Skocz do zawartości
Domely

Klocki hamulcowe w B6

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz sprawdzić czy tloczek w calym zakresie pracuje. A jesli problem jest taki sam przy uzyciu haulca recznego to możliwe, że masz zapieczone łożysko w przekładni silniczka elektrycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź tloczek napewno pracuje w pelnym zakresie bo wymieniałem uszczelnienia a co do lozyska czy to mozliwe ze w obydwu zaciskach jest to samo? I nie wiem dlaczego by miała mieć na to wpływ wymiana tarcz i klockow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej mało prawdopodobne żeby wymiana klocków miała na to wpływ. Jednak z tego co opisujesz ewidentnie wyglada na to że jednak klocek ociera o tarcze i ja grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie tak jest delikatnie ociera ale tak jak pisałem po odhamowaniu ham postojowego grzybek w środku tłoczka jest cofniety na tyle ze jak podważyłem lekko klocki śrubokrętem to było dobrze. Wydaje mi się że to chyba wina hydrauliki tylko nie wiem co czy abs czy pompa ham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klocki nigdy nie będą odstawać od tarczy, one muszą jej dotykać ale bez nacisku. Ściągnij koło, możesz nawet postawić go na jakimś kołku pod wahaczem i opuścić żeby stał równo jak z kołem. Naciskaj hamulec na odpalonym aucie, zaciągaj i puszczaj ręczny i sprawdzaj czy blokuje i kiedy. Jak odpuścisz nożny i ręczny a dalej trzyma i myślisz że to ciśnienie bo może wężyk spuchł i płyn się nie cofa to po prostu odkręć odpowietrznik i wtedy za tłoczkiem nie może już być żadnego ciśnienia, tarcz powinna się obracać luźno ale szuranie będzie słychać bo klocki zawsze dotykają. Tylko dlaczego to wszystko zaczęło się po wymianie tarcz i klocków... może pod koniec wcześniejszych klocków było to samo ale nie zwracałeś na to uwagi. Stare tarcze pewnie już na złomie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz kolego Bociekcc to wszystko co mi napisałeś to już mam sprawdzone przewody gumowe wymienione . Po odkreceniu odpowietrznikow nie było żadnego cisnienia a stare tarcze juz niestety na złomie. Ale czy nowa tarcza mogła by mieć jakiś wpływ na to nagrzewanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa tarcza różni się grubością. Może w tym nowym obszarze położenia klocków, dawno zresztą nieużywanym, jednak nie chodzą one wystarczająco luźno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej wymieniałem uszczelnienia tłoczka i chodzi lekko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jestem zdania że przyczyną są ostatnie zdarzenia lub to był szczyt kilku problemów. Robisz wszystko ale nie w tym kierunku bo poprawy brak. Coś tu nie poszło jak trzeba. Po puszczeniu hamulca nożnego tłoczek powinien się cofnąć i powinieneś to zobaczyć własnym okiem lub nawet poczuć kciukami. Naciskasz na tłoczek trzymając zacisk w ręku i ktoś naciska na hamulec, tłoczek lekko wychodzi i każesz puścić hamulec, tłoczek powinien się cofnąć z ok 1mm. Piszę to tak najprościej. Ogólnie to nie wierzę że coś z zaciskami, dwa na raz i to tylko po tarczach i klockach, do tego zregenerowałeś je i nic to nie dało.... tak jakby cofający tłoczek nie wystarczył do odpuszczenia, nie wiem... miękka tarcza z kompresją lub klocki.., wiesz jak to z częściami w teraźniejszym świecie, ale też nie ma co wszystkiego na to zwalać. No kurcze, nie jeden czyta i się zastanawia co tam u Ciebie się porobiło i to już po kilku mechanikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak jest tloczek się cofa ale za mało klocki juz wymieniłem z ATE na delphi i to samo. Zastanawiam się nad tym co reguluje siłę hamowania na tylnej osi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie o klocki ale o tarcze zapytam. We wlepce w książce nie mam kodu PR odnośnie tylnych hamulców, ani 1KU ani 1KW. Z przodu mam 1LH. Jak mogę rozpoznać rozmiar tarczy jaką mam z tylu zamontowaną? 282 czy 286? Tylko demontaż i pomiar czy jest inny sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co prawda nie o klocki ale o tarcze zapytam. We wlepce w książce nie mam kodu PR odnośnie tylnych hamulców, ani 1KU ani 1KW. Z przodu mam 1LH. Jak mogę rozpoznać rozmiar tarczy jaką mam z tylu zamontowaną? 282 czy 286? Tylko demontaż i pomiar czy jest inny sposób?

 

Też miałem ten problem. Zadzwoniłem do ASO podalem nr nadwozia i się dowiedziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w razie wątpliwości wrzuć mi vin a pomogę.

Pozdrówki

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do was pytanie

Klocki z przodu bez problemu można wymienić nie podłączając komputera ? Natomiast z tyłu trzeba podpiąć do tego komputera? Klocki Bosch czy ATE? A tarcze hamulcowe jakie tak przy okazji pytam

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po ostatnich opiniach, nie tylko na tym forum, to bym wybrał TRW lub OEM. Jeśli ATE to ceramiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem TRW i dziś lub jutro zmienię, i dokładnie policzę ile kilometrów zrobiłem na ATE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą podzielę się swoją opinią o Textar, które zakupiłem u naszego sprzedawcy ze Szczecina.

Mam zamontowane tarcze + klocki na tył. Nic nie piszczy, a droga hamowania OK.

Zamówiłem dziś komplet na przód - montaż na początku lipca (takie są kolejki w moim warsztacie w którym serwisuje auto).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klocki Bosch czy ATE? A tarcze hamulcowe jakie tak przy okazji pytam

 

Ja mam założone klocki zwykłe i tarcze firmy ATE. Normalne zużycie po 30 tyś km. Odnośnie procedury wymiany tylnych tarcz i klocków to jest wszystko opisane na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0154.jpg

 

klocki ate stare A PRZÓD ate nawet do połowy nie są zjechane

DSC_0155.jpgwytrzymały 33tyś km

DSC_0153.jpg

teraz postawiłem tak jak na forum doradzili TRW I ZOBACZYMY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]153806[/ATTACH]

 

wytrzymały 33tyś km

 

Czyli nic nie wytrzymały. Ja na ori mam przejechane 90kkm i nie wyglądają na takie żeby je wymieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności