Skocz do zawartości
cienio

Dlaczego jak jade na gazie ubywa mi paliwa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.pytanie mam mam passat b5 na sekwencji i jak jadę na gazie strasznie ubywa mi paliwa.miałem jakieś 15litrow i minęło 4 dni i mam rezerwę czy jak jadę na gazie jak jest zimny to pobiera gaz i paliwo...????????/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to masz uwalony zawór odcinający PB i jedź z tym do gazownika a poza tym jest o tym na forum poszukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.poszukam dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie. Ja mam podobnie. Tzn. jak jest ponad rezerwa i jeżdze na gazie to wskazówka paliwa opada (ostatnio opadła prawie do zera) Ale po zatankowaniu okazało sie że paliwo nie ubywa. Narazie kwestia nie wyjasniona przyczyny opadania wskazówki paliwa . Więc na początek zatankuj pb i zobacz poziom czy rzeczywiście ubywa czy tylko wskazówka opada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.pytanie mam mam passat b5 na sekwencji i jak jadę na gazie strasznie ubywa mi paliwa.miałem jakieś 15litrow i minęło 4 dni i mam rezerwę czy jak jadę na gazie jak jest zimny to pobiera gaz i paliwo...????????/

 

Poczytaj to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=69326&highlight=ubywa+paliwa+gazie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mkbd2 u ciebie może być czujnik paliwa walnięty lub coś w zegarach i to nie ma związku z LPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze na zimnym silniku mam mniejsza moc.po jakiś 15 minutach jazdy już mam .nie wiem czy to ma coś wspólnego z tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ma wspólne bo bierze z 2 źródeł i w efekcie zalewa silniki który traci przez to moc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślałem to prawdopodobnie ten zawór walnął a gdzie on jest zamontowany i czy drogi jest nowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy od montera i instalacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest za montowany...dzięki wam za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jakbyś napisał jaką instalację masz to może koledzy pomogą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenit czy jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenit nie posiada korekcji po temperaturze,więc go zamula .Do momentu kiedy kontrolki centralki nie przestaną migać jedziesz na Pb.Po przejściu na LPG(czyli uzyskaniu odpowiedniej temp.ustawionej w programie).Nalezało by sprawdzić czy reduktor nie ma spadków ciśnienia pod obciążeniem,gdyż to może być przyczyną pobierania Pb.W taki właśnie sposób komputer LPG ratuje się,gdy coś jest nie tak(zazwyczaj zbyt uboga mieszanka spowodowana niskim ciśnieniem),np.dwa wtryski chodzą na Pb dwa na LPG.

Edytowane przez karol27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zastanawia mnie czemu pierw jest za mulony a po jakim czasie jazdy jest wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnij VAG i zczytaj błędy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A zastanawia mnie czemu pierw jest za mulony a po jakim czasie jazdy jest wszystko ok.

Właśnie dla tego że "podpiera się PB"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to potem już nie pobiera paliwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbiera je zazwyczaj przy przyspieszaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności