Skocz do zawartości
Ponczo23

pytanie o blok silnika

Rekomendowane odpowiedzi

hej mam pasata 1.9tdi 115 km na pompowtryskach i czy sam blok od golfa 4 90km pasuje do mojego bo potrzebuje kupic blok silnika i wizualnie sa podobne

czy to jest mozliwe

 

---------- Post added at 21:02 ---------- Previous post was at 20:28 ----------

 

prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj chociaż kod literowy tego bloku z golfa. ale podejrzewam że nie będzie pasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies tam czytałem ze 110 AFN to to samo co 115 AJM tylko czapka inna. A skoro 90 i 110 to to samo wiec moze podejdzie. Ale tak jak Gural mowi nr prawde Ci powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie podejdzie, kolega kiedys kombinowal z tym, ale z tego co pamietam nie udalo sie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej mam pasata 1.9tdi 115 km na pompowtryskach i czy sam blok od golfa 4 90km pasuje do mojego bo potrzebuje kupic blok silnika i wizualnie sa podobne

czy to jest mozliwe

 

---------- Post added at 21:02 ---------- Previous post was at 20:28 ----------

 

prosze o pomoc

nie podejdzie bo golf ma mniejsze tłoki czyli mniejszy blok i dlatego ma 90 KM a twój ma 115 i większy jest po prostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie podejdzie bo golf ma mniejsze tłoki czyli mniejszy blok i dlatego ma 90 KM a twój ma 115 i większy jest po prostu

A możesz wytłumaczyć dlaczego niby golf ma mniejszy tłok?? Według moich informacji wszystkie silniki 1.9 mają taki sam skok jak i średnicę tłoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie uczyli ze jeśli chcesz mieć większą moc to powiększ średnicę tłoka i splanuj głowicę więc dlatego napisałem tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego wizualnie to wszystkie rodzaje można powiedzieć że są podobne. Sama konstrukcja bloku i średnice cylindrów są identyczne. Patrzyłem w Etce ale tam są numery tylko w zestawie blok z tłokami i po tym nie stwierdzę czy blok podejdzie czy nie. Najlepiej gdybyś miał możliwość odczytania wytłoczenia na bloku(oryginalnego z odlewni), znajduję się ono po stronie mocowania turbiny w górnej jego części. Są to 2 litery np. CC, AC, AN, AT. Po ty będę w stanie określić coś więcej.

Czasem różnice to tylko 1 otwór więc sam rozumiesz:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czasem różnice to tylko 1 otwór więc sam rozumiesz

No i automatycznie inny numer, co wcale nie znaczy że nie będzie pasował, albo znaczy że, nie będzie pasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności