Skocz do zawartości
Gość Run

Wlew oleju - dziwne dzwieki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Run

Witam

 

uzytkuje VW Passat Variant B5 po faceliflingu rocznik 2002 1.9 TDI 130 koni

podczas pracy silnika po otwarciu korka wlewu oleju slychac dziwne dzwieki wydobywajace sie z otworu wlewu oleju- wydaje mi sie ze wczesniej nic takiego nie bylo

dzwiekom towarzyszy wydobywanie sie powietrza - nie dym ale powietrze pod cisnieniem

auto nie stracilo mocy, przy gwaltownym dodaniu gazu wydobywa sie dym z rury wydechowej - ciemny

oleju dolewam 0,8 na 10 000 km

czy to normalne ? szczegolnie interesuja mnie te dzwieki spod klawiatury - nie sa slyszalne przy zamnietym wlewie oleju

bede b wdzieczny za wszeka pomoc

 

MAciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne olej masz juz z lekka do D*** i hydropopychacze ci klekocą :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Wszystko jest w najlepszym porządku. Te dzwięki to zapewne takie gośc wyraźne bulgotanie przemieszane z innymi dzwiękami. Takie odgosy przy odkręconym korku oleju to zupełnie normalna rzecz. Sam piszesz, że przy zakręconym korku takiego efektu dzwiękowego nie notujesz. Ciesz się również, że nie leci dym z korka tylko powietrze. Gdyby było odwrotnie to miałbyś nielada zmartwienie. Na przyszłość jednak nie otwieraj korka przy pracującym silniku bo to w końcu jest pokrywa zaworów i wałka więc dobrze by było jakby nic nieporzadanego sie tam nie dostało. Prawa Murphiego istnieją więc wszystko się może zdarzyć !!! Ponadto zachlapany drobinami oleju silnik lub pokrywa nie wyglądają zbyt estetycznie :)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciesz się również, że nie leci dym z korka tylko powietrze. Gdyby było odwrotnie to miałbyś nielada zmartwienie.

 

a co oznaczało by jeśli zamiast powietrza wydobywał by się dymek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Przede wszystkim padnięte uszczelniacze zaworowe.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordonpl

Odświerzam tamat

 

też mam takie dziwny dzwiek jakby bulkotanie wody albo pierdzace powietrze zupełnie jakby tam jakas pompka pracowała. Wydaje mi sie ze wczesniej tego nie było. Oleju mi nie bierze jak narazie 5000 KM i ani ml nie wzieło.

 

Przy dodaniu gazu do dechy nie puszcza nawet dymu z rury.

 

Silnik 1.9 TDI 130 KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odświerzam tamat

 

też mam takie dziwny dzwiek jakby bulkotanie wody albo pierdzace powietrze zupełnie jakby tam jakas pompka pracowała. Wydaje mi sie ze wczesniej tego nie było. Oleju mi nie bierze jak narazie 5000 KM i ani ml nie wzieło.

 

Przy dodaniu gazu do dechy nie puszcza nawet dymu z rury.

 

Silnik 1.9 TDI 130 KM.

Więc kolego nie szukaj dziury w całym kolega hha jest fachowcem w mechanice. No chyba że masz takie dźwięki bez otwierania wlewu oleju. Wówczas należy się zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordonpl

Wiec tak ma być ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat. Czy normalne jest że dym wydobywa się z wlewu oleju i otworu na bagnet przy zgaszonym silniku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod temat. Mam podobne pytanie jak we wczesniejszym poscie!

Dymek wydobywa sie z welwu olju przy zgaszonym silniku.

Nie zauwazylem zeby z otworu na bagnet lecial dymek.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten typ tak ma- szczególnie z przebiegami bliżej nieokreslonymi- i również jak jest zuzyty olej to troche może kopcić przez korek a nawet bagnet-i czuć dym-śmierdzące powietrze-wymiana oleju trochę pomoże.Wniosek-nowe diesle nie kopcą korkiem-warte zastanowienia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności