Skocz do zawartości
Konrados

Zamek tylnej klapy - sedan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam spory kłopot. W pasku B5 sedan uszkodzeniu uległ zamek tylnej klapy. Nie da sie otworzyć. Po pociągnięciu za zamek (ten uchwyt w klapie) żadnnie ma żadnego oporu. Powinno być czuć jak sie coś naciąga- lekki opór i "pstryk" zakek otwierał się. Teraz bezwładnie na samej spręzynie odbija się uchwyt - jakby z niczym nie był połączony. Kluczykiem w zamku przekręcałem w lewo w prawo - słychać "klap klap" blokuje-odblokowuje ale otworzyc sie nie da. Troche uciążliwe jest wkładanie zakupów do bagażnika poprzez złożenie tylnej kanapy...

Może ktoś ma koncepcję jak otworzyć klapę w tej sytuacji. ZNie jest to zamarznięcie - samochód podgrzałem "farelką".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:!: Niestety trzeba będzie dostać się od bagażnika i odkręcić tapicerkę klapy. Prawdopodobnie spadło cięgło otwierające zamek (lub uległo uszkodzeniu). Należy pociągnąć za cięgło ręcznie i wtedy otworzy się klapa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z zamknięciem tylnej klapy żadnej reakcji z pilota jak również po przekręceniu kluczykiem.Mogę trzaskać tylna klapą i tak się nie zamknie,słychać tylko jakiś dźwięk a klapy tak się nie zamknie,może ktoś mi pomóc czy potrzebna wizyta u elektryka z góry dziękuje za pomoc.Mam paska z 2001 sedan 1.9TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marioka1

Witam mam problem z otwieraniem tylnej klapy[sedan 97].czasem trzeba uderzyc reka aby sie otworzyla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprężynka już nie domaga i nie cofa do końca uchwytu w klapie ,ja ręcznie go cofam i otwieram normalnie klape spróbujcie może....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam problem z otwieraniem tylnej klapy[sedan 97].czasem trzeba uderzyc reka aby sie otworzyla

 

 

Miałem podobnie tyle że musialem cos maniplowac przy klapie. Przy okazji gdy naprawialem wlacznik oswietlenia sprawdzilem te cięgno które otwiera zamek , nie bylo luzów więc poskladalem do kupy, zamykam klapie i ..... ciągle to samo. Zostalo mi psiknąć WD40 do zamka ( to zo wystaje z klapy gdy ja podnosimy w czarnej oslonie) i problem znikł.

Pozdarwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

miałem podobne objawy - trzeba było "walnąć" ręką by klapa się otworzyła. Blokowało się cięgno. Pomogło rozebranie, posprawdzanie i psiknięcie WD40. Teraz odpukać wszystko gra:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam problem z zamknięciem tylnej klapy żadnej reakcji z pilota jak również po przekręceniu kluczykiem.Mogę trzaskać tylna klapą i tak się nie zamknie,słychać tylko jakiś dźwięk a klapy tak się nie zamknie,może ktoś mi pomóc czy potrzebna wizyta u elektryka z góry dziękuje za pomoc.Mam paska z 2001 sedan 1.9TDI

 

mam to samo rozebralem tapicerke i napiecie do serva dochodzi ale nie wydaje zadnego dzwieku podczas zamykania.. z kluczyka tez nie dziala

(mam kluczyk sprezynowy z 2 przyciskami ale widzialem z 3 jeden do klapy moze taki powinien byc?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klapa od B5 to nie taka skomplikowana rzecz po prostu trzeba wszystko rozebrac poczawszy od tapicerki apotem cały mechanizm zamka niejest to takie trudne poczyscic przesmarowac podpiąc do kabla sprawdzić działanie mechanizmu a takze mikrostyku od wewnętrznego oswietlenia wneki bagażnika i powinno byc ok no i jeszcze przeczyscic styki od manualnego zamykania centralnego zamka pozdrawiam BARZYK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jazdowiec

Też miałem ten problem, po wejściu do bagażnika przez tylną kanapę i otwarłem kufer od środka, po krótkich oględzinach okazało się że zamek działa, siłownik od centralnego też ale pękła metalowa płytka łącząca zamek z mechanizmem otwierającym. Niestety musiałem wymienić cały mechanizm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak w temacie przyczyną była sprężynka(taka odciągająca cięgiełko blokady zamka) dobrałem mocniejsza i działa aż milo można by przy okazji jak się już rozbierze zamek ścisnąć delikatnie drucikiem obudowę od zamka tuż przy ruchomej części tak na przyszłość bo czasem lubi się zaciąć jak ma luzik za bardzo wyrobiona pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie co moze być jesli mam problem z zamknieciem tylnej klapy z klucza wszystkie drzwi się zamykają a klapa ciągle otwarta pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z pilota Ci łapie?

 

jak też nie to zdejmij tapicerka i wydłuż/skróć ściegno (nie pamietam już w która stronę) -metodą prób i błędów :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pilota tylko kluczyk nie da się zamknąc ani od strony klapy ani od drzwi centralny słychać jak chodzi w klapie a nie zamyka

o które cięgno ci chodzi te co idzie do klamki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciej508

Witam,czy jest możliwość przerobić tak żeby nie otwierać z kluczyka tylko z pilota?Mam ten samochodzik tydzień i nie mogę sobie poradzić,jak przekręcem kluczykiem w lewo to się otwiera ale też szyby w dół i ciężko mi było żeby te szyby zamnknąć,natrudziłem się w ten mróż ale jakoś się udało i dlatego się pytam czy można przerobić na pilota klape bagażnika.I może ktoś wie gdzie w Warszawie mogę dorobić kluczyk do pasatka b5bo jak majstrowałem to wyłamałem z obudowy kluczyk .PS Jestem tu nowy i nie śmiało próbuję się czegoś dowiedzieć na temat paska.Pozdrawiam.:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też problem z klapą , nie mogę zamknąć , ale jak ręcznie popchnę zapatkę w zamku to zaskoczy za ząbek i otwiera też normalnie ale zamknąć się nie chce mogę trzaskać i nic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o które cięgno ci chodzi te co idzie do klamki

tak -masz tam tylko jeden pręt metalowy, na końcu którego masz odpinamy plastik czarny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rowniez problem z tylna klapa nie zamyka sie nic nie dziala zaden silownik cisz kompletna pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam moze ktos mi podpowie mianowicie mam tez problem z otworzeniem klapy tylniej z tym ze mam wersie syncro i nie mam dostepu z samochodu do bagarznika mam tylko wejscie na narty , moze znajdzie sie jakas mondra głowa i podpowie mi jak mam to otworzyc z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności