Skocz do zawartości
adam75pl

ANDROID - telefony i aplikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że Android mnie bardzo zaintrygował, zdecydowałem się załozyć ten temat.Mam nadzieję że posluży on wymianie doświadczeń i informacji o telefonach i aplikacjach zbudowanych na platformie Android.

 

Długo zastanawiałem się co wybrać - iPhone czy Android?

iPhone wygląda super, dobry ekran, ma ładne ikony, dużą ilość aplikacji (ok 100 tyś) w tej chwili. Jednak jest on ograniczany przez Apple pod względem oprogramowania jakie może być na nim używane i jest drogi.

Jako że Google zaczęło sie wybijać w wiadomościach dotyczących nowych gadżetów, stwierdziłem że dam im szansę. Szczególnie że tworząc nową platformę dla telofonów komórkowych udostępnili ją za darmo deweloperom, zarówno software i hardware. Lubie firmy które nie są chciwe ;-)

Wybór padł HTC Hero, posiadającego wersję 1.5 Androida.

Tak, wiem, Taiwan, itp, itd... :-)

Ale ma trochę szybszy procesor, troszkę więcej RAMu, może wykonywać kilka operacji jednocześnie no i nie ma odgórnych ograniczeń w oprogramowaniu (tak, można wchodzić na strony budowane we Flashu).

Ciekawe aplikacje? Zacznę od tych dla kierowców:

 

GPS Spedo - program wyświetlający prędkość na podstawie wskazań GPS. Podaje dane o max prędkości, średniej prędkości, aktualnej prędkości i o przejechanym dystansie.

 

MyTracks - aplikacja która zapisuje dane o trasie którą jedziemy (polożenie, prędkość, czas). Dane te można wyslać do Google Maps i pokazać znajomym. Tak to wygląda: http://maps.google.co.uk/maps/ms?hl=en&ie=UTF8&msa=0&msid=110807686721378184923.00047e71fdddae028c096&z=12

 

MusicJunk - aplikacja do ściągania muzyki. Zgodnie z warunkami używania tej plikacji, należy całą muzykę natychmiast skasować po jej przesłuchaniu ;-)

 

iVideo - aplikacja do ściągania video z YouTube

 

No i oczywiście Google Maps, Google Sky Map, Google Mail i Google translate...

 

Tyle na start, kolejne aplikacje i ich opisy już za parę dni :-)

Chciałbym zaznaczyć że opisywane przezemnie aplikacje używam praktycznie na codzień, nie ściągam opisów ze stron internetowych.

 

A co Wy, szanowni forumowicze, ciekawego w Androidzie posiadacie/używacie?

htc-hero-2.jpg

Edytowane przez adam75pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak. Mam ofertę od Orange na HTC Magic w rozsądnej cenie. Jak wiadomo jest to już telefon na androidzie. Tu jest moje pytanie. Czy parametry tego telefonu wystarczą do w miarę przyzwoitego użytkowania tego telefonu?

 

Parametry:

Procesor Qualcomm® MSM7200A™, 528 MHz

Platforma Android

Pamięć ROM: 512 MB

RAM: 288 MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hero wygląda tak:

 

Processor QualcommŸ MSM7200A™, 528 MHz

Operating System Android™

Memory ROM: 512 MB

RAM: 288 MB

 

Działa bez większych problemów ale ja musze go zrestartować ze 3 razy na dobę. Powód: ilość aplikacji które używam. Poprostu nie mogę przestać bawić się tym telefonem :-)

A Magic wydaje mi się że będzie taki sam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną to tylko WM albo Symbian ;-) Android jest zbyt świeży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Android jest zbyt świeży.

Jest na rynku od 2008 roku. Rozwija sie dynamicznie a telefony z WM sa wycofywane ze sprzedazy ze wzgledu na male zainteresowanie. A i Nokia tez nie lepiej sobie radzi. Powód? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest na rynku od 2008 roku.

 

No i ? Porównaj liczbę aplikacji na A i WM/S.

 

telefony z WM sa wycofywane ze sprzedazy ze wzgledu na male zainteresowanie.

 

"Rze co" ? Mam zupełnie inne odczucia - popatrz na ilość nowych modeli z WM/Symbianem a Androidem. I które to modele niby są wycofywane ?

 

A i Nokia tez nie lepiej sobie radzi.

 

A niby ponieważ ?

 

Android nie leży mi też osobiście z powodów ideologicznych - google próbuje opanować zbyt wiele dziedzin "życia cyfrowego".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, OK niech Ci będzie. Nie mam zamiaru zbaczać z tematu, nie miało to być porównanie platform tylko opis tel i app Androida. Chętnie poczytam co masz w tym temacie do napisania :-) Ok?

 

---------- Post added at 21:30 ---------- Previous post was at 21:29 ----------

 

google próbuje opanować zbyt wiele dziedzin "życia cyfrowego".

A windows to co?

Sorry, nie mogłem się oprzec :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chętnie poczytam co masz w tym temacie do napisania :-) Ok?

 

Nic ;) Odniosłem się tylko do tego co napisałeś, i co nie było do końca prawdą.

 

A windows to co?

Sorry, nie mogłem się oprzec :-)

 

Może raczej MS ;-). Google próbuje iść tą samą drogą - i myślę, że zrobią to z sukcesem - niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim android glupia nazwa kojarzy sie z jakims wirusem okropnosc;/

pozatym po co komu tyle tych aplikacji korzysta ktos z tego?

mi wystarcza stara poczciwa 6310i, a jak sie nudze to wyciagam lg GC900 do neta, gier i innych bajerow jest wysmienity za sprawa ogromnej jak na tel. rozdzielczosci jakos 400 na 800 pixeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pozatym po co komu tyle tych aplikacji korzysta ktos z tego?
Chciałbym zaznaczyć że opisywane przezemnie aplikacje używam praktycznie na codzień

 

Czyżbym pisał po chińsku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowałeś mnie tym tematem, aż poszukam HTC dla siebie i zobacze co i jak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyżbym pisał po chińsku?

po arabsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, kolejna aplikacja:

Locale - bardzo użyteczna. Na podstawie np. położenia telefonu oreślonego przy pomocy GPS, można ustawić zachowanie telefonu. Np będąc w domu - włącza sie WiFi, zmienia tapeta, wyłącza lub ścisza dzwonek, można nawet go zmienić na inny. Po wyjściu z domu może się włączyć bluetooth (podłaczenie do zestawu samochodowego) wyłaczyć WiFi i wibracja (oszczędność baterii). Po dotarciu do pracy zmienia się tapeta (na taką co koledzy będą podziwiać) itp itd...Możliwości są nieokreślone. Do tego są również dostępne do ściągnięcia nakładki, np. nakładka Twitter która może wysłać nowy tweet kiedy jesteśmy w biurze, domu lub gdziekolwiek sobie życzymy.

Dla mnie największą zaletą jest to że gdy wchodzę do domu to nie muszę pamiętać o ściszaniu telefonu. Więc jeśli ktoś zadzwoni o 22.00 to wiem że nie obudzi mi dziecka :-)

Z ostatniej chwili - aplikacja ta była w wersji beta, w tym momencie każą sobie płacić $9.99

Po chwilowym wyłączeniu, nie mogłem już jej uruchomić bez płacenia.

 

Kolejny opis już w krótce...

Edytowane przez adam75pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam G1 w erze i powiem tak ze jestem jak narazie zadowolony z tego telefonu i systemu. Najlepszy jest MARKET nasciągałem juz na telefon tyle ze fakt troche wolniej chodzi ale staje sie coraz fajniejszą zabawką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
staje sie coraz fajniejszą zabawką

Masz rację, ja nie mogę przestać sie bawić ;-)

HTC Hero jest w UK sprzedawany jako G2 i posiadam go w T-Mobile.

Jakie aplikacje polecasz/używasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dziś 2 minusy Andoida...

Największą wpadką jest to że system ten nie pozwala na usunięcie aplikacji które są zainstalowane przez producenta. Są lepiej działające/wyglądające aplikacje do np SMS lub maila ale jaki jest sens ich instalacji kiedy nie można usunąć oryginalnych aplikacji?

Dużo aplikacji zostaje załadowanych do pamięci telefonu zaraz przy starcie, bez względu na to czy mamy zamiar je używać czy nie. Po uruchomieniu dobrze jest je manualnie wyłączyć. Jest na to jeszcze drugi sposób ale o tym w następnym odcinku ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Advanced Task Killer Free - To jest to co każdy mieć powinien. Aplikacja służąca do wyłączenia innych aplikacji i uwolnienia pamięci. Po pierwszym jej uruchomieniu, pokaże się lista wszystkiego co mamy uruchomione na telefonie, należy wtedy dokonać selekcji aplikacji które mają być zamknięte. Następnie kliknąć KILL SELECTED APPS i gotowe. Po każdym uruchomieniu telefonu, ATKFree też jest uruchamiany. W pasku notyfikacji ukaże się jego ikona, należy na niej kliknąć, następnie kliknąć KILL SELECTED APPS i gotowe.

Telefon nasz ma więcej pamięci operacyjnej i działa znacznie efektowniej :-)

Edytowane przez adam75pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qik - aplikacja która służy do nagrywania filmów video. I do wysyłania ich na YouTube lub linka do nagarnego filmu na Twitter'a... Super łatwa obsługa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniej chwili: HTC ma wypuścic tel Androida z procesorem 1.5MHz...

Problem jest taki że oni z reguły puszczają plotki na temat nowego sprzętu na długo przed jego wypuszczeniem :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności