Skocz do zawartości
jarucki

Zmiana 2-massa na 1-massa :) (AHU, AHH, AFN, itd.)

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebne części:

- Koło jednomasowe od silnika 1Z (Audi 80 albo A4) 026105269L (pasuje też od silnika benzynowego, ale nie jestem w staie podać oznaczeń kodowych silnika);

Edit: ABK, ACE,AAE, AHL, BEF

 

- przykładowy zestaw: docisk, tarcza sprzęgłowa, łożysko oporowe; Zestaw LUK 623 113 900

 

dbs0np.th.jpg 2ylw70j.th.jpg 2cqehdk.th.jpg 2w21ukp.th.jpg

 

- Uszczelniacz wału silnika: Elring 342.093 rozmiar 85x105x11 . Są dwa rodzaje uszczelniaczy. Jeden jest wbudowany na stałe w aluminiową ramkę, którą przykręca sie do bloku silnika i nie ma możliwości wymiany samego uszczelniacza tylko w komplecie. Jest również wersja z ramką, w którą można zabić uszczelniacz. W etce ta ramka występują pod tym samym nr katalogowym 068 103 171 F.

ngq3j9.th.jpg 33jn8go.th.jpg

 

 

Ramka aluminiowa z niewymiennym uszczelniaczem 068 103 171 F

Ramka aulumionowa z wymiennym uszczelniaczem 068 103 171 F

 

-Uszczelka aluminiowej ramki z wymiennym uszczelniaczem 026 103 181 B

- Zestaw śrub do przykręcenie koła jednomasowego N 90 20 61 03 (śruby od koła dwumasowego są dłuższe)

ohmogp.th.jpg

 

Demontaż

 

- Odkręcamy osłone silnika i skrzyni biegów ( ja jej nie posiadam i z tego powodu brak zdjęć)

- Odkręcamy osłony przegóbów

- Odkręcamy półosie od flanszy (żeby odkręcić śruby znajdujące się z góry należy podnieść auto lewarkiem i pokręcić kołem)

 

dg6i6c.th.jpg ev3le1.th.jpg

 

Odkręcamy śrubkę łączącą wybierak z łącznikiem drążka zmiany biegów

6hl1l2.th.jpg

 

Odkręcamy poduszki skrzyni biegów

33cytjc.th.jpg 33cytjc.th.jpg 35klqtwx.th.jpg b8r3vd.th.jpg

Wypinamy kostki elektryczne oraz elementy siłownika sprzęgła

2qimzqr.th.jpg

 

Odkręcamy śruby łączące skrzynie biegów z silnikiem (najciężej będzie Wam z odkręceniem śrub znajdujących się tuż nad sankami, ale jak to powiedział Mareczek dobry klucz i damy radę) Ja dla ułatwienia za pomocą podnośnika uniosłem nie co skrzynię biegów :)

2wm26ns.th.jpg

 

Do wyjęcia skrzynie możecie Poprosić kogoś zawsze będzie wygodniej ją wyjąć:) u mnie dodatkowo trzeba było odkręcić pierwszą część wydechu!

 

Odkręcamy zaznaczone śruby i wyjmujemy docisk z tarczą

sd1p90.th.jpg

 

Mamy teraz dostęp do koła dwumasowego, które odkręcamy.

2mm6346.th.jpg

 

Po odkręceniu aluminiowego dekielka z uszczelniaczem pojawia nam się taki widok

11ig57b.th.jpg

 

 

 

Czyścimy powierzchnie w pobliżu uszczelniacza z zanieczyszczeń, pdtłuszczamy powierzchnię benzyną ekstrakcyjną i przykręcamy nowy dekielek ze stałym uszczelniaczem lub zabijamy nowy uszczelniacz w dekielek i przykręcamy do bloku silnika.

Montaż - składać w odwrotnej kolejności.

Koło jednomasowe możemy dać do przetoczenie w odpowiednim zakładzie w celu uzyskania idealnie gładkiej powierzchni, aczkolwiek wyczytałem że po tym zabiegu należałoby koło oddać do wyważenia, wtedy tarcza przylega całą powierzchnia.

Całe koło zamachowe można potraktować drobnym papierem ściernym a następnie odtłuścić benzyną ekstrakcyjną.

Koło zamachowe przykręcamy solidnie (pamiętajmy o posmarowaniu śrub specjalnym klejem - Loctite).

Przykręcamy tarczę z dociskiem

a9lmv8.th.jpg

 

 

Opis pożyczony z a4-klub.pl, dzięki uprzejmności kolegi kaliko44 i ja dołożyłem swoje dwa grosze :P

 

Koszt zabiegu jest o połowę mniejszy niż w przypadku 2massu, możemy też zakupić gotowy zestaw 1massu, oferowany przez firmę Valeo

Edytowane przez Majcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności