Skocz do zawartości
adam75pl

Włączenie automatyczne świateł przy przekroczeniu ustalonej prędkości

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem, szukałem i nie znalazłem nic na ten temat:

 

W moim pasku włączają się automatycznie światła po przekroczeniu 160km/h

Chcę tą wartość zmniejszyć do, powiedzmy 70km/h

Czy ktoś wie jak to VAGiem zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jesli dobrze pamietam z instrukcji to swiatla powinny sie wlaczac przy predkosci 110-120 km/h jesli jedziesz tak przez kilka minut. Jak bardzo Ci zalezy to odszukam i ci przesle to co tam napisali.

 

--

luk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale instrukcję mam i jest napisane że po przekroczeniu 160 km/h

Chcę to zmniejszyć i szukam kogoś kto wie jak to zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Interesujace! To jaka masz Vmax w tym samochodzie???

 

Co do VAGa niestety ci nie pomoge.

 

--

luk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Interesujace! To jaka masz Vmax w tym samochodzie???

Podobnie mam u siebie w Caddym i Passku ze przy szybszej jeździe włączają się światła i też chyba jest przy 160km/h. Także adam nie jestes jedyny :D

Jest to po to żeby chyba przy szybszej jeździe poprawić bezpieczeństwo [taki mi sie wydaje] a jak to zmienic to ja też nie wiem :hyhy:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Golfie V miałem przy ok 70km/h i wyłączały się przy 60 km/h

bezpieczeństwo bezpieczeństwem, nie mam nic przeciw ale 160 to za dużo, pozatym tu przekroczenie 160 to utrata prawa jazdy.

Trzeba to zmienić i koniec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bezpieczeństwo bezpieczeństwem, nie mam nic przeciw ale 160 to za dużo, pozatym tu przekroczenie 160 to utrata prawa jazdy.

Trzeba to zmienić i koniec

Dobrze ze poruszyłeś ten temat bo ja już myślałem ze w Passacie mam czujnik zmierzchu zepsuty :D bo sie cały czas światła włączały na polskiej "autostradzie"

Mnie to trochę denerwuje bo mam przeciwmgielne do jazdy dziennej i szkoda mi xenonów w dzień :crazy: a one się co chwile zapalają

Także też czekam na poradę jak to zmienić :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybkiego - wygląda na to, że trzeba przekodować czujnik deszczu, który połączony jest magistralą LIN do sterownika Bordnetz. Wrzućcie autoscany, albo wszystko co VCDS/VCP wypluje na temat modułu 09 i jego modułów podrzędnych (chodzi o kodowania).

Edytowane przez adamq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak na szybkiego - wygląda na to, że trzeba przekodować czujnik deszczu

To ja sobie chyba to odpuszczę i będę przekręcał włącznik świateł na 0 bo mam włączone zamykanie szyb podczas deszczu , chyba że idzie to jakoś ustawić żeby było to i to ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba że idzie to jakoś ustawić żeby było to i to ?

 

Jak najbardziej jest to możliwe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy opisany problem można wykorzystać do do świateł do jazdy dziennej po ustawieniu prędkości zapalania na np. 5km/h? chodzi o rozruch silnika bez obciążenia światłami.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy opisany problem można wykorzystać do do świateł do jazdy dziennej po ustawieniu prędkości zapalania na np. 5km/h? chodzi o rozruch silnika bez obciążenia światłami.

Tu polecem tryb amerykański, polecony mi przez kolegę WolF :)

http://volkswagen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=48238

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS

Właśnie udało mi się włączyć tryb skandynawski, niestety w serwisie, tam nie potrafią nawet przełączyć wyświetlania ilości km do następnej inspekcji.... i na wyświetlaczu po przytrzymaniu kluczyka na desce i włączeniu stacyjki mam SERWIS NAW !

 

Czy jest ktoś może we Wrocławiu bądź okolicy kto by mógł pomóc w przestawieniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Sprawdzilem i w/g instrukcji powinny sie wlaczyc po kilku sekundach przy 140 lub wiecej, a wylaczyc jesli przez kilka minut jedzie si ewolniej niz 65 km/h.

 

Tyle instrukcja ;).

 

--

luk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i na wyświetlaczu po przytrzymaniu kluczyka na desce i włączeniu stacyjki mam SERWIS NAW !

 

Czy jest ktoś może we Wrocławiu bądź okolicy kto by mógł pomóc w przestawieniu ?

 

Poszukaj na forum - było już kilka razy...

 

Np. tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy opisany problem można wykorzystać do do świateł do jazdy dziennej po ustawieniu prędkości zapalania na np. 5km/h?

 

Trochę nie ekonomiczne bo jak staniesz na "światłach" to automatycznie zgasną, potem ruszysz i znów zaświecą. Więc w tym trybie żarówki wykończysz w miesiąc;).

Pod warunkiem że da się to ustawić na prędkość 5km/h.

 

adam75pl podesłał lepsze rozwiązanie

Pozdrawiam - kosiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS

Imię: Bartek

 

Status: Offline

 

Samochód:

B6 2.0TDI-PD 170KM

Rok: 2006

 

Przyznał pomógł: 2

Pomógł 9 razy

Zarejestrowany: Nov 2006

Miasto: Kraków

Wiek: 27

 

 

Dzisiaj, 07:48

Cytat:

Napisał HARNAS Zobacz post

i na wyświetlaczu po przytrzymaniu kluczyka na desce i włączeniu stacyjki mam SERWIS NAW !

 

Czy jest ktoś może we Wrocławiu bądź okolicy kto by mógł pomóc w przestawieniu ?

Poszukaj na forum - było już kilka razy...

 

Np. tutaj.

 

VW Passat 2.0TDI 170 KM DSG Highline

 

 

Nie do końca kolego, tak kasujesz inspekcje w zwykłym trybie tj przegląd co 15 tkm, i nie ma to nic wspólnego z moim problemem tj. brakiem wyświetlania liczby pozostałej do przeglądu, a teoretycznie przynajmniej wg serwisu ma ustawiony long life,

do tego interesuje mnie ustawienie świateł do jazdy dziennej w trybie amerykańskim....

 

Mimo wszystko dziękuję za zainteresowanie, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
interesuje mnie ustawienie świateł do jazdy dziennej w trybie amerykańskim....

http://volkswagen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=48238

Tu masz link, kliknij, otworzy się nowe okno, tam będzie napisane dużo wyrazów, poczytaj, poskaładaj i się dowiesz jak ustawić światła do kjazdy dziennej w trybie amerykańskim :)

Nawiasem mówiąc, było to już w kilku tematach poruszane :-P

Edytowane przez adam75pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie do końca kolego, tak kasujesz inspekcje w zwykłym trybie tj przegląd co 15 tkm, i nie ma to nic wspólnego z moim problemem tj. brakiem wyświetlania liczby pozostałej do przeglądu, a teoretycznie przynajmniej wg serwisu ma ustawiony long life,

To chyba nie czytałeś zbyt dużo, bo już w 12 wątku jest opis o LL, a jak dojdziesz do końca to powinieneś już wszystko wiedzieć o swoim problemie. Stawiam na "02 - reminder status wykasuj na 0". Ale dalszą dyskusję na ten temat proponuję kontynuować w tamtym temacie, bo tu się robi OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS

Panowie super ! tylko moja AMIGA jakoś nie daje się nigdzie podłączyć do auta.....

 

Żeby było jasne:

 

1) NIE MAM KOMPUTERA SERWISOWEGO

2) NIE POSIADAM ŻADNEJ INNEJ FORMY ELEKTRONICZNEJ KTÓRĄ MOŻNA PODPIĄĆ DO SAMOCHODU

3) NIE ZNAM SIĘ NA TYM ANI TROCHĘ !

4) JEDYNĄ RZECZĄ JAKĄ KIEDYKOLWIEK PODPINAŁEM DO AUTA BYŁA PRZYCZEPA...

 

Opisując problem, prosiłem o kontakt kogoś kto może mi pomóc fizycznie w problemie a nie wskazując wątki które i tak nic konkretnego nie wnoszą w problem który mimo przeczytania ich nadal istnieje...

 

 

 

I tak z braku konkretnej pomocy udałem się dziś do WOJTANOWICZA we Wrocławiu, WOJTANOWICZ pokazał klasę, MOTOROPL nie dość że ustawił mi zwykły przegląd na 15KKm to jeszcze twierdzi że nie da się w żaden sposób podejrzeć ile zostało km czy dni do następnej inspekcji...

 

u Wojtanowicza wszystko trwało 3 min, i wszystko stało się jasne, i wszystko pokazuje się jak trzeba a do tego nic nie zapłaciłem, następny przegląd zrobię z pewnością nie w MOTORPOL-u...

Edytowane przez HARNAS
znaczący postęp w problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności