Skocz do zawartości
MAPET

klamka wewnętrza i jej demontaż

Rekomendowane odpowiedzi

szukalem ale nie ma tego o co pytam lub nie umialem odnalezc...

 

chodzi mi o klamke wew w b5 FL i jej demontaż

 

ale nie calej z plastykiem! tylko czy sam ten element ktory jest pochromowany mozna wymianic bez inwazyjnie i latwo na nowy?

 

chcialem kupic klamki aluminium szczotkowane i przod kosztuje pare dych ale tyl na strone 150zl bo sa razem z plastykiem i glosnikiem i pytanie czy moge kupic 4 szt przednich z plastykiem i przelozyc same klameczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mapet a dlaczego chcesz same klamki przekładać? moze jeszcze dzis napisze czy da sie same klamki zdjac, bo u mnie padla sprezynka;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szukalem ale nie ma tego o co pytam lub nie umialem odnalezc...

 

chodzi mi o klamke wew w b5 FL i jej demontaż

 

ale nie calej z plastykiem! tylko czy sam ten element ktory jest pochromowany mozna wymianic bez inwazyjnie i latwo na nowy?

 

chcialem kupic klamki aluminium szczotkowane i przod kosztuje pare dych ale tyl na strone 150zl bo sa razem z plastykiem i glosnikiem i pytanie czy moge kupic 4 szt przednich z plastykiem i przelozyc same klameczki?

a co ty na to http://www.moto.allegro.pl/item917863975_klamka_wewnetrzna_klamiki_vw_passat_b5_lift.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodziło o poradę w jaki sposób wymienić a nie gdzie kupić.Jednak myślę,ze kolega pokazał w jaki sposób to zrobić.Należy ściągnąć boczek i odkręcić śrubę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Należy ściągnąć boczek i odkręcić śrubę

cała klamke tak, ale tu chodzi o sama metalowa czesc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego co do klamaczki to z przodu odkręcasz 2lub3 torksy od dołu tapicerki ściągasz plastik na którym są zamocowane przełączniki do szyb i tam są 2 śruby które też odkręcasz poczym delikatnie wysuwasz do góry tapicerke lub ciągniesz do siebie , a klamaczke z wyjętej tapicerki zdemontujesz już sobie sam bo trzeba odkręcić 1 śrubke i kilka ząbków delikatnie odgiąć . A co do tylnych drzwi jest 1 torks i 2 gwiastki w uchwycie za który zamyka się drzwi od środka i jego trzeba rozebrać delikatnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odchylamy klamkę jak do otwierania i wyciągamy ja z obudowy plastikowej.

 

Foto.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

 

Bez użycia narzędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mapet a dlaczego chcesz same klamki przekładać?

 

bo

http://www.moto.allegro.pl/item94798...32_tuning.html

koledze chodzi o te klamki, nie o zwykle chromy;p

:)

 

Koledze chodziło o poradę w jaki sposób wymienić a nie gdzie kupić.Jednak myślę,ze kolega pokazał w jaki sposób to zrobić.Należy ściągnąć boczek i odkręcić śrubę.

tak jak nizej

Cytat:

Napisał karol27 Zobacz post

Należy ściągnąć boczek i odkręcić śrubę

cała klamke tak, ale tu chodzi o sama metalowa czesc.

no wlasnie!

 

Kolego co do klamaczki to z przodu odkręcasz 2lub3 torksy od dołu tapicerki ściągasz plastik na którym są zamocowane przełączniki do szyb i tam są 2 śruby które też odkręcasz poczym delikatnie wysuwasz do góry tapicerke lub ciągniesz do siebie , a klamaczke z wyjętej tapicerki zdemontujesz już sobie sam bo trzeba odkręcić 1 śrubke i kilka ząbków delikatnie odgiąć . A co do tylnych drzwi jest 1 torks i 2 gwiastki w uchwycie za który zamyka się drzwi od środka i jego trzeba rozebrać delikatnie .

dzieki...

tapicerke juz sciagalem chodzilop mi o sama klamke ale spox...

 

Odchylamy klamkę jak do otwierania i wyciągamy ja z obudowy plastikowej.

 

dzieki!!! o to pytalem

czyli spokojnie moze to wyjac?

 

wlasnie chce kupic takei klamki http://www.moto.allegro.pl/item947983800_nowy_limitowany_komplet_klamek_golf_iv_r32_tuning.html

 

w GETem sa po 63zl przody zas tyly po 160!! bo sa z glosnikami itp

 

tyle bym nie dal! ale jak bym kupil 4 przody i przelozyl na tyl to juz sporo taniej :) dlatego pytam... a jak mozna to lux!

 

kupilem dzis od forumowicza nawet 2 klamki za pare zl zeby pocwiczyc :)

 

a jeszcze pytanie klamki golf mk4 sa takie same jak b5 fl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze powinny pasować.Pomysł ok,przynajmniej nie będzie śladów od paluchów.Wezmę go pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam konsole drapane aluminium wiec to by mi podeszlo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście by się zgrało.Sama klamka ma nr.1J0837225 wiec może to pomoże w ustaleniu czy na 100% będzie pasowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem,ale nic w tym temacie nie znalazłem.

Chodzi o to,że ta klameczka trochę się już "wychodziła" i stąd moje pytanie : czy można w niej wymienić /jeżeli tak to jaką i gdzie się znajduje/ sprężynkę,która jest odpowiedzialna za powrót klamki po otworzeniu drzwi ?

Pytam,bo będę ściągał tapicerkę drzwi do wymiany "gwizdków",więc pomyślałem,że "usztywnię" troszkę klamkę.

 

 

//Temat dołączony do istniejącego wątku - by tony_w

Edytowane przez tony_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba szybciej klamkę dorwiesz : http://allegro.pl/item1064067644_klamka_lewa_wewn_passat_b5_96_04r.html

A pozatym, to tam jest wogóle jakaś sprężynka?? Mi się wydaje, że ułamało się standardowo mocowanie w pancerzyku od linki i dlatego ma jakieś opory :)

Jak zdejmiesz boczek to zobaczysz co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężynka na pewno jest co potwierdzają zdjęcia Kolegi bart60,tylko pytanie,czy można ją dokupić w ASO,a jeżeli tak to jaki jest jej numer katalogowy/nie mam etki/ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności