Skocz do zawartości
Leo

Czy nowy akumulator o wiekszej mocy startowej moze usmazyc rozrusznik?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Wczoraj kupiłem nowy aku, poniewał stary juz był zdziadziały.

Moj stary aku mial takie numery: 8EO 915 105 C, 12V 380A 80Ah DIN, 640A EN/SAE. Oryginalny pewnie władowany przez fabrykę.

 

Nowy kupiłem BOSH http://www.halfords.com/webapp/wcs/stores/servlet/product_storeId_10001_catalogId_10151_productId_734753

 

AH Value: 77

Bench Charge: 6.0 Amps

Dimensions (LxDxH): 278x175x190mm

Guarantee: 5 Years

Startup Power: 780 Amps

Type: Silver

Weight (kg): 18.65

 

Wczoraj montowali mi pod sklepem, auto odpalilo cacy. Dzis rano do roboty, odpalil z kopyta. Po 12 godzinnej zmianie, odpalałam auto i słyszę przez poł sekundy takie łiiii jakby z rozrusznika i odpalił. Mówię spróbuję jeszcze raz, i to samo. Zajechałem do chaty, mówię odpalę jeszcze raz i zonk. Ni drgnie, głucho. Przekręcam kluczyk za 5 razem, załapał i odpalił. Po chwili poczułem w kabinie smród jakby przypalonej gumy czy coś takiego. Shit, pojechałem do sklepu Ci sprawdzają swoimi testerami, aku ok, alternator ładuje a ten nic. Ale po podniesieniu maski słychać tykanie z rozrusznika, więc pewnie szczotki przypaliło. Czy tak mogło się zdarzyć?

 

Dzięki za odp.

 

P.S. Mechanicy sklepowi mówią to pewnie pompa paliwa siadła, ja mówie jest na pompowtryskach. A oni, ale dalej jest pompa paliwa. Zgłupiałem, chyba chodziło im o vacum pompę, tylko że gościu wskazywał palcem na obudowę gdzie się znajduje cały rozrząd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A oni, ale dalej jest pompa paliwa.

Maja racje, jest pompa paliwa w zbiorniku.

Myślę ze to raczej przypadek z tym rozrusznikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mechanicy sklepowi" to mówi samo za siebie . Podejrzewam że bez nowego elektromagnesu rozrusznika sie nie obejdzie . bo jak tyka to nie łączy dużego obwodu. Czy to za duży prąd rozruchowy ja myśle że nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie nowy aku moze dobic rozrusznik ale tylko wtedy kiedy ten jest juz na wykonczeniu (pobiera zbyt duzo prądu przez zatarcie na panewkach,konczace sie szczotki, uszkodzenia izolacji wirnika,przeciazenie itd)

Praktycznie rozrusznik jest tak skontruowany aby wytrzymywac ogromne prądy.Widocznie jego czas sie juz konczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to za duży prąd rozruchowy ja myśle że nie

Tez tak myślę, nie takie silne aku zakładają co niektórzy do swoich aut (gdzie oryginalnie był dużo słabszy) i nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad prawidłowo podanym prądem z aku czuwają bezpieczniki, a zwłaszcza główny.

Niewłaściwy akumulator to:

* 24V, 6V do instalacji 12V samoch.

* podłączony + do - inst. samoch. [przepalenie bezp. głównego]

* o większej pojemności Ah niż wydajność alternatora [ przegrzewanie się reg. napięcia i jego spalenie ] i aku będzie stale niedoładowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirek pokaz mi gdzie na kablu idącym od aku do rozrusznika jest bezpiecznik?! i jakiej wartosci? Byc moze jakies auta mają ale w passacie takiego nie znalazłem.

Prad jaki pobiera rozrusznik jest b.duzy a kiedy wystąpią opory wzrasta do ogromnych wartosci. teraz wiesz dlaczego kable są tak grube, a sam rozr. po chwili pracy sie grzeje.

Niestety uzwojenia na silniku (rozrusznik) tez maja swoją wytrzymałośc, jesli będzie przegrzany/uszkodzony to przy nowym aku dostanie znacznie większy prąd ktory go poprostu dobije, o ile większy? ano o tyle ile nie może dac stary aku.

Edytowane przez KrisT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, rozmawiałem z teściem i już mi wyjasnił. Prawdopodobnie tuleje są na wykończeniu lub sam rozrusznik, dostał mocnego kopa z nowego aku i go prawie że upiekł, dlatego smród był.

Kupuję nowy (używkę) rozrusznik, czy ktoś (poproszę) może mi podać numer częsci moejgo rozrusznika (podobny jest do tego http://sklepy.allegro.pl/item897823427_rozrusznik_vw_passat_19tdi_2002_b5.html)

 

Mój VIN: WVWZZZ3BZ2P358303 3B3031

 

Sprawdzałem w ETCE ale dużo pozycji mi yświetliło i zgłupiałem.

 

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzałem w ETCE ale dużo pozycji mi yświetliło i zgłupiałem.

068911024EX Valeo dodatkowo 068911024E, 068911024F

068911024GX Bosch dodatkowo 068911024G, 068911024F

Tyle podaje ETKA po numerze VIN.

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po wymianie rozrusznika na nowy .

Mechanik stwierdził , że wymiana akumulatora [w grudniu 2009] raczej nie była powodem zgonu rozrusznika .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa mi funkcja edycja więc w nowym poście dodam po odpisaniu z książki obsługi pojazdu z 2003r, jaki akumulator stosować.

 

12V 330A 61Ah dla silników:

* benzynowych o mocy KM - 102, 115, 130, 150, 170, 193

* TDI '''''''''' - 100, 130, 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirek-pas - ja sprawdzałem w sklepie i do mojego diesla (1,9 130-ka) ma być podobno 85 ah. 61 ah to raczej za słaby na diesla;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mirek-pas - ja sprawdzałem w sklepie i do mojego diesla (1,9 130-ka) ma być podobno 85 ah. 61 ah to raczej za słaby na diesla;)

W poniższym linku można zorientować się jaki akumulator dobrać. Każdy producent aku proponuje inną pojemność [Ah]. Myślę tak, że jeśli jeździmy w dłuższe trasy to o większej pojemności ze względu na możliwość doładowania na full. Jeśli krótkie trasy to tak jak w ks. obsługi aby nie doładowywać prostownikiem.

http://www.iparts.pl/czesci-samochodowe/akumulator,vw,100042-121.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem rozrusznik i auto cyka jak w zegarku:) Nareszcie. Teraz sie zastanawiam czy w ogóle byl sens wymiany aku. No ale gra, dziekuje koledzy za wszelka pomoc. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego lupus24 mam od momentu zakupu juz 2 zime, akumulator 45Ah i jakos nie bylo poranka zeby nie odpalil.... a wymieni sie jak odmowi wspolpracy..

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego lupus24 mam od momentu zakupu juz 2 zime, akumulator 45Ah i jakos nie bylo poranka zeby nie odpalil.... a wymieni sie jak odmowi wspolpracy..

pozdr

Pasek jak w opisie i aku 45 Ah ? :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta. Mam problem z uruchomieniem samochodu, ciężko kręci, a jak już odpali to świeci się kontrolka esp i abs przez sekundę. Przy odpalaniu napięcie akumulatora spada do 5-6V, napięcie przy włączonym silniku 14.4 V. Siada rozrusznik czy akumulator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej akumulator kolego lecz nie zaszkodzi sprawdzić rozrusnika,czy za ciężko się nie obraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego, podjadę dzisiaj żeby mi sprawdzili ten akumulator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo jeśli napięcie na akumulatorze przy rozruchu spadnie poniżej jakieś wartości, to komputer który steruje podaniem dawki paliwa na wtryskiwacze nie będzie działał i tu jest problem z odpaleniem silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności