montowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosc w sklepie juz dawno wcisnal mi ta uszczelke..niby wedlug ksiazki:debil.Teraz juz nie wiem czy ja zakladac.Musze miec 100% pewnosci ze bedzie spoko.Jutro zadzwonie do znajomego mech.Mam nadzieje ze rozwieje watpliwosci:D

pS.Niedawno rozkladalem SB i uszczelka wlasnie byla po brzegach.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak właśnie napisał kolega ormowiec jest przekładka blachy można dać dwie uszczelki zwykłe i między nie tą przekładke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim zalozylem jedna zwykla uczelke gumowa bez tej blachy i jak dotad nie zauwazylem zadnych negatywnych tego skutkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!Na taka odpowiedz czekalem:D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko to nie pomaga jak lubisz szybciej pojeździć :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Uszczelka z blacha troche kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1Z, Elring met-gum 85zł, wczoraj wymieniałem, tyle że płaska, tylko na rant miski.

Edytowane przez Daniel89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam niedawno wymieniałem uszczelkę pod miską. Z zakupem nowej uszczelki poczekałem do czasu zdjęcia miski. Były uszczelki z blachą spiętrzającą aby olej się nie chlupał zbytnio i aby w skrajnych przypadkach pompa oleju nie pracowała na sucho i zwykłe uszczelki tylko po obwodzie.

U mnie nie było tej blachy ale na koszu ssącym pompy miałem założony deflektor (takie skrzydełka, które robią mniej więcej to samo co ta blacha).

W sklepie miałem do wyboru uszczelkę tekturową za 12 zł lub gumowo metalową za 60 zł. Jako że odkręcenie miski to jest jednak trochę roboty to kupiłem gumowo-metalową. Bez silikonu, i trzyma już dosyć długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności