Skocz do zawartości
laki

Wymiana Gateway'a CAN

Rekomendowane odpowiedzi

Działa wszystko na flashowanym do Q Wielkie podziękowania dla Mirenio za programowanie i pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z uśmiechem na twarzy pragnę poinformować, że wymiana GW z C na E s0080 z 2007r zakończyła się sukcesem. Z GW E działa poprawnie radio RCD310 tzn nie rozładowuje aku, programowanie bez problemowe, do tego auto mam wyposażone w multi kierę, zegary z czerwonym pełnym FISem, czujniki parktronic przód i tył, wszystko zadziałało jak należy. Pobór prądu na aku 0,03 a wcześniej 1,5A. Jeśli ktoś chce się pozbyć jedynie problemu z aku przy wymianie radia na RCD 310 to warto zaryzykować z E!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zmianie gatway mam cos takiego kto pomorze Log-12343.txt

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Adres 56: Radio Plik etykiet: 5M0-035-1xx-56.clb

Oznaczenie elementu: 5ND 035 190 B HW: 5ND 035 190 B

Komponent i/lub wersja: RCD510USBRVC 003 0003

Kodowanie: 00000225020000

Kod serwisu: WSC 00079 790 12345

VCID: 3B752692BA32689AD4-806E

Znaleziono 1 błąd:

 

01317 - Sterownik w zestawie wskaźników (J285)

004 - Brak sygnału / brak komunikacji

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 01100100

Priorytet błędu: 6

Częstość błędu: 1

Wew.licznik błędów: 2

Przebieg: 183787 km

Wskaźnik czasu: 0

Data: 2016.11.07

Czas: 03:04:45

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

po wykasowaniu wciąż wraca nie mam pomysłow

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

a pozatym w nowym gateway niema czyjnika skretu kierownicy nowy to l a stary c niema na liscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwone zegary, w tym rcd nie ma opcji bap

 

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pytanie gdzie gdzie szukac w bloku wskaznikow kodowanie?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Na starym radiu tego nie bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W module radia podaje błąd, że nie może skomunikować się z zegarami (blok wskaźników).

Są dwa standardy komunikacji:

DDP - stary - w czerwonych zegarach

BAP - nowy - białe i kolorowe zegary

W zegarach protokołu nie zmienisz ale w nawigacji RNS 510 ustawiasz na jakim protokole ma komunikować się z zegarami.

Zielas napisał, że z tym radiu RCD tego nie można zmienić. Ja bym mu wierzył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie pytanko chodzi o klimatyzacje czy ktos wie jak zrobic zeby bylo sterowanie na rcd 510 mam gateway l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie pytanko chodzi o klimatyzacje czy ktos wie jak zrobic zeby bylo sterowanie na rcd 510 mam gateway l

 

Jakie sterowanie? Radio może tylko wyświetlać ustawienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czym różni się moduł 7N0 907 530 AJ vs 7N0 907 530 AN? Który będzie lepszy do passata b7?

Tyle wiem:

1K0 907 530 A

1K0 907 530 C

1K0 907 530 F

1K0 907 530 K

_____________________od L nie rozładowuje aku przy RCD, RNS

1K0 907 530 L

1K0 907 530 Q

1K0 907 530 S

1K0 907 530 AD

____________________po AD zmienia się początek numeru ale to nadal to samo

7N0 907 530

7N0 907 530 C

7N0 907 530 G

7N0 907 530 H

7N0 907 530 L

7N0 907 530 M

7N0 907 530 R

7N0 907 530 S

7N0 907 530 Q

7N0 907 530 AA

7N0 907 530 AB

7N0 907 530 AF

7N0 907 530 AH

7N0 907 530 AJ

7N0 907 530 AN

7N0 907 530 AS

7N0 907 530 BG - chyba najwyższy

 

Ciekawostka: nie każdy moduł w wersji wyższej wg. literki końcowej obsługuje więcej opcji. np. moduł G ma obsługę drzemki, a AJ nie zawsze. Wyższa literka oznacza "wyższy" rok produkcji, nowszy moduł, a co za tym idzie usprawnienie komunikacji między modułami w aucie po CAN H i L, wyższa stabilność, przepustowość i możliwość podłączenia/komunikacji większej ilości modułów.

PS: proszę o info o modułach, postaram się na bieżąco opisywać i aktualizować. W przygotowaniu mam też różnice modułów centralnej elektryki, opis pinów do czego służą i różnice między modelami.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony do zgodnie z punktem 2.1.a regulaminu forum
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam an bc tez dobry

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego jeszcze jest 7N0907530Q ten ma wszystko,ale są i takie 7N0 na których nie działa park assist

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co informacje dotyczące GW 1K0, który nigdy nie występował w Passacie.

A na dodatek GW 3C0 od wersji E nie rozładowuje aku przy RCD 310 i 510.

Edytowane przez grabotg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego jeszcze jest 7N0907530Q ten ma wszystko,ale są i takie 7N0 na których nie działa park assist

Panowie która z bramek obsłuży park assist? mam dostęp do 7N0907530AN i nie znam jego zakresu możliwości. Obecnie mam 3C0907530L i poszukuję rozwiązania braku obsługi pewnych funkcji w menu licznika, który zamontowanym z B7 (polski język). W dotychczasowym była obsługa funkcji light&vision oraz przychodziły komunikaty o usterkach z silnika. W nowym liczniku obecnie brakuje tych funkcji choć gdy był w B7 to wszystko działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7N0907530Q na nim wszystko działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam sie na tym ale gateway chyba z tym nie ma nic wspólnego, sam wymieniałem licznik i straciłem te ustawienia a dlatego że w b6 jest bordnetz a w b7 BCM i dlatego te liczniki tych funkcji nie obsługują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie znam sie na tym ale gateway chyba z tym nie ma nic wspólnego, sam wymieniałem licznik i straciłem te ustawienia a dlatego że w b6 jest bordnetz a w b7 BCM i dlatego te liczniki tych funkcji nie obsługują

 

Musisz zmienić komfort na ten z B7 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestes pewien ze tylko komfort, przeciez to jest szybka pilka, natomiast w dziale o wymianie licznikow na białe zegary , a przeglądalem go kilkukrotnie przed zmianą licznika, piszą że nie ma bata aby w b6 dzialaly funkcje convenience i l&v bez zmiana na BCMa i to niestety wiaze sie już z grubszą sprawą i większymi kosztami

mi te funkcje są akurat zbedne i zawsze je moge poustawiać przez vcds'a gdyby zaistniała taka potrzeba, ale przez 2 lata z nich nie skorzystałem to i następne tez pewnie nie

Edytowane przez wiesiok81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam drobny problem. Próbuje zmienić gateway na nowszy aby nie rozładowywało akumulatora po zmianie radia. Zrobiłem sobie zdjęcie kodowania ze starego gatewaya i ustawilem wszystko tak samo w nowym, ale auto po odpaleniu zaraz gaśnie. Podejrzewam coś z immobilaiserem. Co zrobiłem źle? Bo po zamianie na stary wszystko jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma bata aby w b6 dzialaly funkcje convenience i l&v bez zmiana na BCMa i to niestety wiaze sie już z grubszą sprawą i większymi kosztami
Menu komfortu nie wymaga wymiany CECM na BCM. Wystarczy wymiana komfortu. A to nie są jakieś duże koszta. Spokojnie można się zamknąć w 200-250 pln włącznie z przegraniem softu ze starego do nowego.
Zrobiłem sobie zdjęcie kodowania ze starego gatewaya i ustawilem wszystko tak samo w nowym, ale auto po odpaleniu zaraz gaśnie. Podejrzewam coś z immobilaiserem. Co zrobiłem źle? Bo po zamianie na stary wszystko jest w porządku.
Może byś przynajmniej napisał jaki GW zakładasz, jaki miałeś, jakie błędy wyskakują .... Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gw z golfa wsadzone ;) podaj nr

 

Menu komfortu nie wymaga wymiany CECM na BCM. Wystarczy wymiana komfortu. A to nie są jakieś duże koszta. Spokojnie można się zamknąć w 200-250 pln włącznie z przegraniem softu ze starego do nowego.

Dodajmy że w roczniku Wiesława jest tak łatwo, w starszych passatach kosztuje to trochę więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności