Skocz do zawartości
irift

Pulsująca kierownica

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu kiedy jadę i skrecam, po czym puszczam kierownice aby wróciła na proste koła czuc takie jakby pulsowanie. Nie wiem jak to dokładnie opisac, jak puszcze to lekko po chwili cieżej i taki puls ogółem. Nie wiem co jest tego przyczyną? Dodam że troszke piszczy mi pompa wspomagania przy skrecie na postoju na maxa. Acha i ten pul wystepuje tylko jak jade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki stan oleju kiedy wymieniany?

czy pompa już długa tak piszczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie kierownica tak pulsowala ze nie bylem wstanie jej utrzymac, okazalo sie ze to wina juz dosc mocno zajechanego przegubu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie kierownica tak pulsowala ze nie bylem wstanie jej utrzymac, okazalo sie ze to wina juz dosc mocno zajechanego przegubu
i co mogłeś jeździć bo jak mi przegub się odezwał to już nawet do garażu nie wjechałem odrazu zerwało go i kicha

a co do problemu kolegi to stawiam na brak odpowiedniego ciśnienia w układzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmhm czy piszczy dlugo to nie wiem, nie zwracałem zbytnio uwagi na to. A co do płynu to od kąd go mam nie wymieniałem natomiast ostatnio musiałem troszke dolac, zauwazyłem ze przewodu idące od pompy są wilgotne prawdopodobnie od oleju ichrolera wie... jutro wjade na warsztat i zobacze może gdzieś jakaś srubka nie jest dociągnieta... A co do ciśnienia to czego może byc to wina ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie pompy mówiącej papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

=] chorlera no trudno najwyzej sie wymieni ;d pozostaje mi tylko poczekac do jutra i obejze to z bilska. dzieki za wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc sprawdziłem te wycieki i w zasadzie są nikłe, a i po skrecie na maxa pompa nie piszczy ale raczej słychac głośny szum albo jakby coś tarło taki dźwięk.. i kurde nie wiem czy juz zamawiac tą pompe. Płyn uzupełniłem a puls dalej jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Płyn uzupełniłem a puls dalej jest...
Uzupełnienie płynu nic nie da. Albo pasek wspomagania już potrzebuje wymiany albo jak Rafał zauważył pompa zdycha. Dla pocieszenia powiem ci że mam to samo. Tylko u mnie rusza się kierownica w trakcie jazdy prosto również. Na razie myślę nad przyczyną i u mnie biorę też pod uwagę niedoważone koła. Ale zobaczę jak wymienię opony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uzupełnienie płynu nic nie da. Albo pasek wspomagania już potrzebuje wymiany albo jak Rafał zauważył pompa zdycha. Dla pocieszenia powiem ci że mam to samo. Tylko u mnie rusza się kierownica w trakcie jazdy prosto również. Na razie myślę nad przyczyną i u mnie biorę też pod uwagę niedoważone koła. Ale zobaczę jak wymienię opony.

Słusznie Jacku, dzięki. Sprawdze pasek a jak nie to coz zostanie pompa ;d

Tylko u mnie rusza się kierownica w trakcie jazdy prosto również.

heh też mam tak, tak delikatnie chodzi na boki ...

Edytowane przez irift

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tydzień temu też miałem podobny problem, diagnoza w ASO uszkodzony któryś z przegubów. Pojechałem do znajomego mechanik zamienił koła tył z przodem i po problemie ! Uszkodzona była opona ! ASO zawiodło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświerzając temat. samochód stał 5 dni, dzisiaj wróciłem z Niemiec i co odrazu przejazdzka ku mojemu zdziwieniu puls niemal znikł, aczkolwiek jest wyczuwalny... i nie wiem co robic? :P bo najśmieszniejsze jest to że mam obok siebie nową pompe wspomagania :D...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wogóle tak piszecie że pompa pada a przecież wspomaganie mam kreci sie normalnie lekko to jest tylko jak puszcze kiere. Chyba jakby nie było odpowiedniego ciśnienia to nie miałbym wogóle wspomagania chyba że się mylę ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie buczy pompa po przekręceniu kierownicy do oporu. Będzie tak buczała aż coraz ciężej będzie chodziła aż umrze. Wiem bo przerabiałem to w Busie. Na razie jeżdżę, ale szykuję się na wymianę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem takie pulsowanie w corrado kiedy pompa się kończyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huh pompa nowa, wymieniłem dzisiaj i nie dosc ze na poczatku głosno chodziła (ale juz w sumie normalnie) to jeszcze puls może i mniejszy ale jest.... sprawidzi sie chyba najgorsze-magiel :( uhhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj przełorzyc opony z przodu na tył i zobacz czy masz to samo. Bo byc może opona sie wyząbkowała i masz taki efekt. Albo felga minimalnie zwichrowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi to wygląda na maglownicę, u mnie jest podobnie pompa suchutka, pulsuje przy skręcie. Sprawdź czy w okolicach maglownicy nie ma malutkich wycieków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem u mnie też pulsuje kierownica ale przy gwałtownym skręcie w prawo lub lewo. Potem troche pojeżdzę i jest mniejszy puls. Dodam jeszcze że słychać przegłub,a i ściąga mnie na prawo to chyba wina zbieżności.

Edytowane przez geba923

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to chyba wina zbieżności.

Fajnie byłoby gdyby u mnie też tak było:) jeszcze pojezdźe ale powoli trzeba się szykowac na magiel :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności