Skocz do zawartości
Gość DarioLee

Ogrzewanie tylnej szyby - kable ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DarioLee

Nie dochodzi prad do tylnej szyby. Sprawdzalem na wlaczniku prad jest, na bezpiecznikach tez jest tylko nie ma na tylnej szybie. Z tego co widzialem to sa 3 zlacza do ogrzewania na tylnej szybie Wie ktos jak zdjac ten plastik z tylnego slupka ? Odkrecilem 1 srube nad drzwiami ale nie idzie wyjac tego plastiku. Mozna go lekko zsunac w dół ale tez nie idzie Jak go mozna zdemontowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalito

Posprawdzaj dobrze przewody, do tylnej szyby dochodzą 2 wg mnie. Prosty test z żaróweczką powinien załatwić sprawę. Albo zniknęło gdzieś zasilanie albo masa, innej możliwości nie ma!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

Moze i 2 przewody ale sa 3 wtyczki. Dwie do duzej sietki na tylnej szybie i 1 do 2 ścieżek na gorze szyby. Sprawdzalem miernikiem i na bezpiecznikach byl prąd a na ścieżkach 0,01A i w jednej z kombinacji wtyczek bylo 0,12A. I wlasnie chce sie dobrac do tych wtyczkek na tylnej szybie tylko nie moge zdjac plastiku na tylnym słupku :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Te dodatkowe nitki w górnej części to antena.

Zasilanie grzania będzie miało grube przewody.

Plastik jest zatrzaskiwany na takie metalowe zatrzaski, jak się go pociągnie prostopadle do powierzchni powinien odskoczyć. Mocowanie to sprężyste blaszki nałożone na kołki po wewnętrznej stronie plastiku i całość wciśnięta w otwór słupka. Są 2 możliwości, albo wyjdą zatrzaski sprężynowe ze słupka, albo kołek z zatrzasku. Tak czy siak da się to ponownie poskładać. Najwygodniej jest wsadzić sprężyny w łupek i wciskać w nie plastik.

Nie pamiętam tylko, czy wystarczy samo odkręcenie wkrętu o którym wspomniałeś, czy czasem jakiś inny plastik go nie blokuje. Zerknę u siebie, może sobie przypomnę (rozkładałem to w wakacje), generalnie była niezła rzeźba z plastikami i tylną półką :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dołączę się do tematu, czy ktoś zna skuteczny sposób przymocowania tego dyngsika na który wpina się kabelki zasilania do szyby w taki sposób żeby całość poprawnie działa? Jeden się urwał i muszę czekać aż się cała kabina nagrzeje żeby coś widzieć przez tyną szybę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

DarioLee

Przed demontażem sprawdź jeszcze oczka, gdzie masowe przewody są podłączone do karoserii. Są po lewej stronie w bagażniku, odchyl tapicerkę i je zobaczysz. U mnie jedno było poluzowane i... szalały kierunkowskazy i robiła mi się z tyłu choinka w oświetleniu. Może u Ciebie to jest powód nie działania szyby grzanej.

Jeśli to nie wina kiepskiej masy, to to co pisałem wcześniej + dodatkowo (właśnie sprawdziłem w aucie i mi się rozjaśniło :) ):

Plastik tylnego słupka odejdzie po odkręceniu wkręta w jego górnym końcu (pod zaślepką), ale jest dodatkowo blokowany przez ten plastik, z którego wychodzi tylny pas bezpieczeństwa dla podróżnych.

Aby zdjąć ten plastik, trzeba zdjąć tą tapicerowaną osłonę obok kanapy i wykręcić śrubę w tym śmiesznym wystającym kołeczku mocującym zdjętą tapicerkę. Po wykręceniu wkręta musisz jeszcze zdjąć osłonkę z której bezpośrednio pas wystaje (nie jest zespolona z całym plastikiem). Jest ona wciskana na korpus mechanizmu zwijania pasa znajdujący się pod plastikiem, blokuje ją zatrzask. Na siłę nie uda się jej wyciągnąć (raczej), zatrzask można odgiąć dostając się do mechanizmu zwijania pasa z... bagażnika. W narożach bagażnika zdejmujesz tapicerkę, odchylasz ją i zaglądasz pod półką w głąb - bingo, są mechanizmy pasów. Odginasz zatrzask i lekko wysuwasz ku górze osłonkę a potem od góry już bez problemu ją zdejmujesz.

Jak już masz zdjętą osłonkę, wówczas odchylasz ku górze plastik, jest on jeszcze mocowany w dwóch zatrzaskach metalowych pod bocznymi trójkątnymi szybkami. Zdecydowane ale z wyczuciem pociągnięcie w górę i wąsy plastiku wyjdą z tych zatrzasków, w ten sposób masz pełen dostęp do całego plastiku tylnego słupka.

Niestety, nie pamiętam już (a nie chce mi się rozbierać auta, żeby to sprawdzić :D ) czy czasem nie potrzeba zdjąć tylnej półki (ostrzegałem, że są z tym jaja) bo chyba ma ona wycięcia, które zachodzą z góry na odpowiednie zaczepy w podstawie plastiku tylnego słupka... Przekonasz się o tym, jak dobrniesz do tego etapu. Półkę pociągasz lub ostrożnie podważasz ku górze w przedniej części, zatrzaski mocujące wypadają niestety w profilu zamkniętym i nie da się ich od strony bagażnika odpiąć. W tylnej części ma ona wypusty, które wchodzą w otwory pod tylną szybą - po podniesieniu przedniej części wystarczy ją pociągnąć do przodu i zostanie uwolniona.

Po pokonaniu powyższych przeszkód możesz wreszcie zdjąć plastik z tylnego słupka i zabrać się za naprawę ogrzewania szyby. Montaż w kolejności odwrotnej :P

 

bobi220

Odczyść delikatnie miejsce wokół wyrwanego styku aby usunąć lakier i odsłonić ścieżkę. Kup na Allegro klej do naprawy szyb ogrzewanych i go po prostu przyklej tam, gdzie był. Jak już złapie, to dodatkowo oblej klejem wokół styku, aby dobrze przewodził do tego odczyszczonego obszaru. Powinno pomóc a styk powinien się dość dobrze trzymać. Pamiętaj, aby przed klejeniem wymieszać klej, jeżeli ma płynną konsystencję (a nie jest pastą), bo często się wytrącają składniki i może nie mieć odpowiednich właściwości przewodzących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności