Skocz do zawartości
ekurek

Rzucanie palenia (nikotyna) str4/post73

Palisz?????  

307 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Palisz?????

    • NIE
      141
    • TAK
      132
    • Jestem w trakcie rzucania nałogu
      37
    • Rzucanie nie przyniosło skutków
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Temat poświęcony osobom które palą a chciały by rzucić lub ograniczyć.

 

Proszę o wpisy:

 

-ile dziennie papierosów wypalasz

-jak długo palisz/nie palisz

-czy próbowałeś/próbowałaś rzucić palenie

-jakich środki zostały użyte przy Twoim rzucaniu palenia

-czy te próby skończyły się powodzeniem/niepowodzeniem

-itp

 

Nie znalazłem podobnego tematu więc zakładam bo szukam motywacji ,środków, wsparcia i chęci....

 

polecam książke kolegki kuczlaw na str 4 post 73

Edytowane przez ekurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paliłem od 17 roku życia.Niedużo,bo paczkę na dwa dni.Od tego roku postanowiłem rzucić.Tak po prostu.I można,bo jakoś mnie to nie ciągnie.Tylko w sobotę uległem i na imprezie 3 fajki spaliłem.I na tym koniec.Wielu kumpli próbowało różnymi sposobami,plastry,e-papierosy,gumy,ale nic to nie pomagało.Wszystko zależy od silnej woli.Skutków ubocznych nie widzę hehe Za to lepiej się oddycha,głowa rzadziej boli i ubrania nie śmierdzą dymem.Nieprawda,że więcej sie je itd. To też postanowiłem ograniczyć,bo się nazbierało tu i tam.Ogólnie wszystko zależy od człowieka,czy chce z tym skończyć,czy ograniczyć,czy rzucić.No i fajki kosztują 10,70.Masakra co w tym kraju się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zacznę :)

- dziennie ok. 10-15 szt.

- palę od 8 lat, z trzykrotną przerwą na ok. 2 tyg ( choroba - angina)

- nie próbowałem rzucić :(

 

Natomiast coraz więcej moich znajomych rzuciło palenie poprzez stosowanie e-papierosów, najdłużej z nich nie pali już od 3 miesięcy papierosów, a e-papierosa odłożył ok. miesiąc temu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pale od prwie roku -minie w marcu

palilem okolo 40szt dziennie przez okolo 14lat:mad:

 

rzuciłem przy pomocy plastrów niqitin (nie pamiętam pisowni)

cala terapia sklada sie z 3 stopni po kilka tygodni każdy-przeszedłem pierwszy stopień w pełni przy czym 2 pierwsze tygodnie kopcilem.... ale mniej kolo 10szt i stopniowo zapotrzebowanie spadalo az do zera.

po przejściu na drugi stopień tylko tydzień stosowałem i odstawiłem ta terapie.

doszedłem do wniosku ze skoro nie pale to palić nie bede:)) no i jakoś idzie

 

ale fakt faktem te plastry maja skutki uboczne- podczas stosowania CHOLEERNE swędzenie prze pierwsze dni , bole mięśni -grypa to pikuś, mdłości, metaliczny posmak w gebie , no i duzo szybsze meczenie sie.

a juz po stosowaniu i po rzuceniu palenia TYCIE (no potworne tycie) i na to chyba nie ma metody.

mimo wszytko polecam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale fakt faktem te plastry maja skutki uboczne- podczas stosowania CHOLEERNE swędzenie prze pierwsze dni , bole mięśni -grypa to pikuś, mdłości, metaliczny posmak w gebie , no i duzo szybsze meczenie sie.

a juz po stosowaniu i po rzuceniu palenia TYCIE (no potworne tycie) i na to chyba nie ma metody.

mimo wszytko polecam

 

No to żeś zareklamował :D

Od połowy listopada do 31 grudnia paliłem zwykłe fajki [w pracy] i e-papierosa [w domu].

Od 1 stycznia palę tylko e-papierosa , mam nadzieję że za około 3-4 miesiące rzucę całkowicie .

Zaczołem palić w 1986 r -paliłem około 15 sztuk dziennie [25 paczek na miesiąc]-pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh to i ja gówniarz sie wypowiem:P w pracy tj cały dzien w aucie palę duzo bo paczka od rana do wieczora jak siedzę w domu to paczka mi starcza na dwa dni.Tak na dobre to II klasa liceum czyli pale 3 lata próbowałem rzucic bo 10zł dziennie masakra:( Nie próbowałem zadnych wynalazków typu gumy plastry.W piatek i w sobote nie wypaliłem ani jednego papierosa poprostu silna wola(tyle ze trochu poddenerwowany byłem) wczoraj kupiłem bo poprostu lubie palic ale sie ograniczam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

Ja paliłem marlboraski czerwone koło paczki dziennie jakieś 12 lat (dobra fura przepalona)od 2 miesięcy ćmocham tego e fajana.

Powiem tak przestałem palić zwykłe ,lecz gdy młoda poszła do szpitala rodzić mi synka zaczęło się :)

W noc porodu zjarałem 2 paczki ,później już poleciało i ćmocham i tego e i zwykłe.

Jednak gdy ostatnio byłem na wizycie u lekarza zapytałem o tabletki Tabex

są na recepte kumpel jarał 2 ramki fox i po 2 dniach odstawił wogólę ,mam nadzieje że mi pomogą też ,jak się uda napiszę co i jak :)

P.S.

Dla tych zachwalających palaczy e sprawdziłem i jedynie mogę stwierdzić żę nikt ze znajomych nie przestał palić ciągle ćmocha e fajana ,jedyny plus że z japy nie capi heeh i jest taniej to fakt,ale po 2 miesiącach bo zakup to 200zł .Także niewiem czy to dobra alternatywa dla chcących rzucić fajury całkowicie ,bo to tylko zamiennik .Zresztą poczytajcie fora e papierosów i wpisy typu zwykłych fajek nie pale już 365 dni zużywał yle i tyle liqidu hehe i macie odpowiedź czy moża rzucić .

Edytowane przez Moro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- nie palę

- od 10 miesięcy (paliełem sumując ze 4-5 lat , może więcej)

- próbowałem rzucić :) - rzuciłem

- tylko jeden środek : CIĄŻA żony :D

- z powodzenem, wcześniej też rzucałem , przychodziło mi to łatwo , bo byłem kiepskim palaczem 4-6 fajek dziennie, chyba że imprezka i %% to bywało więcej

ogólnie na dzień dzisiejszy wkurza mnie jak ktoś pali w moim towarzystwie, zdecydowanie lepsze samopoczucie i kondycja bez palenia

 

to tyle...

Edytowane przez martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pale juz dwa lata

Paliłem od "podstawówki" :D

Któregoś dnia rano gdy zapaliłem zakuło mnie serce i wystraszyłem sie ze to od papierosów i żuciłem można powiedzieć z godziny na godzine :)

po 5 miesiącach przytyłem okolo 10 kg :(

Ale czuje sie lepiej nie męcze sie tak jak wtedy gdy paliłem :ok:

 

Edit : paliłem 20 fajek dziennie :)

Edytowane przez Polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paliłem 11 lat.

10-30 fajek dziennie (przeważnie ok. 20).

Rzuciłem ponad rok temu 2 stycznia, ot tak po prostu, bez żadnych wspomagaczy.

Zmotywował mnie do tego mój brat, który rzucił tydzień wcześniej.

Przez pierwsze 3 dni czułem się dziwnie, ale dawałem radę. Potem było łatwiej z każdym dniem. Po jakichś dwóch czy trzech tygodniach poczułem się wolny.

Przyszło mi to tak łatwo, że sam byłem zdziwiony. Żona zauważyła że nie palę dopiero po tygodniu i nie mogła w to uwierzyć.

Polecam wszystkim rzucenie tego świństwa. Przytyłem 10 kg, ale czuję się jak młody bóg. Zero porannego kaszlu, zapachu z paszczy jak z kibla, zadyszki na schodach...

Powodzenia wszystkim rzucającym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dal tych co chca rzucić

pamiętajcie ze podstawa to oduczyć sie trzymać cos w łapie!!! jak tego nie zrobicie to zapomnijcie o skutecznym rzuceniu palenia.

ten e moim zdaniem to lipa - dwóch kolegów to żuje od kilku miechów i nic albo żują to albo kopca szlugasy.

moja Historia palenia a raczej rzucenia jest bardzo prosta- te plastry co stosowałem równie dobrze mogly byc plastrami na "Auke" (czyli opatrunkowy)

tu chodzilo tylko o zmotywowanie i uruchomienie silnej woli otto.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dzięki koledzy za wypowiedzi ja wypowiem się w wolnym czasie idę zapalic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dopiszę...

- dziennie od10 do 20(w dni wolne od pracy max 6dziennie nie wiem dlaczego bo pracuję sam i nikt mnie nie ciągnie do zapalenia jestem kierowcą)

- pierwszą fajkę zapaliłem w wieku 14l(podprowadziłem matce) mało się nie udusiłem a ojciec mi jeszcze wpieprzył :) też bym tak zrobił / a serio to palę od 5-6lat z przerwami

- próbowałem rzucić kilka razy raz nawet na pół roku(przytyłem wtedy 15kg wróciłem do fajek a kg zostały :))

- środków brak silna wola

- zawsze wracałem bo po prostu lubię palić uspokaja mnie to. Lada moment podejmę kolejna próbę bo znów podniosą akcyzę, a wydatek ponad 10zł na LM'y to przesada a fajek nie zmienię bo te tańsze smakują mi jak "bułgarskie siano", lub nigdy "neviada" co wdychasz ;) tym razem chyba podeprę się jakimś farmaceutykiem byle przestać. Choćby ze względów finansowych. Zdrowiem jak dotąd się cieszę, ale portfel aż piszczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że tu taka grupa wsparcia powstanie :)

 

Nazywam się ....

Nie palę od.....

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja palilem i pale zucałem 3 razy raz sam i mi sie udalo a pale juz 14 lat i po paczce dziennie nie palilem rok potem na imprezie mnie namowili i znow zaczolem 2 razem plastry i o dziwo nie palilem 7 dni skutki uboczne nocne poty i koszmary 3 raz zucalem z epapierosem palilem i to i to az wkoncu zgubilem epapierosa i pale nadal i nadal szukam sposobu pozdrawiam i wszystkim zycze mocnej woli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja się w końcu wypowiem

palę ok 20 dzienne rzucałem z plastrami nie paliłem z 5 dni ale przyszła impreza i papieros

 

a próbował ktoś może coś u jakiegoś lekarza coś tam podłanczają itp?? jak to jest??

i czy udało się komuś na dłużej z tym e-papierosem??

 

pozdrawiam i dzięki za wpisy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak gdy ostatnio byłem na wizycie u lekarza zapytałem o tabletki Tabex

są na recepte kumpel jarał 2 ramki fox i po 2 dniach odstawił wogólę ,mam nadzieje że mi pomogą też ,jak się uda napiszę co i jak :)

W sprawie jakiś medykamentów na recepte musimy poczekac co napisze Moro na temat tych tabletek:)

 

EDIT:Tabex

Cytisin

 

Skład

1 tabl. zawiera 1,5 mg cytyzyny.

 

Działanie

Preparat ułatwiający odzwyczajenie się od palenia tytoniu. Alkaloid o działaniu zbliżonym do nikotyny, pobudza o.u.n. - szczególnie ośrodki oddechowy i naczynioruchowy. Cytyzyna wiążąc się receptorami nikotynowymi zmniejsza zapotrzebowanie na nikotynę i zapobiega występowaniu objawów głodu nikotynowego.

 

Wskazania

Leczenie uzależnienia od nikotyny.

 

Przeciwwskazania

Miażdżyca tętnic, guz chromochłonny nadnerczy, ciężka niewydolność układu sercowo-naczyniowego, ciężkie nadciśnienie tętnicze.

 

Środki ostrożności

Szczególnie ostrożnie stosować w chorobie wrzodowej żołądka.

 

Ciąża i okres karmienia piersią

Lek jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią.

 

Działanie niepożądane

U niektórych pacjentów przyjmujących preparat w dużych dawkach mogą wystąpić: nudności, wymioty, zawroty głowy, kurcze i osłabienie mięśni.

Interakcje

Nie stosować równocześnie z lekami przeciwgruźliczymi.

 

Dawkowanie

Doustnie: 1-3 dzień 1 tabl. co 2 h (6 tabl. dziennie); 4-12 dzień 1 tabl. co 2,5 h (5 tabl. dziennie), 13-16 dzień 1 tabl. co 3 h (4 tabl. dziennie), 17-20 dzień 1 tabl. co 5 h (3 tabl. dziennie), 21-25 dzień 1-2 tabl. dziennie. Pacjenci powinni zaprzestać palenia papierosów najpóźniej 5. dnia leczenia. Cykl leczenia można powtórzyć po upływie 4-5 miesięcy.

 

Uwagi

Podczas leczenia nie należy pić alkoholu.

Lek jest generalnie na receptę. Może lepiej spróbować na początek Nicorette - postać do wyboru: guma do żucia, plastry lub tabletki podjęzykowe, albo Niquitin - tabletki do ssania, guma lub plastry - zamiast od razu sięgać po Tabex ;-) .

Zródło:Commed.pl

 

I z innej strony:

Nie stwierdzono wpływu na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn.

Poczekajmy jak to w praktyce:)

Edytowane przez wojtek_vr6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem o tych tabsach tylko podobno na niektóre osoby działają niepożądanie haluny senne koszmary i zwidy, więc raczej nie pożądane za kółkiem...a propos to chyba jest na ulotce, że podczas kuracji nie powinno się prowadzić samochodów i wykonywać jeszcze tam kilku prac...ale nie będę wprowadzał zamieszania i poczekamy aż Moro1981 wróci z newsami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i ja mogłem dopiero na spokojnie poczytać...

 

czekam ciekawy jestem co i jak z tym Tabex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzo nie pale, bo okolo paczki dziennie glownie mocne, zaczolem jako gowniach 14,15 lat jakos tak, 2 tyg wytrzymam bez problemu poźniej zaczyna sie sajgon i dalej pale, stosowalem kiedys gumy nikotynowe ale tego nie da sie rzuc blleee...

ogolem to kiedys rzuce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności