Skocz do zawartości
adam0707

Elektryczne szyby z b3 do b4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Zamierzam założyć do mojego passata b4 elektryczne szyby na wszystkich drzwiach.

Z uwagi na to że jest to dość drogi interes a można kupić kompletny zestaw z passata b3 za mniejsze pieniądze mam pytanie:

Czy wszystkie elementy tj. mechanizmy w drzwiach, wiązka elektryczna, przekaźnik, bezpieczniki i ,,moduł komfortu'' pasują na zasadzie ,,plug and play'' czy trzeba coś przerabiać?

Bo przyciski do otwierania szyb są na pewno inne (czy wtyczki z b3 będą pasować do przycisków z b4 bez przerabiania?)

Proszę o konkretne odpowiedzi:)

W innych tematach nie znalazłem wszystkich i pełnych informacji.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem z B3 do B4...tyle że nie była to pełna przekładka tylko kombinacja...zmieniałem mechanizmy (zęby były pourywane).W B3 moduł komfortu miałem pod tylną kanapą.W B4 jest już w drzwiach...przynajmniej ja tak mam...Z silników w B3 wychodziły dwa kabelki w B4 jest połączone czymś w rodzaju eurozłącza :)

Edytowane przez sl@wek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miałeś już elektryczne szyby z przodu czy cały komplet zakładałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz miał cały zestaw czyli mechanizmy, przełączniki, moduł komfortu, wiązki i co tam jeszcze jest to nie powinno być problemu. Nie wiem tylko czy w skrzynce bezpieczników szyby wpina się tak samo w B3 jak w B4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze ja przekladalem szyby z b3 do b4 to tak:

Da sie, ale:

*problem z przejsciem wiazki do drzwi, gdyz w b4 sa szybkozlaczki na slupku, a w b3 ida cale kable w harmonijce, ja przecinalem kable, przewiercilem szybkozlaczki, przelozylem kable i polutowalem.

* przednie podnosniki pasuja P&P na fabryczne otwory

* z tylu trzeba troche pokombinowac, nawiercic nowe otwory montazowe

* w skrzynke nie ma problemu sie podpiac, wszystko jak w b4

* trzeba dorobic mocowanie pod modul komfortu pod kanapa

* trzeba podciagnac kabel z pompki centralnego zeby dzialalo domykanie

* jezeli nowa instalacja z b3 i przyciski w raczkach, to bez problemu kostki pasuja do wlacznika, jedynie musialem 2 kable w drzwiach kierowcy zamienic pinami, bo w dol sie podnosilo, a w gore opuszczalo

 

W sumie wymontowanie wszystkiego z b3 i wlozenie do b4 zajelo mi 4 godzinki z przerwami na piwko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie warto trochę poćwiczyć nad tym bo ceny są mniejsze za elektrykę b3

*problem z przejsciem wiazki do drzwi, gdyz w b4 sa szybkozlaczki na slupku, a w b3 ida cale kable w harmonijce, ja przecinalem kable, przewiercilem szybkozlaczki, przelozylem kable i polutowalem.
U mnie nie było fabrycznego centrala i mam kable do drzwi (central elektryczny i głośniki) przez plastikowe peszle poprowadzone:)

 

---------- Post added at 14:10 ---------- Previous post was at 13:28 ----------

 

W B3 moduł komfortu miałem pod tylną kanapą.W B4 jest już w drzwiach...przynajmniej ja tak mam...
A w b4 to jest jakiś dodatkowy przedmiot czy jest do mechanizmu jakoś przymocowane? Edytowane przez adam0707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w b4 to jest jakiś dodatkowy przedmiot czy jest do mechanizmu jakoś przymocowane?

Zintegrowane z silnikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest mały problem:taksobie

Podłączyłem instalację na krótko do aku żeby sprawdzić czy wszystko działa przed montażem no i nie działa tak do końca wszystko.

Dla przypomnienia: Wiązka, mechanizmy od b3(nowy typ). Przyciski od b4

Przód działa ładnie, podnosi i opuszcza mechanizmy, za to tył nie działa(nie jest to wina blokady na dodatkowym przycisku na tył)

Przyciski tylne w ogóle nie działają, a ten dodatkowy tylko zamyka lewe tylne okno.

Silniczki i przyciski sprawne bo podmieniałem przód z tyłem dla sprawdzenia.

Teraz pytanie czy to wina modułu komfortu,czy instalacji??? A może trzeba coś w kolejności ułożenia pinów w przyciskach pozmieniać bo inna jest kombinacja w b3 a inna w b4???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj kolory kabli jakie masz(te które wychodzą z przycisków w tylnych drzwiach), to Ci powiem za co który odpowiada bo niedawno się bawiłem szybami.. sprawdzisz sobie miernikiem przycisk i będziesz wiedział czy dobrze podłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewe tylne Piny: 1-brązowy, 2-szary, 3-zielony, 4-szaro-niebieski, 5-szaro-czerwony

Prawe tylne Piny: 1-brązowy 2-szary, 3-niebieski, 4-szaro-niebieski, 5-szaro-czerwony

 

Dodatkowy na tył z blokadą Piny: 1-szaro-niebieski, 2-brązowy, 3-brązowo-biały, 4-biało-niebieski, 5-brązowo-żółty, 6-biało-zielony, 7-szaro-czerwony, 8-szary

Przyciski na bank sprawne bo zamieniałem na przód i działały, myślałem też żeby wszystkie kable we wiązce pomierzyć od modułu do przycisków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyciski sprawne, ale może piny pomyliłeś jak przerabiałeś kostki...

Lewe tylne Piny:

1-brązowy, masa

4-szaro-niebieski, podświetlenie przycisku (+)

3-zielony, wejście (+)

2-szary, podnoszenie szyby (powinien się pojawić plus po wciśnięciu przycisku góra)

5-szaro-czerwony, opuszczanie szyby (powinien się pojawić plus po wciśnięciu przycisku dół)

piny 2 i 5 mogą działać odwrotnie gdyż piszę z pamięci

 

Prawe tylne Piny:

wszystko tak samo, pin 3 niebieski ma taką samą funkcję jak zielony lewy.

 

Przycisku z konsoli środkowej nie rozszyfrowałem, nie wiem na jakiej zasadzie działa.. Tzn wiem jak co wychodzi i jak wchodzi a nie wiem jak to podłączyć i nie mam sterownika tylko na przekaźnikach robiłem układ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczki są ori od b3 i nie przerabiałem ich, pasują w przyciski od b4. Jak będę miał chwile to pomierzę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja nie wiem, może sprawdź przewody czy któryś nie uszkodzony... albo spróbuj podmienić moduł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to albo od modułu albo coś z instalacją. Jutro będę sprawdzać kable czy wszystkie przewodzą i wtyczki czy mają prą tak jak pisałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już działają jak należy:) Okazało się że w wiązce z b3 są inaczej rozmieszczone piny niż w przyciskach od b4. Trzeba było ciąć kable przy wtyczkach i zmieniać konfiguracje żeby wszystko działało jak należy. Dodam że wiązka była nowego typu pod podwójny przycisk w drzwiach kierowcy i dodatkowy przycisk pod radiem do tylnych szyb.

Jak było podłączone bez przeróbki to przyciski nie miały podświetlenia, przycisk w drzwiach kierowcy lewą stroną poruszał prawą szybą, a prawą stroną lewą szybe.

tył wogóle nie działał, a ten przycisk pod radiem tylko zamykał lewe tylne okno

Trochę było kombinowania z tym ale działa, widocznie wiązki z nie wszystkich roczników pasują bez przeróbki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli moja rozpiska funkcji przewodów się przydała?? ;)

mógłbyś mi podać rozpiskę pinów przycisku na konsoli środkowej (tego pod radiem)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli moja rozpiska funkcji przewodów się przydała??
Po części bo nie wiedziałem jakie piny w przycisku za co odpowiadają, ale z pomocą miernika i częściowo przy pomocy rozpiski dałem radę to opanować;)
mógłbyś mi podać rozpiskę pinów przycisku na konsoli środkowej (tego pod radiem)??
Niestety nie zapisałem jaki kolor za co odpowiada, jedynie to co wyżej mam podanie jaki pin do jakiego koloru ori był

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie zapisałem

no szkoda. jutro spot, może kogoś dorwę i sobie pomierzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ze względu że posiadam pełną instalację od passata b3 z włącznikami w uchwycie, pojedynczym modułem, a mam golfa 3 to co bym musiał przerabiać aby wstawić pełną elektrykę, zamówiłem już prowadnice elektryczne do golfa oraz przełączniki oryginalne, tylko zastanawiam się czy nie będzie trzeba za wiele przerabiać w instalacji, bo może bardziej opłacalne stanie się sprzedanie całej instalacji z passata b3 i dokupienie oryginalnych wiązek od golfa/b4 bo w passacie b4 wiązki takie same są? a główny problem z tego co wiem to to że moduły są przy każdej prowadnicy elektrycznych szyb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odświeżę kotleta, zakładam elektryczne szyby z passata b3 całą instalację mechanizmy do passata b4 i mam identyczny problem jak adam0707 przednie przyciski działają ładnie tylko podświetlenie nie działa, w konsoli środkowej działa tylko domykanie tylnej lewej szyby reszta nie a z tyłu przyciski w ogóle nie działają jak podmieniłem od b3 wszystko śmiga ładnie a na przyciskach od b4 nie, i tu moje pytanie bo elektrykiem jestem słabym polutować sobie polutuję ale nie wiem jak dojść które kable pozamieniać pomógł by mi ktoś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności