Skocz do zawartości
Gość kobol

Wyłącznik świec żarowych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kobol

Po remoncie silnika B3 okazało się, ze żółta lampka kontrolna podgrzewania silnika (świec żarowych) się nie świeci. Świece przy zapalaniu silnika grzeją, ale po zapaleniu nie wyłączają się. Muszę odłączać bezpiecznik. Gdzie szukać przyczyny? W którym miejscu znajduje się urządzenie sterujące (przekaźnik?) wyłączaniem podgrzewania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek77

Sprawdź czujnik temperatury cieczy chłodz. tzn:czy jest wpięty w instalację,może ktoś zapomniał o nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kobol

Dziękuję, sprawdzę. A nie wiesz może, który przekaźnik jest od świec? No i co z tą kontrolką? Wogóle się nie zapala po włączeniu stacyjki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalito

Problem tkwić może w:

1. Czujniku temperatury silnika (4-pinowy na trójniku węży między głowicą a chłodnicą)

2. Uszkodzonym przekaźniku świec żarowych.

3. Zimnych lutach deski rozdzielczej

 

U mnie przekaźnik znajdował się za skrzynką bezpieczników na ścianie grodziowej pod lewym narożnikiem przedniej szyby, jednak jak jest u Ciebie, nie wiem, bo nie ma opisu co to za auto. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kobol

Dziękuję. Mój to Passat B3 1900 TD 1992 wariant GL. Czyli tam , gdzie podałeś szukac przekaźnika? Czy jeszcze gdzieś indziej znajduje się sterowanie świecami żarowymi? Bylem w dwóch zakładach elektromechanicznych. Nie potrafili na poczekaniu powiedzieć gdzie szukać sterowania i przyczyny. Gdzie mogę znaleźć schemat rozmieszczenia przekaźników i bezpieczników do tego modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalito

Opis przekaźników jest pod tym linkiem: http://www.forum.vw-passat.pl/topics14/modul-sterowania-czasowego-wycieraczkami-vt8601.htm?postdays=0&postorder=asc&highlight=przeka%BCniki&start=7

 

Przekaźnik świec w Twoim aucie (mamy ten samo model, rocznik i silnik) znajduje się za tablicą bezpieczników. Musisz ją zdjąć, opuścić na dół, wówczas na ścianie grodziowej ujżysz chyba 2 przekaźniki (umiejscowione prawie pod głośnikiem w desce rozdzielczej ale dostęp od dołu). Jeden z nich jest od świec żarowych. Ja musiałem rozebrać swój przekaźnik, pewnie wskutek drgań popękały luty nóżek przekaźnika i nie było styku z płytka drukowaną - wystarczyło podlutować wszystkie nóżki przekaźnika i wszystko wróciło do normy. Mam nadzieję, że tak się stanie i u Ciebie - pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po remoncie silnika b3 okazało się, ze żółta lampka kontrolna podgrzewania silnika (świec żarowych) się nie świeci. świece przy zapalaniu silnika grzeją, ale po zapaleniu nie wyłączają się. Muszę odłączać bezpiecznik. Gdzie szukać przyczyny? W którym miejscu znajduje się urządzenie sterujące (przekaźnik?) wyłączaniem podgrzewania?

 

temat stary ale jeżdze od kilku lat z tym problemem i chętnie się dowiem jeśli go rozwiązałeś. Też zgasła mi kontrolka grzania świec ale świece grzeją iauto pali dobrze tylko załącza świece po odpaleniu na jeszcze kilka minut i po kilku dniach siada akumulator więc wyciągnołem w tablicy przekaznik świec lekko do przodu i po przechyleniu przekaznika można załączyć i wyłączyć świece ale przyczyny nie ustaliłem , czteropinowy czujnik podmieniałem i bez zmian ale pisza że często padają a to była używka więc to nie pewny sposób ,teraz b3 masowo trafia na złom więc zdobyłem sterownik świec to zobaczymy bo te kilka lat temu za nowy chcieli 700 zł więc wolałem sterować ręcznie a rozbierać sterownika nie miałem odwagi bo jak go załatwie całkowicie to cenę znałem . Teraz przećwicze jak dostępne są złomy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalne jest to że po odpaleniu świece grzeją komory wirowe kilka minut, gdyby nie grzały silnikiem by telepało, co do siadania aku to pewnie masz jakiegoś podjadacza pradu, miernik w rękę i się wszystko wyjasni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności