Skocz do zawartości
byry007

Turbina do regeneracji??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś zauważyłem że strasznie mam zachlapaną lewą stronę silnika(po stronie turbiny) chciałem się dowiedzieć czy moje przypuszczenie są słuszne że turbina pluję olejem do wydechu i dlatego jest tak mokro ??na ostatnim zdjęciu jest dolna rura od turbiny .Jestem po pierwszych 10 tys km oleju łykną ponad 3 litry .

Zdj?cie0252.jpg

Zdj?cie0253.jpg

Zdj?cie0254.jpg

Zdj?cie0255.jpg

Edytowane przez byry007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej niepokojące jest to pierwsze zdjęcie gdzie plecionka cała zasrana jest olejem.

gdyby go nie było to bym powiedział, że odma sra olejem co jest oczywiście standardem, ale w tym wypadku wydaje mi się, że turbo nieźle się zesrało;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odma jest w butelce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łuuu to bardzo mnie kolego zasmuciłeś bo miałem cień nadziei ze jednak będzie odma a tu niestety turbo umarło;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turbo gwizda, samochód przyspieszenie ma dobre ale bierze dużo oleju 3litry na 10 tys km, czyli regeneracja??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i to poważna regeneracja, a nie jakieś czyszczenie.

nowy wirnik z łożyskiem ślizgowym i uszczelnianie.

to już fachowy serwis specjalizujący się w sprężarkach potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile takie coś może kosztować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile takie coś może kosztować ?

 

Różnie,zależy od miejsca, we wrocku znam trzy miejsca i w każdym inna kwota od 800,- do 1200,- :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie widzisz innego miejsca, z którego masz wyciek?Wydaje,powtarzam wydaje mi się,studjując zdjęcia,że plecionka zachlapana jest tylko od góry(sprawdż).Poza tym inne części też są ubrudzone olejem.Wskazywałoby to na wyciek z "zewnątrz".Czy wyciek wewnątrz turbiny do wydechu nie skutkowałby większym zadymieniem,a przynajmniej śladami oliwy na końcu tłumika(zadaje pytanie,nie mam pewności i proszę Kolegów o odpowiedż)?Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zdjecia robiłem od dołu ta plecionka była mokra od dołu z góry nić nie widać żeby była za oliwiona, z pod pokrywy zaworów nie leci, doradźcie na co jeszcze zwrócić uwagę to będę zerkał?? ten wąż ze zdjecia to jest rura która idzie od turbiny do metalowej rury a dalej do IC czyli turbo też pluje olejem w drugą stronę, EGR jest zaślepiony. Czekam na jakieś sugestie i porady ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli olej jest w układzie wydechowym to plecionka bedzie mokra od dołu nie od góry. Przecieka i olej pod wpływem drgań wali po bokach. Co do regeneracji turbo to jeżeli masz zapłacić 1500zł to lepiej zastanów sie nad kupnem uzywki lub nowej. Warto tez sprawdzić nieszczelność pomiędzy turbosprężarką i kolektorem ssącym oraz niedrożność rury odprowadzającej olej z turbosprężarki. Powodzenia i wytrwałości przy usuwaniu usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie się znajduje ta rurka odprowadzająca olej z turbiny ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest przykręcona od spodu turbiny , przypomina trochę przewód elastyczny jak do baterii umywalkowej tylko grubszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo dokładnie nie wpadłem na ten pomysł.jest przewód doprowadzający i odprowadzający olej z turbiny i może tam coś walnięte jest bo gdyby srała od środka to byś miał piękną niebieską chmurkę za tyłkiem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a mi strasznie cieknie z EGR to moze byc powod to ubytkow oleju w silniku??bo zauwazylem ze ubywa mi oleju ale egr nie jest powiozany bezposrednio z olejem silnikowym? chyba ze sie myle to prosze mnie poprawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebieska to jest jak się bardzo mocno ciśnie w pedał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś poleci jakiś zakład w którym mi dobrze i tanio zregenerują turbinę ?? bo dzwoniłem do jednego to pan powiedział że ,, Jeśli turbo tylko bierze olej a auto ma przyspieszenie czyli regeneracja będzie kosztować 750zł chyba że wirnik jest pęknięty to 1350zł "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ja bym sprawdził odmę może nie puszcza ciśnienia wewnętrznego i wypluwa olej , a co do wymiany turbiny proponował bym dobrą używkę ,chyba że gościu co regeneruje turbinki ma odpowiedni sprzęt do tej roboty i poczytaj na forum o regeneracji turbin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm a mi strasznie cieknie z EGR to moze byc powod to ubytkow oleju w silniku??bo zauwazylem ze ubywa mi oleju ale egr nie jest powiozany bezposrednio z olejem silnikowym? chyba ze sie myle to prosze mnie poprawic

 

Jest,jest-jeśli Ci cieknie olej z egr to chyba sam sobie odpowiedziałeś na pytanie,wpisz w szukajke egr i będziesz miał wszystko czarno na białym-popatrz też tutaj http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=40181

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rysiek19 odme mam w butelce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności