Skocz do zawartości
maxdax

Olej do dwusuwów jako dodatek do paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Olej do dwusuwów jako dodatek do Oleju Napędowego ON.

 

Odbierając samochód od mechanika, po wymienie olejów i filtrów i pełnej diagnostyce polecił mi abym na bak paliwa dolewał 250ml-300ml oleju do dwusuwów, polecał jakiś "Castrol 2T" lub tańszy "Orlenowski 2T". Zawsze tankuje ON BP Ultimata czy Verve, ale przekonywał mnie abym zaczął tankować zwykły ON, a różnice w cenie paliw przeznaczył na zakup buteleczki oleju która wystarczy na 3-4 pełne tankowania. Iż lepiej na tym wyjde a pompowtryski i pompy popracują bezawaryjnie dłużej, bo w Polsce jest bardzo kijowe paliwo.

 

Co o tym sądzicie? Ktoś stosuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cześć ja stosuje coś takiego i wszystko jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

litr Castrola 2T <full syntetyk> to 40-50zł. jak chcesz zadbać o wtryski to tankuj dobrą ropę. Poczytaj o produktach STP -&gt; buteleczka na cały bak, koszto coś 20 pare złotych i stosuje się to co ileś tysięcy kilometrów. Wolałbym STP niż olej z dwusuwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cześć ja stosuje coś takiego i wszystko jest ok

 

jakieś spostrzeżenia, odczucia, różnica w pracy silnika? jakie dawki stosujesz?

przed chwilką wróciłem z miasta i kuiłem na orlenie za 12zł 1l "ORLEN 2T Semisynthetic"

 

http://www.orlenoil.pl/oferta/motocykle,4,169.html

 

Na razie mam 3/4 baku ONówy, jak wypale wszystko to przy następnym tankowaniu zaleje 250ml.

 

---------- Post added at 21:22 ---------- Previous post was at 21:10 ----------

 

litr Castrola 2T <full syntetyk> to 40-50zł. jak chcesz zadbać o wtryski to tankuj dobrą ropę. Poczytaj o produktach STP -&gt; buteleczka na cały bak, koszto coś 20 pare złotych i stosuje się to co ileś tysięcy kilometrów. Wolałbym STP niż olej z dwusuwów.

Własnie mechanik odradzał produkty STP i pochodne inne wynalazki, (czysty marketing) jeśli się tego nie stosowało wczesniej to po wlaiu przy przebiegu <200k mogą większej szkody narobić, podobno rozpuszczają osad, wysuszają paliwo. Miał przypadki że po wlaniu takiego uszlachetniacza zacierały się pompy rotacyjne, podobno rozpuszcza się osad w baku i węzach i zapychają się wtryskiwacze. Jeśli ktoś stosuje od początku to jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem silnik pracuje inaczej i tak jak by lżej palił po drugim zalaniu tak jak by miał lepszego kopa dolewam co 6 tankowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Mój Znajomy kupił sobie Motorek, z tym że to nie był dwusów. On nie wiem co myślał i dolał do benzynki olej. Motor miał problem z odpalaniem i z równym trzymaniem się na obrotach (obroty szły w góre) często gasł i bardzo śmierdząco kopcił. Oczywiście niewiem ile tego dolał. Mam Pytanie czy z autka nic sie nie kopci jak doleje się tego do diesela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcecie cos dolewac do ON aby poprawic jej własciwosci smarne to polecam cos naturalnego, ja tak robie ze na pełny bak wlewam litr oleju rzepakowego. (wg. literatury 1l na 50l ON poprawia własciwosci smarne o ok 30%) Plus taki ze spalanie czystego oleju roslinnego nie powoduje kopcenia na niebiesko, ewentualnie w spalinach da sie wyczuc delikatny zapach frytek...:D

 

I proszę niech nikt nie pisze ze tankujac na renomowanych stacjach jest to niepotrzebne! bo gdyby tak było to serwisy regenerujace pompy i wtryski nie miałyby co robic. Ileż to razy czytałem o tankowaniu na dobrych stacjach od nowosci i zatartych pompach/wtryskach. !!!:eek: Przecież przy "dobrym smarowaniu" jakie zapewnia ON nigdy do tego nie powinno dojśc.

Wnioski wyciagnijcie sami. Ja widzę jedno że ropa kiedyś a dziś to juz nie to samo.

Dlaczego? Byc moze dlatego aby serwisy i producenci osprzętu miałyby co robic, dajac pracę dla tysiecy ludzi i zyski włascicielom....:mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak odbierałem wtryski od pomiarza to mówił, żebym chociaż co 3 tankowanie dolał właśnie nawet najtańszego mixolu. Mówi, że paliwo teraz jest strasznie suche i co jakiś czas dobrze jest żeby się to wszystko przesmarowało. On jak i jego synowie cały czas tak robią i nie narzekają na układy wtryskowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym celu jest parafina w paliwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tyle że do b2 czasem stosuje co jakiś czas na pełny zbiornik buteleczkę mixolu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 setki na zbiornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z Kopceniem... Kopci więcej? Proszę o wypowiedż osoby które stosują olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bio tankujesz do PDka... Odwazny jestes ;)

Fryty sa dobre tylko roznica w cenie jest zbyt mala, zeby sie to oplacalo. Ale fakt, mniej podkapcal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! , od jakiegoś czasu stosuje ten olej http://www.orlenoil.pl/oferta/motocykle,4,169.html do paliwa , na bak dolewam 200ml . Olej dolewam do każdego tankowania , jak na razie nic nie dymi , auto chodzi bardzo dobrze i chyba troche ciszej pracuje silnik ( ale to może tylko mi się wydaje ).Paliwo kupuję zwykle + ten olej do niego :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także po namowie mechanika zacząłem dolewać do PDeka tej oliwy: 2T Orlenu 250ml na bak (akurat miarka jest na butelce 1litrowej) starcza na 4 tankowania :) Jestem już po 5 tankowaniu i mogę potwierdzić że autko miękko pracuje. Poprawiły się wskazania na VAGu w grupie 013 odnośnie pompowtrysków.

Edytowane przez maxdax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja także po namowie mechanika zacząłem dolewać do PDeka tej oliwy: 2T Orlenu 250ml na bak (akurat miarka jest na butelce 1litrowej) starcza na 4 tankowania Jestem już po 5 tankowaniu i mogę potwierdzić że autko miękko pracuje. Poprawiły się wskazania na VAGu w grupie 013 odnośnie pompowtrysków.

 

 

No dokładnie , pompki tak jak by przestały klepać i autko stalo się cichsze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zatankowalem autko na fulla i dolalem 250ml "Castrol Power1 Scooter 2T Oil 1L" o moich doswiadczeniach opowiem jak tylko wyczuje roznice... Pozdrawiam ! p.s. mam nadzieje ze cos to da i nie narobi balaganu... :zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kopcenia po oleju nie ma ja leje tylko mixol bo ponoc opal jest za suchy zuzylem juz 5 l tego oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kopcenia po oleju nie ma ja leje tylko mixol bo ponoc opal jest za suchy zuzylem juz 5 l tego oleju

 

od 25 marca 2009 smigam na redbulu (opał)jak kolega na forum pisal (badz pionierem)

jestem pionierem leje opał

:530:

 

I jak kolego sprawuje się autko na ORANŻADZIE.

Gdzie się kolega zaopatruje? I jak kształtuje się cena za 1litr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie się kolega zaopatruje? I jak kształtuje się cena za 1litr?

 

Hymmmm ... czyżby URZĄD SKARBOWY :takiegohe he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności