Skocz do zawartości
WW

Czy akumulator wymaga osłony ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Spotkałem się z czymś dziwnym. Samochód w sobotę, -15 st., odpalił bez problemu. Wtorek, -18, nawet kontrolka nie zajarzyła. Otwieram i na aku widzę czapę lodową ze zmarzniętego śniegu i lodu.

Musiałem ja odkuć.

Wydaje mi się, że poprzez czapę utworzył się mostek i dlatego aku się wyładował.

Pomijają inteligencje konstruktorów niemieckich umieszczających aku i sterownik dokładnie pod spływem wody z przedniej szyby, to czy ktoś spotkał się z takim problemem.

Wydaje mi się, ze w takim wypadku akumulator wymaga osłony. :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomijają inteligencje konstruktorów niemieckich umieszczających aku i sterownik dokładnie pod spływem wody z przedniej szyby, to czy ktoś spotkał się z takim problemem.

 

Można dokupić osłonę dedykowaną do B5 jeśli jej nie Masz. Koszt coś podnad 100 PLN na Alledrogo. Ja fabrycznie nie mam osłony i mi nie cieknie na aku. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może kolego nie masz tej kratki w podszybiu ze ci caly snieg leci do komory ?

sprawdz też odplywy pod aku i pod ecu , temat byl na forum nie raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż sobie podszybie FL http://moto.allegro.pl/item902162394_vw_passat_b5_fl_podszybie_oslona_aku_nowa.html

 

a jak taniej wychodzi przez serwis czy na allegro ??

Edytowane przez byry007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także kiedyś nie miałem tej osłony i śnieg leciał mi na akumulator oraz pompę hamulcową. MiRobert jaka kratkę masz na myśli?

Widzę, że używana osłona więcej kosztuje niż nowa z ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nawet nie wiedziałem, że coś takiego musi tam być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile w serwisie kosztuje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod ramionami wycieraczek jest taka kratka ( ciezko opisac, taka zakrzywiona ) taka zeby woda spływała ale śnieg nie powinien sie dostac do komory ( jak na dachach domów niektórzy montują takie ograniczniki ;-)) )

i jest także osłona ( czasami montowana ) na ecu / pompe ham / aku - ale tej to nie mam i nie mialem jakichs wiekszych problemów ze sniegiem zeby wpadal do komory silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co sie orientuje taka oslona na ecu pompe hamulcowa i aku byla montowana w b5 fl w b5 nic takiego nie montowano, jezeli sie myle niech mnie ktos poprawi.

Reasumujac podszybie b5 fl =/= b5 czyli chcac miec oslone na ecu pompe hamulcowa i aku w b5 musimy zmienic rowniez podszybie. Dobrze kombinuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta osłona podszybia w ASO kosztuje 90 zł oczywiście osłona akumulatora sprzedawana jest oddzielnie i kosztuje 40 zł. WW dla sprostowania to wszystko masz. Te osłony były zakładane w B5FL. Jeśli chcesz to zobacz na mój profil. W albumie jest zdjęcie z taką osłoną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dobrze kombinujesz gdzieś na forum jest opis tej operacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak dobrze kombinujesz gdzieś na forum jest opis tej operacji

tez na forum widzialem ta opracje

 

a teraz znalazlem na alledrogo ta aukcje http://allegro.pl/item889377397_vw_passat_b5_b5_fl_podszybie_oslona_nowe.html

gdzie w opisie sa dwie oslony z dwoma roznymi wycieciami na zbiornik plynu hamulcowego i jedna jest do b5 a druga do b5fl. Jak to w koncu jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie właśnie takiej osłony mi brakuje. Od "nowości" jej nie było i dlatego nawet nie wiedziałem, że powinna :eek:

Rozwiąże też ona problem liści i innych śmieci wpadających tam.

Jak ona jest mocowana?

Edytowane przez WW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje ci sie odezwac do uzytkownika naszego forum o nicku " GETem " i on ma takie oslony i taniej niz na allegro i pewne ze bedzie wszystko ok a pozatym to nasz kolega z forum:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos moze nr tej oslony??

Znalazlem podszybie:

b5 3B1 819 415 C cena aso 76,61zł

b5fl 3B1 819 415 E cena aso 72,21zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proponuje ci sie odezwac do uzytkownika naszego forum o nicku " GETem " i on ma takie oslony i taniej niz na allegro i pewne ze bedzie wszystko ok a pozatym to nasz kolega z forum:)
GETem

 

Już go szukam.

 

i ........... poszło.

Edytowane przez WW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam takiej oslony jak w 3bg, wystarcza jak na razie kratka, o ktorej wspominaja koledzy wyzej (ktora latwo mozna polamac przy wyciaganiu aku, jesli ktos nie wyciaga w strone uprzednio odkreconej obudowy filtra przeciwpylkowego). Po duzych opadach sniegu, kiedy nie mozna wybrac puchu lub zmarznietego sniegu z podszybia przy ramionach wycieraczek spada pewna ilosc sniegu na obudowe kompa i na aku, jednak pod wplywem ciepla komory silnika ulega roztopieniu.

Mozna zwrocic uwage, ze dobre akumulatory maja zwykle oslonke klemy "+", co jest swego rodzaju ochrona przed powiedzmy brylkami zmarznietego sniegu i teoretycznie zamykaniem obwodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mam takiej oslony jak w 3bg, wystarcza jak na razie kratka, o ktorej wspominaja koledzy wyzej (ktora latwo mozna polamac przy wyciaganiu aku, jesli ktos nie wyciaga w strone uprzednio odkreconej obudowy filtra przeciwpylkowego).

 

 

Ja właśnie złamałem, mimo, że osłonę odkręciłem.

Był nieoryginalny aku, krótszy ale wyższy i inaczej się nie dało. Przy tych mrozach wystarczyło lekko nacisnąć. :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WW napisałeś, że od nowości brakuje Ci takiej osłony. W modelach B5 nie było tych osłon. Weszły dopiero w B5 FL. Nawet jeśli kupisz osłonę na okrągły zbiorniczek to jej nie umieścisz na miejscu bo zbiorniczek płynu hamulcowego w starszych modelach czyli B5 jest inaczej profilowany. Modele po tzw. lifcie są trochę inne. Ja umieściłem tą osłonę po wcześniejszym powiększeniu otworu w jednym miejscu. Wciskanie na siłę spowoduje uszkodzenie, pęknięcie zbiorniczka płynu. Zresztą jeśli ktoś się zdecyduje na zakup całego zestawu w ASO to sprzedawca powie, że takich osłon nie było montowanych przed rokiem 2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktos moze nr tej oslony??

Znalazlem podszybie:

b5 3B1 819 415 C cena aso 76,61zł

b5fl 3B1 819 415 E cena aso 72,21zł

 

Komplet podszybia składa się z 3 części :

3B1 819 415 E B41 podszybie

3B1 819 447 B41 osłona

3B1 819 442 A01C pokrywa aku

Dokładnie właśnie takiej osłony mi brakuje. Od "nowości" jej nie było i dlatego nawet nie wiedziałem, że powinna

 

Bo te osłony były montowane tylko w paskach po lifcie , jeśli kto chce sobie zamontować taką osłonę http://moto.allegro.pl/item902162394..._aku_nowa.html, to musi sobie dokupić również podszybie z lifta , bo niestety stare podszybie nie podejdzie . Przy zakupie osłony należy zwrócić uwagę jaki kto ma zbiorniczek płynu hamulcowego ( okrągły i kwadratowy ).

 

Rozwiąże też ona problem liści i innych śmieci wpadających tam.

dokładnie z tego powodu i tym samym zatykających się odprowadzeń wody zamontowałem podszybie od lifta i mam święty spokój :) .

pozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności