Skocz do zawartości
laki

Wymiana Gateway'a CAN

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwa samodzielna wymiana Gateway'a 3C0 907 530, a po wymianie dojazd do serwisu w celu jego zakodowania?

Jak się do niego dobrać w pasku?

Czy używany Gateway przed wymianą musi zostać odpowiednio przygotowany zanim zostanie podłączony do instalacji auta?

Czy na Dolnym Śląsku jest serwis, który mógłby się tym zająć?

Dziękuję i pozdrawiam

Edytowane przez laki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gateway jest nad pedałami obok nagrzewnicy. Trzeba odkręcić plastiki 3 śrubki, wyjąc gniazdo obd2 oraz lampkę o ile taka jest.

Zanurkować pod kierownice i masz.

Gateway jest na wcisk ale mając inny w rękach nie muszę tłumaczyć jak go odpiąć.

Jak chcesz to w JG jestem w stanie to zrobić włącznie z zakodowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

teraz moja kolej zabawy z gateway'em. Wziąłem się za bary z wymianą nawigacji MFD2 na RNS510. Z racji rocznika mojego paska, wymianie musiał uledz również gateway.

Po zabawie z wymiana gatewaya (mój byl w wersji C) na nowego w wersji M, zakodowałem to co udało mi się zczytać ze starego sterownika. Wszystko byłoby OK, ale nie jest.

Generalnie auto chodzilo po wymianie normalnie wszystkie podsystemy działały (telefon premium, navi, xenony skrętne itd.) z dwoma wyjątkami. Pierwszy z nich to tylne lampy na klapie bagażnika (mam kombi).

Wyskakują mi blędy przepalonych żarówek przeciwmgielnej i światła cofania. Drugi to zamienione sygnały z drzwi przednich na FISie kiedy otwieram drzwi kierowcy pokazuje mi się sygnał otwarcia drzwi pasażera i na odwrót (tylne drzwi są jak być należny). Generalnie sprawę zostawiłem na następny dzień zabawy, z racji małej szkodliwości błędów :fajny.

Dzisiaj idę do garażu po auto, wsadzam kluczyk i dostaje od razu na klatę komunikat "AFS inoperative ..." i zaraz po tym dwa komunikaty przepalonych żarówek, o których wspomniałem. Próba odpalenia auta i zima, ledwo kreci i napięcie znika. Mniemam ze rozładowany akku (w aucie jeszcze jest stara navi).

W załączeniu umieszczam blad z Gateway'a w związku z źle zakodowanym sterownikiem.

Moje pytanie jest następujące, czy ten błąd może mieć związek z rozładowaniem akku i czy jesteście w stanie mi powiedzieć po numerze błędu co jest źle zakodowane w tym sterowniku.

Dzięki z góry za sugestie.

blad.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy mniejsza jasność podświetlania RNS510 niż powinna może być winą za niskiego gateway'a? mam wersje nawigacji B, więc nawet nie zabierałem sie do wymiany na wyższą literke, a samego sterownika nie sprawdzałem z oznaczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chce dołożyć do mojego passka ...... . Mam obecnie Gateway 3C0 907 530 E.

Może powinieniem zmienić go na 3C0 907 530 L lub 3C0 907 530 M?

Czy przy wymianie ma znaczenie kolor zegarów (czerwony) i to że passek jest z 02.2008?

 

Proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

odświeżę temat wymianay gateway'a. Mianowicie mam VAG CAN PRO. Prosze o informację czy przy pomocy tego interfejsu mogę zakodować nowego gateway'a i odczytać kodowanie ze starego. Ja jakoś nie mogę tego znaleźć. Łączę się ze sterownikiem nr 19 i tam nie wiele mogę zdziałać. Czytałem wiele postów w których pisze się o wkodowaniu np radia lub jego usunięciu. Je niestety nie mogę znaleźć takich opcji pod ardesem 19 za pomocą VAG CAN PRO. chciałem wymienić GATEWAY ponieważ mam zamiar zamontować RNS510 oraz parktronik z OPS. Chcę wymienić gatewy z 3C0907530C na 3C0907530L. Niestety nie mogę znaleźć jak zakodowany jest mój obecny gatewy w aucie. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problemów niema żadnych, wymieniaj najlepiej na odłączonym aku. Przed wymianą zrób skan vagiem jakie masz ustawienia w gateway i po wymianie musisz zakodować nowego. Masz L nówkę czy używkę, napewno nie bedzie identycznie zakodowany, wiec trzeba go ustawić. Jak coś nie zagra ale po kodowaniu musi być OK, to zawsze możesz wymienić na starego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podlacze sie pod temat, wymienilem radio rcd300 na rcd310 i mam ten sam problem, akumulator pada po nocy. Czy tylko wersja "L" bedzie dziala czy np "M" tez moze byc? Mam passata b6 2007.

pozdrawiam,

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy tylko wersja "L"

powinna działać L bez problemów, jak pisałem dwa posty wyżej wymieniałem na L i wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L nie moge znalezc, na allegro jest wersja M i tak sie zastanawiam czy bedzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

działające z tymi nowymi radiami to na pewno poniższe:

 

1K0 907 530 AA

1K0 907 530 AD

7N0 907 530

1K0 907 530 S

 

a ostatnio słyszałem od znajomego, że miał instalowany sterownik z końcówką "L" i niby wszystko gra. Być może lista tych sterowników jest dłuższa, ale te konkretne modele osobiście montowałem w autach i na 100% działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

działające z tymi nowymi radiami to na pewno poniższe:

 

1K0 907 530 AA

1K0 907 530 AD

7N0 907 530

1K0 907 530 S

 

Tylko my tu piszemy o gateway do Passata, a te napewno nie są do Passata. Tym samym raczej nie powinny działać w Passacie. I kombinowanie z tymi modelami to na własne ryzyko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak z z tym " M"? Orientuje sie ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obleci...

Padła już kiedyś odpowiedz na to pytanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, gateway nie musi mieć litery "L" na końcu. Natomiast musi mieć sw152 lub wyższe, ponieważ to były pierwsze moduły z nowymi radiami rns510 itp. Jestem tego pewien na 100%, sam też to przerabiałem.

 

---------- Post added at 20:53 ---------- Previous post was at 20:49 ----------

 

Odnośnie litery "M" to jak najbardziej pasuje nawet znalazłem taki na allegro ma sw154.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radia z koncówkami 310 510 działają na gateway z rocznika 2008

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zgodnie z tym co wyczytałem na forum założyłem L i wszystko jest OK. Ale z tego co wyczytałem L to max co można założyć. Wyższe literki są podobno do samochodów z białym podświetleniem zegarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, wszystkie gateway od nr SO142 mogą współpracować z RNS510/310. Nie radzę patrzeć tylko na numery bo takie same sterowniki mogą mieć róże softy (różne fabryki). Tak naprawdę nie trzeba wymieniać gateway tylko jechać do ASO na aktualizację sterownika (jest to poprawka do haka), tylko operacja się nie opłaca bo koszt to ok. 300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, pytanie zadam może dziwne, ale napiszcie mi, co da mi wymiana gateway'a na wersję L bądź nawet Q :?: Przyjmijmy, że mam wersję C (wg ETKI, ale możliwe, że mam wyższą, bo mam rns510 u siebie).

Co daje wymiana gateway'a na wyższy model :?: Co mógłbym wówczas dołożyć z opcji u siebie w aucie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co da mi wymiana gateway'a na wersję L bądź nawet Q

 

No da Ci wiele lub prawie nic zależy jaki masz plany modyfikacji.

Załóżmy że chcesz OPS więc w gateway'u "C" nie masz kanału 10 na którym występuje sterownik pod OPS czyli ani rusz. Idąc dalej chciałbyś kierę MF od CC a co za tym idzie zegary również więc ani rusz. O aktualizacji RNS nawet nie wspominam, no możesz się posiłkować modyfikacja softu, ale to proteza

Czy potrzebujesz więcej argumentów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności