Skocz do zawartości
cienio

Swap silnika 1.6 na 1.8 20v

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.was .zmieniam silnik 1.6 na 1.8 20v(bez turbo) pytanie czy komp będzie ten sam elektryka ,,pompka paliwa,,piasty kol,,z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad tym...Lepiej już wpakuj 1.8T ;) A komp jest inny.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie nie ma sensu pchać zwykłego 1.8 , dawaj od razu z turbo , spalanie mniejsze niż zwykłe 1,8;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spalanie mniejsze niż zwykłe 1,8
dobrze ze dodales " ;) "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalanie mniejsze, to prawda - i bez ":)"

Popieram, nie ma sensu ładować się w 1.8 jeśli w ogóle to rozważać to tylko 1.8T.

Poza tym nawet jeśli to masa gratów nie będzie pasowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spalanie mniejsze, to prawda - i bez ":)"

Popieram, nie ma sensu ładować się w 1.8 jeśli w ogóle to rozważać to tylko 1.8T.

Poza tym nawet jeśli to masa gratów nie będzie pasowała.

Tragedii niema przy zwykłym 1.8,ja bynajmniej nie narzekam ;) Ale jak już bawić się w przekładkę to raczej jak już wspomniałem "z T" :D Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, źle nie jest :)

Przyspieszanie do 100 km/h na w miarę przyzwoitym poziomie (10.9 sekundy)

Jeździ się całkiem przyjemnie ale jeżeli potrzebujemy wyprzedzić to trzeba ciągnąć dość wysoko bo dopiero w górnym zakresie obrotów samochód "odjeżdża"

Ale turbosprężarka temu silnikowi daje naprawdę wiele, jeździłem również wersją Turbo i jest spora różnica.

Zresztą 1.8 T przyspiesza w 9.2 sekundy do 100 km/h, a 2 sekundy przewagi to naprawdę dużo.

Na dodatek nie bez powodu silnik 1.8 125 KM po 2001 roku wyleciał z oferty VW na rzecz (moim zdaniem również słabego 2.0) Za to wersja z turbo pozostała i tego silnika reklamować chyba nie trzeba :)

Zresztą niech się użytkownicy takowego wypowiedzą bo my możemy co najwyżej o niedorozwiniętym :D bracie pisać.

Edytowane przez Matee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki a jaki jest koszt przekładki silnika?? z 1.6 na 1.8T bo koszt silnika ok.2000zł a jak przekładka???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samemu sobie zrób,,,a najlepiej kupić sobie angola bo za dużo

części potrzeba,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chlopaki a jaki jest koszt przekładki silnika?? z 1.6 na 1.8T bo koszt silnika ok.2000zł a jak przekładka???
sama robota to koszt 500zl a do tego dostrojenie kompa immo kluczyków itp więc cała zabawa wyjdzie ci koło 3000 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem że koło tej kasy,bo miałem sprzedawać swojego passka ale doszedłem do wniosku ze za dużo włożyłem wiec jeśli mam dołożyć i kupić drugiego i znowu dokładać to wole dołożyć 3tys. i wsadzić mu 1.8T i cieszyć się dalej jazda :P

a jak tam z gazem trzeba wymieniać szynę i parownik czy ten od 1.6 będzie dobry???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak tam z gazem trzeba wymieniać szynę i parownik czy ten od 1.6 będzie dobry???

 

Pewnie wtryski od gazu na większe ( chyba, że ktoś dał z zapasem, ale w to nie wierzę) i reduktor, jeśli Twój nie ogarnia 150 KM. O zrobieniu korekty map gazu nie wspominam bo pewnie o tym wiesz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rochowczyk123

kupiłem Passata b5fl 2001r który miał przełożony silnik z 1.6 na 1.8 20v z 99r z angola .

nie działa obrotomierz , ABS ,esp ,klocki ,ręczny . zegary zostały oryginalne od 1.6 proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chce zmienić silnik z 1.6 na 1.8T lub 2.0 i moje pytanie czy jak już to wszystko zrobię to czy trzeba gdzieś to zgłosić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to tak, jedziesz na przegląd dodatkowy, czyli zmianę konstrukcyjną pojazdu coś koło 80zł i do tego od razu robią na nowo przegląd.

czyli najlepiej jest to robić przy okazji przeglądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z wydziałem komunikacji i ubezpieczeniem ? znajomy wspominał ze jak bym miał stłuczkę to mogą nie uznać bo w dowodzie jest 1.6 a pod maska 1.8T a oni to wszystko znajdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no jeżeli sie dopatrzą to wiadomo, ale jeżeli będziesz miał w dowodzie wbite że zmiana silnika to wszystko ok,

hmm ubezpieczenie w PL mamy od pojemności i z tego co wiem za 1.6 - 1.8 jest ta sama stawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za odpoeiedz, o to mi chodzilo. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż ze jestem jeszcze laikiem na forum i nie mogę założyć własnego tematu podłączenia się pod ten jeżeli autor pozwoli. Kiedyś poruszałem temat swapu na w8 ale był to bardzo głupi pomysł. Jednak teraz mam większy problem. Otóż mam już problem z moim 1.8T i ostatnio wpadła w moje ręce audi 100 c4 z fajnym silniczkiem 2.6 v6. Jednak jej stan zewnętrzny jest na tyle zaniedbany ze inwestowanie w to autko doprowadziło by mnie do bankructwa jednak silnik w tym samochodzie mruczy nieziemsko aż mnie to zdziwiło :) teraz do was przyjaciele z forum. Czy dużym problemem jest swap tego silnika do Passata? Jak to wygląda z wiaskami itd? Chciałbym dostać kilku konkretnych odpowiedzi. Bardzo dziękuję, pozdrawiam i do usłyszenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otóż ze jestem jeszcze laikiem na forum i nie mogę założyć własnego tematu podłączenia się pod ten jeżeli autor pozwoli. Kiedyś poruszałem temat swapu na w8 ale był to bardzo głupi pomysł. Jednak teraz mam większy problem. Otóż mam już problem z moim 1.8T i ostatnio wpadła w moje ręce audi 100 c4 z fajnym silniczkiem 2.6 v6. Jednak jej stan zewnętrzny jest na tyle zaniedbany ze inwestowanie w to autko doprowadziło by mnie do bankructwa jednak silnik w tym samochodzie mruczy nieziemsko aż mnie to zdziwiło :) teraz do was przyjaciele z forum. Czy dużym problemem jest swap tego silnika do Passata? Jak to wygląda z wiaskami itd? Chciałbym dostać kilku konkretnych odpowiedzi. Bardzo dziękuję, pozdrawiam i do usłyszenia :)

pomysł ciekawy tylko bez turba to on ma zaledwie 98 kW (133 KM) przy 5500 obr/min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności