Skocz do zawartości
WP-33

Włącznik świateł awaryjnych niespotykany

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił mi się problem z kierunkowskazami. Zaczynały powstawać przerwy w miganiu. Rozebrałem przeczyściłem i ruszyłem styki przekaźnika, zaczęło działać. Działały miesiąc. Zdecydowany byłem już kupić nowy ale wypadało pojechać do sklepu samochodem. Zrobiłem czyszczenie jeszcze raz i spowodowałem zwarcie styków przekaźnika z jakimś drucikiem który idzie przez całą szerokość przełącznika. Kierunki zaczęły działać, ale wcisnąłem awaryjne i palą się tylko z lewej strony. Na tablicy też pali się tylko lampka z lewej strony. Kierunkowskazy palą się i z lewej i prawej a awaryjne tylko z lewej.

Sprawdziłem wszystkie ( dosłownie ) bezpieczniki te z boku ( od strony drzwi ). wszystkie dobre. Założyłem nowy włącznik świateł i usterka dalej jest.

Czy może jest jeszcze jakieś inne ukryte zabezpieczenie?

Może ktoś posiada schemat obwodu elektrycznego świateł awaryjnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie bezpieczniki przy drzwiach i pozostałe pod kolumną kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze przekaźniki, te pod kierownicą, któryś mógł się skleić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym radził wymienić włącznik awaryjek i po problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że włącznik wymieniony na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na przekaźnik , elektryk wymienił i wszystko znowu mryga jak powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też miałem podobny problem i u mnie to był przerywacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja stawiam na przekaźnik
u mnie to był przerywacz

Przekaźnik czy przerywacz, to jest jedność we włączniku od awaryjnych. Więc to czy to, to jest ta sama część, która jak kolega pisze została wymieniona.

wcisnąłem awaryjne i palą się tylko z lewej strony. Na tablicy też pali się tylko lampka z lewej strony. Kierunkowskazy palą się i z lewej i prawej a awaryjne tylko z lewej.

Skoro kierunki działają w obie strony, to bezpieczniki można wykluczyć. Sprawdź napięcia wychodzące z kostki przekaźnika, czy idą na obie strony. Jeśli przy przekaźniku wszystko z napięciami będzie ok, to chyba bez wizyty u dobrego elektryka się nie obejdzie.

Możesz też sam szukać jeśli masz trochę pojęcia, zwarcie mogło gdzieś przepalić jakiś styk.

Na przyszłość trzeba pamiętać, że tych włączników się nie naprawia bo na długo to nie pomaga;) Sam już przerabiałem ten temat i naprawa też pomogła na jakieś 3 dni:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzeniem było brak styku na włączniku świateł awaryjnych na blaszkach suwających się podczas włączania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności